Fotoğraf İndir
Yunus Emre Yıldırımer Resimleri Galeri için tıklayın

Yunus Emre Yıldırımer Resimleri

17 Şubat 2019

Siirt doğumlu olan Yunus Emre Yıldırımer 5 Şubat 1982 tarihinde dünyaya gelmiştir. İlk öğrenim yıllarını Diyarbakır’da geçiren oyuncu ardından öğrenimi için İstanbul’a gelmiştir. Üniversite eğitimini Haliç Üniversitesi Konservatuvar bölümünü başarı ile bitirmiştir. Üniversite okuduğu yıllar içerisinde evlilik yapan Yunus Emre Yıldırımer hayatını Melisa Özge Yıldırımer ile birleştirmiştir.

Yunus Emre Yıldırımer pek çok farklı televizyon ve sinema projesinde yer almıştır. 2013 senesinde çekilen ve dört ayrı kıtada ve ülkede çekimleri gerçekleştirilen bir film olan Selam filminde de başarılı bir performans göstererek göz doldurmuştur. Bu projede farklı ve başarılı isimler ile birlikte çalışma imkanı elde etmiş olan oyuncu Fatma Karanfil, Burçin Abdullah gibi isimler ile birlikte çalışmıştır. Selam film projesi Türkiye, Afganistan, Senagal ve Bosna ülkelerinde çekilen bir film projesi olduğu için o dönem dikkat çekici bir proje olmuştur.

Yunus Emre Yıldırımer Dizileri
Televizyon ekranlarında tanınan bir yüz olmasını sağlayan projelerden biri ise Fatih Harbiye dizisi olmuştur. 2013 senesi yapımı olan bu dizi projesi Peyami Safa’nın bir eserinden uyarlanmıştır. İddialı diziler arasında yer alan Fatih Harbiye kendisi gibi farklı oyuncuların da yıldızının parlamasına sebep olmuştur. Sadullah Çelen yapımı olan Fatih Harbiye dizisinde Yunus Emre Yıldırımer ile birlikte çalışan diğer oyuncular başrollerin sahip olduğu Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül isimleri olmuştur.

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizisi
Yunus Emre Yıldırımer ismini en çok kişi tarafından bilinir yapan diğer bir dizi projesi ise Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz isimli halen devam etmekte olan dizi projesi olmuştur. Bu projede Oktay Kaynarca, Deniz Çakır, Ozan Akbaba, Sanem Çelik, Ece Hakim, Kenan Çoban ve Tarık Ünlüoğlu gibi iddialı oyuncular ile bir arada çalışma imkanı elde eden Yunus Emre Yıldırımer Alparslan Çakırbeyli karakterini canlandırmaya devam etmektedir. Türk dizileri arasında uzun soluklular arasında yer alan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi kariyerinde önemli bir aşama olmaktadır.

Hatırla Sevgili: Kronolojik sırası ile Yunus Emre Yıldırımer’in yer almış olduğu dizi ve film projelerine bakacak olursak ilk olarak 2007 senesinde ekranlarda bir dizi ile hayatımıza girmiş olduğunu görüyoruz. İlk giriş yaptığı dizi de Türk dizi tarihinde çok sevilen ve unutulmayan dizilerden bir tanesi olan Hatırla Sevgili olmuştur. Aynı sene içerisinde daha farklı dizi projelerinde de Yunus Emre Yıldırımer ekranlara çıkmıştır. İlk sinema filmi ise bunu takip eden yıl içerisinde hayata geçmiştir.

Dante 01: 2008 senesi yapımı olan Dante 01 isimli sinema filminde Yunus Emre Yıldırımer ilk sinema deneyimini gerçekleştirmiştir. Bu film projesinde ise Murat isimli karakteri seyirci ile buluşturmuştur. Daha sonra geçen yıllarda da yoğun bir şekilde dizi ve film projeleri devam etmiştir. Son yer aldığı sinema projesi ise 2016 senesinde çekilen bir film olan Somuncu Baba Aşkın Sırrı isimli sinema filmi olmuştur. Bu projede ise Hacı Bayram Veli karakterini canlandırmıştır.

Tiyatro Hayatı: Yunus Emre Yıldırımer sadece sinema ve dizi projelerinde yer alan bir oyuncu değil. Tiyatroda da varlığını uzun yıllardır sürdürmeye devam etmektedir. 2009 senesinde başladığı tiyatro serüveni ise son yıllarda azalarak devam etmiş. İstanbul Devlet Tiyatrosunda oynanan bir tiyatro olan Kral Dairesi isimli oyun ile başlayan tiyatro geçmişi 2012 2013 senelerinde oynanan çeşitli projeler ile devam etmiş.

Yaka Beyaz, Yanlışlıklar Komedyası, Ceviz ile Karınca, Tahir ile Zühre gibi çok farklı projelerde Yunus Emre Yıldırımer tiyatro seven izleyici kitlesi ile buluşmuştur. Son yıllarda tiyatrodan ziyade sinema ve televizyon projeleri ile oyunculuk hayatına devam etmektedir.

Yunus Emre Yıldırımer yeni foto

Yunus Emre Yıldırımer fotoları

Yunus Emre Yıldırımer biyografi

Yunus Emre Yıldırımer nereli kimdir?

Yunus Emre Yıldırımer karısı

Yunus Emre Yıldırımer resimleri


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ