Fotoğraf İndir
Uzay Resimleri Galeri için tıklayın

Uzay Resimleri

07 Ekim 2019

Uzay Resimleri arasında gökyüzünde ki milyonlarca yıldız ve gök cisimi bir arada görünmektedir. Uzaydan dünyaya bakış resimleri arasında en yeni resimlerin yer aldığı uzay fotoğrafları galerimizi inceleyebilirsiniz.

Uzay resimleri içerisinde en çok gökyüzünde ki cisimler, yıldızlar ve çeşitli gök cisimleri yer almaktadır. Hareketli uzay resimleri ile siz de gökyüzünde ki güzelliği tüm ayrıntıları ile görebilirsiniz.

Uzay Fotoğrafları Resim Galerisi: Alt kısımda bulunan resimlere tıklayarak tam boyut full hd kalitede inceleyebilirsiniz. Uzay fotolarını bilgisayarınıza ya da cep telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Uzay Nedir?
Dünya atmosferinin dışındaki gök cisimleri hariç evrenin geri kalan kısmındaki derin ve sonsuz boşluğa verilen isme uzay denir. Uzaydaki ortalama sıcaklık ortalama -271 derece ile -274 santigrat derecedir. Atmosfer ile uzay arasında herhangi bir sınır bulunmaz. Bu boşluk tamamen derin ve sonsuz bir boşluktur.

Ozon Tabakası: Dünyanın üzerinde 7 adet katman bulunur. Bu katmanlar uzaya doğru yükseldikçe incelir. Ozon tabakası da bu katmanlardan birisidir ve son yıllarda çevre kirliliğinden giderek daha da çok incelmiştir. Bu durum ise oldukça tehlikelidir çünkü ozon tabakası dünyayı uzaydaki zehirli gazlardan koruyan tabakadır.

Uzayda Milyarlarca Galaksi Bulunur: Uzayda milyarlarca galaksi bulunmaktadır. Bunların pek çoğu keşfedilememiştir ve sayısı bilinmemektedir. Bu gezegenlerin içinde de tahminlere dayalı olarak milyarlarca güneş sistemi bulunmaktadır. Yani dünyanın yer aldığı güneş sistemi dünyadaki tek güneş sistemi değildir.

Uzay Resimleri : Bulutsular ve Gökadalar

Uzay Resimleri : Bulutsular ve Gökadalar

Uzay Resimleri : Bulutsular ve Gökadalar
Uzayda bulunan inanılmaz bir görüntü. Bulutsular ve gökadalardan oluşan uzayın muhteşem ve rengarenk görüntüsü. Nasa tarafından çekilmiş harika bir uzay fotoğrafı.

Uzay’da Zaman Kavramı Farklı Mı İşler?
Uzay her zaman bir sürü bilinmeyen gizemler ile doludur. Bunun sebebi uzayın uçsuz bucaksız olması ve asla tam anlamı ile keşfedilememesidir. Uzayda zaman kavramı ya da yer çekimi yoktur. Dünyadan uzaklaşıp uzaya yaşlaştıkça ayaklarınız yerden kesilecektir çünkü uzayda hiçbir şekilde yer çekimi kuvveti bulunmamaktadır. Uzaydaki zaman kavramı ise dünyadakinden çok daha farklıdır. Uzayda belli bir zaman kavramı yoktur. Orada geçirilen dakikalar dünyadaki yıllara eş değerdir. Size sadece 10 dakikaymış gibi gelen bir an dünyada 3-4 yıllık bir zaman dilimidir. Yani uzaya çıktığınız zaman zaman kavramını hissetmezsiniz.

Uzayın Keşfi ve Füze Denemeleri
Uzay hala keşfedilememiş bir gizem olduğu için uzaya pek çok keşif yapılmaktadır. Bunun için bazen gerçek insanlar giderken bazen de sadece robotlar ve keşif makineleri gönderilerek izleme yapılır.  Uzayı inceleyebilmek için pek çok teknolojik buluş ve icat yapılmıştır. Önceleri sadece teleskop ile başlayan bu araştırmalar sonradan füzelere dönüşmüş ve uzaya füze fırlatıp doğrudan yerinden inceleme şekline dönüşmüştür. Ancak uzay araştırmaları oldukça maliyetlidir. Özellik ile de füze yapımları için çok fazla miktarda para harcanmaktadır ve bu füze atışlarının da hepsinin başarılı olacağının bir garantisi yoktur. Bazen füze atışı başarısız olabilir ve tüm para ile birlikte zaman ve emekler çöpe gidebilir. Ancak bu yine de harcanan paraya değen bir olaydır.

Astroloji Nedir?
Uzay araştırmaları oldukça önemlidir. Pek çok bilinmeyen ve gizemle dolu bu evren kim bilir karşımıza neler çıkaracak. Uzay araştırmalarının yapıldığı bilime ise astroloji adı verilir. Pek çok insanı ilgisini çeken bu bilim dalı ise oldukça fazla bilgi bilmeyi gerektirir. Uzaya keşif için çıkan kişilere yani gerçek insanlara astronot denir.

Astronot Olmak: Astronotlar astronot olabilmek için çok zorlu sınavlardan ve pek çok zorlu eğitimden geçerler. Çünkü bu meslek oldukça tehlikeli bir meslektir ve astronotlar mesleklerini gönüllü olarak yaparlar. Uzaya çıkıldığında herhangi bir şeyin ters gitmesi durumunda bir daha asla dünyaya geri dönemeyebilirler.

Uzay Resimleri

Uzay Resimleri

Uzay Resimleri

Uzay Resimleri

Uzay Resimleri

Uzay Resimleri

Uzay Fotoğrafları

Uzay Fotoğrafları

Uzay Fotoğrafları

Uzay Fotoğrafları

Uzay Fotoğrafları

Uzay Resimleri

Uzay Resimleri

Uzay Resimleri

Uzay Fotoğrafları

Uzay Fotoğrafları

Uzay Fotoğrafları

Uzay Fotoğrafları

Uzay Fotoğrafları

Uzay Fotoğrafları

Uzay Fotoğrafları

Uzay Fotoğrafları

PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ