Fotoğraf İndir
Ümit Karan Resimleri Galeri için tıklayın

Ümit Karan Resimleri

05 Haziran 2018

Ümit Karan denince akla ilk olarak hangi kariyer hayatı gelmektedir? bize kalır ise eğer elbette ki futbol başı çekmektedir. Yarışma içindeki isimler arasında iddia bakımından ise ismi sıklıkla geçenler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra o futbol hayatı ile oldukça uzun süre hayatımızda yer alan isimlerden biri olarak geçmektedir. ilave olarak devam etmek gerektiğinde onun futbol tecrübelerinin ona katmış olduğu diğer bir getiri hiç kuşku yok ki kondisyon ile alakalıdır. Pek çok kişi için bu durum elbette ki ön plana çıkan bir özelliğe sahiptir. Bunun yanı sıra insanlar onu genel hatları ile futbol hayatı ile tanımaktadır. Biz de sizlere ikisini bir arada vermenin daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Gelin şimdi sizler için onun futbol hayatına bir göz attıktan daha sonra genel olarak Survivor ile ilgili konuşalım.

Ümit Karan ve Survivor
Yarışmada yer alan isimler arasında iddia bakımından oldukça fazla isminin geçmesi nedeni ile de ön planda yer almaktadır. Bunun yanı sıra daha evvelki Survivor deneyimi de onu bir noktada öteye taşımıştır. Özellikle de Survivor 2018 All Star içinde sergilediği performans anlamında bakmak gerekir ise eğer kendini ortaya koymak adına elinden geleni yapmaktadır. biz de bu konuda yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde onunla ilgili belli başlı bilgileri burada sizler ile paylaşacağız. Bunların yanı sıra vereceğimiz bu bilgiler pek çoğu adına oldukça kıymetlidir. Sebebi ise bu kadar gündemde olan bir yarışmanın oyuncuları hakkında insanlar bilgi edinmek istemektedir. Futbolculuk kariyeri sayesinde onun hakkında elde ettiğimiz bazı izlenimlere ek olarak burada vereceğimiz bilgiler de bir yönde onu tanımak adına değerlidir.

Ümit Karan Kimdir?
Ümit Karan Almanya’nın Berlin şehrinde doğmasının yanı sıra 1 Ekim 1976 tarihinde dünyaya gelmiştir. Bunun yanı sıra meslek olarak ise futbolculuk da yapmıştır. Hepimizin bildiği bir isim olmasındaki sebeplerden biri de Milli takımda oynaması ile ilgilidir. Futbol hayatı olarak kariyer başlangıcını ele almak gerekir ise eğer Almanya’nın Berlin şehrinde yer alan takımlardan biri olan Hertha Zehlendorf’da başlamıştır. Devamına bakmak gerektiğinde ise Türkiyemspor Berlin’de mücadele ettiği bilinmektedir. daha sonrasındaki futbol hayatı ise Türkiye’de şekillendi. Süper Lig’de yer alan Gençlerbirliği’ne gelmesi ile birlikte bu durum gerçekleşmiş oldu.

Ümit Karan Futbol Yaşamı ve Galatasaray
Onun için asıl dönüm noktalarından olan durum ise Galatasaray’a transfer olması sonucu gerçekleşti. 2001 yılında gelmiş olduğu Galatasaray’a katkıları neticesinde ise şampiyon olmasında da önemli rol oynadı. özellikle de daha sonraları adına konuşmak gerekir ise eğer futbol hayatı 2004-2005 sezonuna kadar Galatasaray’da yer aldı. Dönemin Galatasaray antrenörü olan Gheorghe Hagi ile yaşadığı anlaşmazlıklardan ötürü Borussia Mönchengladbach, Hannover 96 ve DSC Arminia Bielefeld ile sözleşme yapmak amacı ile masaya oturduğu bilinmektedir. daha sonrasında ise verdiği bir karar neticesinde Ümit Karan Büyükşehir Belediye Ankaraspor’da kalmayı tercih ederek Bundesliga takımlarının tekliflerini ötelemiş oldu. 2005 sezonun bitmesine kadar olan zaman diliminde bu takımda kalan Karan kiralık sözleşmesi bitmesi ile birlikte Galatasaray’a geri dönmüş oldu.

Aynı şekilde futbol hayatına devam edilecek olur ise eğer 2005-2006 sezonu itibari ile eski takımı olan Galatasaray’a gelmesi onu motive etmiştir denebilir. Sebebi ise dönem içinde toplam olarak atmış olduğu 18 gol sayesinde krallığı da elde etmiş oldu. daha sonrasında ise onun adına kötü bir sonuç ortaya çıktı ve geçirdiği sakatlık da dönemi kapatmasına neden oldu. bundan ötürü olsa gerek gol krallığı noktasında veda etmek durumunda kaldı. Daha sonrasında 2006-2007 sezonun başlaması ile birlikte takımdaki yerini almayı başardı ve netice olarak kariyerine devam etmiş oldu. bunların yanı sıra Süper Lig’de 100. Golünü atmış olduğu takım ise Beşiktaş’tır. Maç 18 Eylül 2006’da oynanmıştır. 2006-2007 sezonu adına konuşmak gerekir ise eğer UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynanan maçlardan üçünde sahaya kaptan olarak çıkmıştır. Özellikle de ilgi çekmesinde etkili olan maçlardan birisi ise İngiltere’de oynanmıştır. Maç Liverpool- Galatasaray arasında oynanmasının yanı sıra Ümit Karan’ın atmış olduğu 2 golde bu noktada önem arz etmektedir. Ancak bu gollere nazaran takımın yenilmesi de kötü bir sonuç olarak ele alınmaktadır. 2009-2010 sezonu itibari ile Eskişehirspor’a transfer olması da bedelsiz bir şekilde oldu. daha sonrasında ise 2011-2012 sezonu itibari ile Eskişehirspor’un sportif direktörlüğünü yapmaya devam etti.  Buradan çıkacak sonuç ise Ümit Karan 2011 yılı itibari ile futbolu boırakmıştır. Survivor ile tanışması noktasında da Acun Ilıcalının davet etmesi vesile oldu. 2013’te düzenlenen Survivor Ünlüler-Gönüllüler adlı yarışmada elde ettiği başarı ise üçüncülüktür.

Ümit Karan’ın Survivor Günleri
Survivor’da gösterdiği performans ile de dikkatleri üzerinde toplaması da zor olmadı. Ünlüler takımında yer almasının yanı sıra oyunlarda ortaya koymuş olduğu performans ile birlikte adından söz ettirme noktasında da geri kalmıyor. Yarışmaya adapte olmuş olmasının yanı sıra futbol hayatının da bu noktada yarar sağladığını ifade etmek doğru olacaktır. özellikle de yarışmada yer alan diğer isimler ile de iyi anlaşması da onun adına yarar sağlamaktır. Bu noktada takım ruhu futbol tecrübelerinden gelmektedir desek yanlış olmaz. Hem eski bir futbolcu olması hem de elde ettiği yeni başarılar da onun adına sık bir şekilde duymamıza neden olmaktadır. Futbol hayatının ilk yıllarında Almanya’da yer alan amatör takımlardan olan Hertha Yehlendorf, Rather SV adlı takımlarda boy göstermiştir. 18 yaşına gelinceye dek Berlin’de yaşadığını eklemek de doğru olacaktır. daha evvelde ifade ettiğimiz üzere Türkiye’ye gelmesi de hemen bu yaşlardan sonra olmuştur.

Ümit Karan’ı detaylı bir şekilde ele aldıktan daha sonra ise sizlere genel olarak yarışma ile ilgili bazı bilgiler verme niyeti içerisindeyiz. Özellikle de malum yarışmanın ada şartları itibari ile ağır olduğu diğer bir gerçeklik olsa gerek. Pek çok kişi için normal durumda bile o şartların ağır olması bir yana insanların hem o şartlara uyum sağlaması hem de başarı elde etmesi zor bir durum olsa gerek. Ümit Karan ve diğer pek çok kişi için ortak olan bu durumu aşmak demek bize kalır ise oldukça öneme sahiptir. İnsanlar genel olarak bu gibi durumlarda tedirginlik bile yaşayabilir. Böyle bir hal içinde olmak elbette ki mantıklıdır. Neticede normal bir düzenden çıkıp bambaşka bir hayata geçilmesi söz konusu. Buradan hareketle çıkarım yapmak gerekir ise eğer önem arz eden nokta genel hatları ile bu şartlara bir an evvel uyum sağladıktan daha sonra arkadaşlar ile kurulacak olan münasebete önem vermektir. Doğal olarak böyle bir ortam dahilinde insanların içinde olduğu ortam noktasında şüphe duymaması da oldukça önem arz eden bir özelliğe sahiptir. Pek çoğu içinde bu durum neredeyse başarı elde edilmesi bakımından oldukça değerlidir. Sonuç olarak adapte olmuş olmak bu noktada önemlidir. Genel olarak yazımız bu şekilde idi. Umarız sizlere gerekli bilgiler sunmuşuzdur. Sağlıcakla kalın.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ