Fotoğraf İndir
Zürafa Resimleri Galeri için tıklayın

Zürafa Resimleri

24 Eylül 2019

Zürafa Resimleri arasında bu uzun boyunlu hayvanların en güzel fotolarını görebilirsiniz. Zürafa yavrusu özellikle küçük ve sıska olarak dünyaya gelmektedir. Zürafa Resmi ile sizlerde bu güzel hayvanların resimlerini görebilirsiniz.

Zürafalar Hakkında Bilgi
Zürafa orijinal adı ile Giraffa camelopardalis. Soyu tükenmemiş canlılar arasında yer alır. Karada yaşayan hayvan türleri içerisinde ve gevişgetirenler familyasında en büyük olan ve en uzun olan memeli canlıdır. Aslen afrikada yaşar çift toynaklı bir memeli türüdür.

Alt kısımda yer alan fotoğraf galerisindeki ilk resme tıklayarak resimleri full hd inceleyebilir ve zürafalar hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Fotoğraflarını bilgisayarınıza ya da cep telefonunuza indirebilirsiniz.

Bilimsel olarak deveye benzeyen bir şekle sahiptir ve leopara benzeyen hafif benekleri bulunur. Ama bu cinsi asıl ayırt edici özellikleri çok uzun bir boynu ve bacakları olması, tüyler ile kapkı boynuzları olması ve beyaz krem kahverengi siyah tonlarında değişen beneklere sahip olmasıdır. Yaşayan en yakın akrabası okapidir. Bu türler zürafagiller familyasında sınıflandırılır ve bu türün tam olarak dokuz tane alt türü vardır.

Zürafaların Yaşam Alanları
Asıl yaşam alanları afrikanın kuzeyinde çad ile güneyindeki kısımda, nijerde, somalide ve genel olarak bu bölgeler arasındaki kısımlarda yaşarlar. Güney ve kuzey afrika yoğunluklu olarak yaşadıkları yerlerdir. Genellikile savan ve otlak bitki örtüsüne sahip yerlerde yaşarlar. Açık ormanlarda da yaşamlarını sürdürürler. Ana besin kaynakları diğer memeli türleri ile kıyaslandığı zaman oldukça farklıdır.

Zürafalar Ne Yer?
Akasya ağaçlarının yaprakları ile beslenirler. Aslanlar zürafaları avlar. Ayrıca yavru zürafalar da leoparlar, benekli sırtlanlar ve afrika yaban köpekleri tarafından yenirler. Zürafalar genellik ile toplu olarak yaşarlar. Büyük sürüler halinde gezerler. Erkek zürafalar boyunlarını kullanarak dövüşürler ve bu şekilde hiyerarşide grubun liderinin kimin olacağını belirlerler. Baskın olan erkekler dişiler ile çiftleşmeye de hak kazanır. Yavrulara tamamen dişiler bakarlar.

Zürafaların Boyu Ne Kadar?
Erkek zürafaların boyu 4.4 metre ve 5.5 metre aralığında olup ağırlıkları ise yaklaşık 1.5 ton ağırlığındadır. Bugüne kadar kayıtlara geçilmiş en uzun zürafa boyu 5.92 m Olup ve ağırlığı 2 ton ağırlığındadır. Dilleri de boynuzumsu bir yapıya sahip olan zürafaların dişileri ise boyları 4.0 m ve 5.0 metre civarı yüksekliğe sahiptir ve erkek zürafalara kıyas ile çok daha hafiftir. Dişi zürafalar genellik ile erkek olanlara göre çok daha hafif ve daha kısa boylu olurlar. Her iki cinsin de boynuzları bulunmaktadır ve dişilerin boynuzu biraz daha kısadır. Zürafaların boynuzları kemikleşmiş kıkırdaktan oluşmaktadır. Erkek zürafalar yaşlandıkça kafalarında bulunan boynuzları da kalsiyum etkisi ile gelişir.

Zürafalar Nerede Yaşar?
Zürafalar afrikadaki savanlarda yaşarlar. Bu bölgedeki bitki ortusu çok uzun değildir. Zürafalar ise oldukça uzun boyludur. Bu durum onların her şeyi net bir şekilde görebilmelerini sağlar ve onları tehlikelerden korur. Grup halinde gezseler de sürekli avlanma riskine sahip olan bu hayvanlar sürekli olarak tetikte olmak zorundadır. Zürafaların ses telleri oldukça zayıftır. Kalpleri oldukça büyüktür. Soyu tükenmek üzeredir bu yüzden koruma altına alınmaları gerekmektedir. Günün belli bir kısmını uyuyarak geçirirler. En kısa on dakika ve en uzun da iki saat olacak şekilde bir uyku düzenleri vardır.

Zürafa fotoğrafları arasında hem büyük zürafa türleri hem de yavru zürafalar yer almaktadır.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ