Fotoğraf İndir
Yavru Köpek Resimleri Galeri için tıklayın

Yavru Köpek Resimleri

13 Eylül 2019

En tatlı köpekler listesinde bulunan en sevimli yavru köpek resimleri. Köpek fotoğraflarını incelerken bu köpek cinsleri hakkında bilgiler de alabileceksiniz. İnsanların en yakın ve en candan dostlarıdır köpekler. Bu makalemizde birbirinden güzel ve şirin yavru köpek resimlerini paylaşıyoruz. Sizler için titizlikle araştırdığımız köpek cinsleri ve en tatlı yavru köpeklerin fotoğraflarını incelerken, bu köpeklerin anavatanlarını, özelliklerini ve haklarında bilmediğiniz bilgileri öğrenebileceksiniz.

Süs köpeklerinden tutun, bekçi köpeklerine kadar birbirinden farklı bir çok ırkı kısaca inceledik. Sizleri sıkmadan, resimler eşliğinde bu köpeklerin özelliklerini yazmaya çalıştım. Lafı daha fazla uzatmadan resimlere ve köpek cinslerine geçmek istiyorum.

Yavru Köpekler Resim Galerisi: Fotoğrafları full hd kalitede görmek için aşağıda yer alan ilk resme tıklayabilir ve ileri yaparak ilerleyebilirsiniz. Yavru köpek fotolarını incelerken resimler eşliğinde bu köpek cinsleri hakkında bilgiler de edinebilirsiniz.

Buldog Yavru Köpek Resimleri: Boğa ve ayı dövüşlerinin yapılması için özel üretilmiş bir köpek cinsidir. İngiltere’de üretilen bu köpek ırkı Bull (boğa) ve dog (köpek) sözcüklerinin birleşimi ile bu ismi almıştır. 1835 yılına kadar bu köpekleri kan sporları adı altında dövüştürdüler. Bu yıldan sonra ise çıkan bir yasa ile köpek dövüşleri yasaklandı. Buldog yetiştiricileri artık köpekleri dövüştürmek için değil, sessiz bir ev köpeği haline getirmek için çaba sarfettiler ve günümüzde sakin, neşeli bir köpek cinsi olarak bilinmeye başladı.

Buldog Yavru Köpek Resimleri

Buldog Yavru Köpek Resimleri

Kaniş Yavru Köpek Resimleri: Kaniş tam olarak hangi ülkeye ait olduğu bilinmese de büyük ihtimal Alman kökenli olduğu tahmin ediliyor. Ancak Fransa’da çok popüler olan bu köpek ırkı, Fransa’nın milli köpeği olarak kabul edilmesine yol açtı. Kaniş köpekler sirk köpeği olarak ya da mantar bulucu köpek olarak kullanılmaktadır.

Kaniş Yavru Köpek Resimleri

Kaniş Yavru Köpek Resimleri

Labrador Retriever Yavru Köpek Resimleri: Erkek cinslerin ağırlıkları 27 ve 34 kilo arasında değişen bu sağlam yapılı köpeklerin yüksekliği 57 cm ile 62 cm arasında olabiliyor. Dişilerde ise 25-31 kilo ve 54-59 cm arasında yükseklik olabiliyor. Kısa tüyleriyle bilinen bu cins, siyah, sarı ya da koyu kahverengi renginde oluyor. Çok sabırlı ve duygusal bir köpek olan Labrador, zekası, eğitilebilir özelliği, hareketliliği ve söz dinlemesi ile bilinen bir köpek cinsidir. Çocuklara çok yakın, sevgi dolu ve insanlarla yaşamaya bayılır. Sularda ce çamurlarda oynamaya da bayılır, eğer cana yakın bir köpek istiyorsanız Labrador aradığınız cins olabilir.

Labrador Retriever Yavru Köpek Resimleri

Labrador Retriever Yavru Köpek Resimleri

Alman Çoban Yavru Köpek Resimleri; Alman çoban köpeği diğer ismiyle Alman kurdu olarakta bilinir. Adı da üzerinde olduğu gibi Almanya kökenlidir. Ülkemizde genel kurt köpeği olarak bilinmektedir. En büyük özelliği zeki bir köpek olmasıdır. Mükemmel bir koruma ve aile köpeği olarak yetiştirilebilir. Alman kurt köpekleri genelde asker, polis, iş köpeği ve show köpeği olarak kullanılmaktadır.

Alman Çoban Yavru Köpek Resimleri

Alman Çoban Yavru Köpek Resimleri

Beagle Yavru Köpek Resimleri; Beagle isim olarak küçük anlamına gelmektedir. İyi bir ev arkadaşı olan bu cins, çocukları sever. Saldıran olmayan ve diğer köpeklerle oldukça iyi anlaşan bir köpektir. Ancak kedilerle çokta iyi anlaştığını söyleyemeyiz. Çok meraklı olan Beagle köpek cinsi aynı zamanda gözlemcidir. Bu özelliklerinden dolayı bekçi köpeği olarak da kullanılabilir.

Beagle Yavru Köpek Resimleri

Beagle Yavru Köpek Resimleri

Golden Retriever Yavru Köpek Resimleri; Çevremizde çok fazla gördüğümüz bir ırk olan Golden Retriever köpek cinsleri aslında av köpeği olarak kullanılmaktadır. Ava çıkıldığın vurulan kuşları toplar ve getirir. Günümüzde aile köpeği olarak kullanılmaktadır, çok hoşgörülü ve akıllı bir köpektir. İnsanlarla ve diğer köpek cinsleriyle çok iyi anlaşan bu köpek cinsi oldukça sosyaldir. Bebek bakıcılığı dahi yapabilecek kapasitesi olan bu cinsin çocuklarla arası iyidir. IQ testlerinde 4. Sırada yer almaktadır. Birin sırada ise Alman çoban köpekleri bulunmaktadır, bu bilgiyi de eksik etmeyelim.

Golden Retriever Yavru Köpek Resimleri

Golden Retriever Yavru Köpek Resimleri

Chihuahua Yavru Köpek Resimleri; İsmini söylemek oldukça zor değil mi? Bu köpeğe biz kısaca Çivava diyebiliriz. Dünyanın en küçük türlerinden bir tanesidir. Chihuahua ismini ise Aztek eyaletinden almıştır. Toplamda sadece 0,5 ile 2,7 kilo arasında olur ve yüksekliği de maksimum 13 cm olmaktadır. Kulakları oldukça büyük görünen bu ırkın farklı renklerde türleri vardır ancak en değerli ise açık kahverengi beyaz olandır.

Chihuahua Yavru Köpek Resimleri

Chihuahua Yavru Köpek Resimleri

Pug Yavru Köpek Resimleri; Pug ya da Mops ismiyle bilinir. Kökenleri Çin’e dayanan bir köpek ırkıdır. Kırışık yüzüyle dikkat çeken Puglar, basık burunludur ve sarmal dudaklıdır. Farklı renklerde olan bu türlerin vücutları kaslı ve köşelidir. Parlak tüyleri ve küçük boyu ile dikkat çeker.

Pug Yavru Yavru Köpek Resimleri

Pug Yavru Yavru Köpek Resimleri

Yavru Tüysüz Çin Köpeği Resimleri; Vücudu tüysüz olan bu türün kökeni tarih öncesi dönemlere dayanır. Kafası, ayakları ve kuyruğu tüylü olan bu cins süs köpeği olarak kullanılır. İlk Afrika’da ortaya çıktığı düşünülen bu ırk Çinli tüccarlar tarafından bulunur ve tüm dünyaya pazarlanır. Oldukça nazik yapılı olan bu cins genelde 28-33 cm boyunda olur ve toplamda 2 ile 4,5 kilo arasında seyreder. Oldukça sevecen bir cins olan bu köpeklerin tüysüz olanlarını güneşten ve soğuktan korumak gerekir.

Yavru Tüysüz Çin Köpeği Resimleri

Yavru Tüysüz Çin Köpeği Resimleri

Yorkshire Teriyeri Yavru Köpek Resimleri; Küçük bir teriyer ırkı olan bu cins Birleşik Krallık kökenlidir. Cesur olmasıyla bilinen bu köpekler çok zeki ve enerjik bir yapıya sahiptirler. Ailelerine oldukça bağlıdır ve yabancılardan pek hoşlanmazlar. Yabancılara oldukça mesafelidirler. Yani sokaktayken birisi köpeğinizi sevmek isterse, bu pekte hoşuna gitmeyebilir. Diğer köpeklerle arası iyi değildir ve küçük hayvanları da pek sevmez. Kedilere karşı saldırgan olabilir. Kendisini kızdırmayan çocuklara karşı dost canlısı olabilir. Bekçi köpeği olarak da kullanılabilecek ola bu tür korkutulursa ya da üzerine gidilirse ısırabilir. Günümüzde apartmanlarda bu cinsi evinde besleyen birçok aile de bulunmaktadır.

Yorkshire Teriyeri Yavru Köpek Resimleri

Yorkshire Teriyeri Yavru Köpek Resimleri

Tazı Yavru Köpek Resimleri; Tazılar aslında köpeklerin sınıflandırıldığı bir grup ismidir. Birçok çeşidi bulunan Tazı cinsleri av köpeği olarak kullanılmaktadır. Koklayarak iz süren ve görerek iz süren cinsleri bulunmaktadır. Bu özellik tazı köpeklerini 2 ayrı gruba ayrılır fakat tazı köpek kategorisinde toplamda 26 farklı ırk bulunmaktadır. Bunlara örnek vermek gerekirse Porsuk Tazısı, Afgan Tazısı, İngiliz Tazısı ırklarını gösterebiliriz. Kayalık arazilerde ceylan takibinde bile bulunabilirler. İngiliz tazıları hızıyla meşhurdur. Tazılar hakkında daha fazla bilgi için https://tr.wikipedia.org/wiki/Tazı adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tazı Yavru Köpek Resimleri

Tazı Yavru Köpek Resimleri

Malta Yavru Köpek Resimleri; Diğer ismi Maltiz’dir ve 2.800 yıl önce Malta’da ortaya çıkmıştır. Süs köpeği olarak kullanılan bu ırk yaklaşık 13 cm boyuna ulaşır ve 3 kilo kadar olur. Uzun beyaz tüyleriyle dikkat çeken bu ırk, sarkık kulakları ve küçük vücuduyla insanların beğenisini kazanmıştır. Oldukça hareketli ve canlı bir yapısı vardır ve oldukça sevecen köpeklerdir. Eski yıllarda zenginler ve aristokratlar tarafından tercih edilmekteydi.

Malta Yavru Köpek Resimleri

Malta Yavru Köpek Resimleri

Boksör Yavru Köpek Resimleri; Bekçi köpeği ırkı olarak bilinmektedir. İlk olarak Almanya’da Buldog ve Mastif köpek ırklarının birleşimiyle üretilmiştir. Almanca’da ismi Boxer olarak bilinir. Orta irilikteki bu cins, güçlü bir fiziğe sahiptir. Cesaretli ve dayanıklı bir köpek olan Boxer cinsler, koruyucu, gözüpek özelliklere sahiptir. Diğer canlıların yavrularına karşı sempatiktir ve bu özelliği ona kollayıcı lakabı kazandırmıştır. Ağırlıkları 30 kiloya kadar çıkabilen bu türün boyları 53 ile 64 cm arasında değişmektedir.

Boksör Yavru Köpek Resimleri

Boksör Yavru Köpek Resimleri

Dakhund Yavru Köpek Resimleri; Bu köpek cinsi de Almanya’da üretilmiştir. Almanlar ne hikmetse çoğu köpek ırkını ortaya çıkarmış zamanında, gerek dövüşler olsun gerekse av olsun bir şekilde diğer ülkelere göre farklı ırklar ortaya çıkarmakta usta olmuşlar. Her neyse biz konumuza dönelim, bu cins ilk olarak porsuk avı için ortaya çıkarılmış. Zaten diğer ismi de Porsuk Köpeğidir. Fiziğine uygun olan başka bir ismi daha vardır, tahmin bile edebilirsiniz bu ismi. Sosis, evet ilk bakışta belki de “aha sosis gibi köpek” diyebileceğimiz için bu isim kendisine layık görülmüş. Günümüzde apartmanlarda beslenebilen bu köpek cinsi, çocuklarla iyi anlaşır. Diğer köpeklerle de arası iyidir ancak bazı durumlarda kıskançlıktan ısırma durumları ortaya çıkabilir. Çok fazla havlamayı sever ve sesi de oldukça gürdür.

Dakhund Yavru Köpek Resimleri

Dakhund Yavru Köpek Resimleri

Yavru Sibirya Kurdu Resimleri; Sibirya Kurt Köpekleri ya da diğer ismiyle Haski olarak bilinir. Yüzyıllarca kızak çekme köpekleri olarak kullanılmıştır. Ren Geyiği çobanlığı ve bekçilik görevlerinde de kullanılan bu ırk genelde buz mavisi gözleriyle dikkat çeker. Sevgi dolu bir köpek cinsidir. Oldukça inatçı yapıları olan bu ırk, özgürlüğüne oldukça düşkündür. Çocuklara karşı hoşgörülü olan Haskiler, kuş ve fare gibi hayvanları gördüğünde avlamak isteyebilir. Yalnız kaldıklarında sıkılabilir ve evde bulunan eşyaları kemirebilir. Çok fazla havlamayan Sibirya Kurdu, her an uluyabilir. Eksi 60 dereceye kadar yaşayabilen bu hayvanlar sıcağı pek sevmez. Sıcaklarda bunalırlar, o yüzden sıcak iklimlerde beslenmeleri tavsiye edilmez. Toplamda 11-13 yıl yaşayabilir, erkekleri 20-27, dişiler ise 16-23 kilo arasında olur.

Sibirya Kurdu Yavru Köpek Resimleri

Sibirya Kurdu Yavru Köpek Resimleri

Shih Tzu Yavru Köpek Resimleri; Ülkemizde Şitsu olarak bilinen bu köpek Çin kökenlidir. Uzun tüyleriyle dikkat çeken bu türün ismi Aslan’dan gelmektedir. Shih Tzu, Çince de Aslan Köpeği anlamına gelmektedir. Küçük bir köpek olan Şitsular, süs köpeği olarak kullanılmaktadır. Çok sakin ve akıllıdırlar. Eğitmesi de oldukça kolaydır, günde 2 kere gezdirmeye çıkarsanız onu oldukça mutlu edersiniz. Tüyleri de asla dökülmez ve bu özelliği de onu oldukça değerli kılar. Yabancılarla, çocuklarla oldukça iyi anlaşır, cana yakındır. 15-20 yıl yaşayabilir.

Shih Tzu Yavru Köpek Resimleri

Shih Tzu Yavru Köpek Resimleri

Pomeranian Yavru Köpek Resimleri; Pomeranya köpeği ya da kısa Pom olarak bilinen bu cins Orta Avrupa Pomeranya bölgesinden ismini almıştır. Spitz cinsi bir köpektir ve genelde süs köpeği olarak yetiştirilmektedir. Amerika’da en popüler 15 köpek ırkı arasında yer almaktadır ve oldukça sağlam bir yapısı vardır. Sağlıklı bir köpek olan Pomeranya’lar pek çok fazla hasta olmazlar. Görünüşleri de çok sevimli olduğundan ülkemizde de oldukça fazla sayıda bulunmaktadır ve insanlar tarafından beslenmektedir.

Pomeranian Yavru Köpek Resimleri

Pomeranian Yavru Köpek Resimleri

Rottweiler Yavru Köpek Resimleri; Tarihte bilinen en eski köpek ırklarından bir tanesidir. Tarihi Roma İmparatorluğuna kadar dayanmaktadır. Sürü gütme ve bekçilik özellikleri bulunan bu cinsler, tarihte her daim insanların yardımcısı olmuştur. İsmi Rottweil kasabasından gelmektedir. Bu sebepten ötürü Rottweiler Kasap Köpeği olarak da bilinirler. 1920 yılında polis teşkilatlarında yapılan ırk seçimlerinde Rottweiler köpek ırkı görevlere en uygun cins seçilmiştir. Vahşi ve tehlikeli bir ırk olarak bilinen bu cins, aslında sevecen ve sakindir. Güvenilir ve sadık bir dosttur. Bedeni çok güçlü olduğu için tehlikeli damgası yemiştir. Eğer yanlış ellerde eğitilirse tehlikeli olabilir. Ancak iyi bir eğitimle arkadaş, hizmet ya da iş köpeği olabilir.

Rottweiler Yavru Köpek Resimleri

Rottweiler Yavru Köpek Resimleri

Danua Yavru Köpek Resimleri; Bu cins domuz avlarında kullanılmak üzere Almanya’da üretilmiştir. Alman mastifi olarak da bilinmektedir. İsminin anlamı ise Danois yani Danimarkalı şeklindedir ancak Danimarka ile ne alakasının olduğu günümüzde çözülememiştir. Cana yakın olan bu ırk, sahibine oldukça bağlıdır ve atılgan, çevik özelliklidir. Oldukça sağlam ve iri bir çene yapısı bulunmaktadır. Almanların ulusal köpeğidir. Guinness Rekorlar Kitabına kayıtlı en uzun köpek olma özelliği taşımaktadır.

Danua Yavru Köpek Resimleri

Danua Yavru Köpek Resimleri

Çov-çov Yavru Köpek Resimleri; Çin kökenli bu ırk ülkemizde Çin Aslanı ya da Aslan Köpeği olarak bilinir. Çok iyi bir aile köpeğidir. İnatçı ve usludur. Bazı durumlarda hırçınlaşabilen bu ırk özgürlüğüne oldukça düşkündür. Birlikte yaşadığı insanlara bağlanır ve çocuklarla da arası çok iyidir. Diğer hayvanlar eğer yavruyken tanıdıysa onlarla iyi geçinir. Bekçilik görevlerinde oldukça başarılı olan Çin Aslanları düzenli olarak gezdirilmelidir. Aksi halde tembelleşebilirler. Sıcağı pek sevmezler. Kendisinden itaat beklenmemelidir. Eğer tutarlı ve sakin bir şekilde eğitmek isterseniz zor da olsa bu köpek cinsini eğitebilirsiniz. Ancak komutların bir amacı olmalıdır. Kısa tüylü olanlar, uzun tüylü olan cinslere nazaran daha hızlı öğrendiği bilinmektedir.

Cov Cov Yavru Köpek Resimleri

Cov Cov Yavru Köpek Resimleri

Afgan Tazısı Yavru Köpek Resimleri; Av köpeği ya da süs köpeği olarak beslenir. İsmi gibi Afganistan kökenlidir. İz süren tazılar grubunda yer alır. Boyları genelde 61-71 cm arasında olur, ağırlıkları da 22-27 kilo arasındadır. Farklı renkleri bulunan bu cinsin ipek gibi tüyleri vardır ve bu türler başının üst kısmına kadar uzanmaktadır. Çekingen ama sevimli ve sadık bir köpektir. Çok cesur, asil ve zarif bir ırktır. Yabancılara düşmanca tavır sergilemez. Açık havayı ve koşmayı çok seven bu türlerin bahçeli evlerde beslenmesi gerekir. Günde en az yarım saat gezdirmek gerekebilir. Günde yarım saat gezip, koşarsa mutlu olur.

Kangal Yavru Köpek Resimleri

Kangal Yavru Köpek Resimleri

Kangal Yavru Köpek Resimleri: Milli köpeğimiz. Dünyada Türkiye kökenli olarak kabul edilmektedir. İsmini Sivas ilimizin Kangal ilçesinden almıştır. FCI, AKC ve TKC tarafından tanınmamaktadır. Bu 3 kurum dünyadaki en büyük köpek kulübü ve fedarasyonudur. Ancak ülkemizdeki otoriterler tarafından dünyada safkan bir köpek ırkı olarak tanınması için çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Genelde çoban köpeği olarak bilinen Kangal köpekler aslında bekçi köpeği olarak çok daha iyi kullanılabilir. Bunun en büyük sebebi koruma içgüdüsünün çok güçlü olmasıdır. Diğer çoban köpekleri genelde yönlendirme ve yönetmekte ustadır ancak Kangallar daha çok koruma da ustadır. Kurt, çakal gibi yabanani hayvanlara karşı sürüyü korur. Bunun yanında aile bireylerine karşı oldukça sadıktır ve çocuklara karşı da herhangi bir tehdit oluşturmazlar. Özellikle Namibya’da çiftçiler tarafından sürüleri korumak amacıyla kullanılmaktadırlar. Daha fazla bilgi için https://tr.wikipedia.org/wiki/Kangal_köpeği linkini ziyaret edebilirsiniz.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ