Fotoğraf İndir
Tülin Özen Resimleri Galeri için tıklayın

Tülin Özen Resimleri

29 Ocak 2019

Ufak Tefek Cinayetler isimli dizinin başrol oyuncularından birisi olan Tülin Özen, naif kişiliği ve hitap yeteneği sayesinde dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Oldukça alımlı bir kadın olan Tülin Özen kariyerinde de oyunculuk alanında ki başarıları ile anılmakta olan isimlerden birisi. Şimdilerde ise Star TV ekranlarında çok seyredilen ve merakla yeni sezonu beklenen Ufak Tefek Cinayetlerin Arzu’sunu canlandırmaktadır. 24 Aralık 1979 tarihinde İskenderun’da dünyaya gelmiş olan Tülin Özen 39 yaşında Oğlak burcu olan genç ve güzel bir oyuncudur.

Biz ise Tülin Özen’i ilk olarak En Son Babalar Duyar isimli dizisi ile tanıyoruz. Bu dizide ki şikayetçi olduğu bir kocası ve sert tavırlı bir babanın arasında kalan kadını canlandırmıştır. Bu dizilerin dışında ise Kapalı Çarşı, Üsküdar’a Dönerken, Aldırma Gönül’de rol aldığı diziler arasındadır. Bunun dışında Gülse Birsel’in yazıp yönetmiş olduğu Yalan Dünya komedi dizisinde de rol almış olan Tülin Özen, Muhteşem Yüzyıl dizisi ile de çok söz edilen, haremde ki rolünü hakkıyla vermesinden dolayı da birçok kesimden beğeni kazanmış bir isimdir. İnternet dizileri de son zamanlarda ülkemiz de yaygınlık göstermeye başlamıştır.

Masum Dizisi
Bu dizilerden birisi olan e Blu TV’de yayınlanan Masum dizisinde de rol almıştır. En son ise Star TV ekranlarında yayınlanmakta olan 4 kadının çocukluktan gelen intikamları, yalancı dostluklarını ve bir cinayeti konu alan Ufak Tefek Cinayetler dizisinde başrol oynamaktadır.  Tülin Özen sinema filmlerinde ise ilk kez Melek Oyunu adında bir film ile beyaz perde karşısına çıkmıştır. Tülin Özen yine Cem Yılmaz tarafından yazılıp yönetilmiş olan Pek Yakında isimli filmde Cem Yılmaz’ın karısını canlandırmıştır. Abluka yine rol aldığı bir başka proje olmakla birlikte en son projesi ise Kötü Çocuk isimli film olacaktır.

Tülin Özen’in bu kadar oyunculuğun içinde olması, birbirinden büyük kadroların içinde yer almasının sonucu olarak da çeşitli dallarda ödüller almaya hak kazanmıştır. Antalya Altın Portakal Film Festivali, Nürnberg Türkiye / Almanya Film Festivali, Ankara Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini almaya hak kazanmıştır. Yine Sadri Alışık Ödülleri, Adana Altın Koza Film Şenliğinde ve Siyad Ödüllerinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülleri almaya hak kazanmıştır. Bunun dışında İstanbul Gelişim Üniversitesi Medya Ödülleri tarafından da En İyi Kadın Tiyatro Oyuncusu ödülüne layık görülmüştür.

Tülin Özen Asosyal Birisi mi?
Tülin Özen hakkında sosyal mi yoksa çok dışa dönük mü olduğuna dair bir soru yöneltildiği zaman ise, aslında tam ikisinin de ortasında olduğunu, asosyal bir kişiliğinin olmadığını ancak çok fazla da dışa dönük tavırları olmadığını söylemektedir. Çok naif ve hanım hanımcık gözüken Tülin Özen ise aslında fırlama olduğunu söylüyor. Çok kalabalık bir aile ile büyüdüğünü ve en serseri çocuğun ise kendisi olduğunu belirtiyor. Gençken hiç parası olmadığını, eylem yapmayı, bağırmayı ise çok sevdiğini dile getiriyor. Sokağı ise çok seven Tülin Özen, çocukluğunu doyasıya geçirdiğini ve tanıdığı esnafla da kapıda oturup sohbetler ettiğini anlatıyor.

Tülin Özen’in oyunculuk yeteneği oldukça gelişmiş ve bunu başarılarından da çok kolaylıkla görebiliyoruz. Bunun yanı sıra müzik alanında da özel yetenekleri olduğunu söylemek gerekiyor. Sesi çok güzel olan güzel oyuncumuz eskiden bir grupta vokal yapmış. Yan flüt ve perküsyon çalması da bu alanda ki yeteneğinin cabası. Bir oyuncu olup, aydın görüşlü bir kadın olmanın da elbette yolu kitaba karşı olan tutkudan geçmektedir. Tülin Özen’de tam anlamıyla kitaplara aşık bir kadın. Araştırmaktan çok hoşlanan ve her tür kitabı okumaya bayılan yeni şeylere ise daima açık birisidir.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    İYİ GÜZEL İYİ

BİR YORUM YAZ