Fotoğraf İndir
Tığ İşi Bebek Kazakları Modelleri Galeri için tıklayın

Tığ İşi Bebek Kazakları Modelleri

Tığ işi uzun yıllardan beri popülerliğini sürdürmektedir. Günümüzde de fazlası ile tercih edilen tığ işi örgü modelleri en çok da bebek kıyafetleri için tercih edilir. Hamile olan ve bebek bekleyen kişilerin en heyecanlı süreçlerinden birisi de yeni doğacak bebek için hazırlık yapmaktır. Bu hazırlık bebeklere yönelik her türlü kıyafet ve araç gereci kapsamaktadır. Özellikle de yeni doğacak bebekler için yapılan hazırlıkların başında örgü işleri gelmektedir. Gerek tığ işi gerek şiş işi olsun bebekler için pek çok kazak, patik, tulum, yelek, atkı ve şapka gibi pek çok ürünü örgü ile yapmak mümkündür.

Bu ürünler pamuk ipi ya da saf yünden olacağı için bebekler için çok daha sağlıklı olacaktır. Tığ işi kazak modelleri örmek isteyen kişiler için pek çok çeşit ve renk yelpazesi bulunmaktadır. Genellik ile örgü ören kişiler tek bir model ile sınırlı kalmaz, aynı modelin pek çok rengini ya da aynı renklerde pek çok farklı model örerek bebekler için sağlam bir ön hazırlık yaparlar. Örgü modellerini sadece anneanne ve babaannelerimizin örmesini beklemek de yersizdir. İsteyen herkes çok kolay bir şekilde örgü modellerini öğrenerek tığ işi bebek ürünleri yapabilir.

Özellikle de hamile olan kişiler son aylarında çalışmayacaklarından vakitlerini örgü örerek değerlendirebilirler. Tığ işi örgü modellerinin en çok tercih edilenleri ise kazak modelleridir. Çünkü bebeklerin en çok giymeye ihtiyaç duyduğu ve en çok kullanabilecekleri ürünler kazaklardır. Bebekler tığ işi kazakları seçilen iplik çeşidine göre hem yazın hem de kışın kullanabilirler. Ev yapımı olan bu ürünler yeni doğmuş bebekler için oldukça sağlıklı olacaktır. Daha fazla iplik alarak bebeklere sadece kazak değil bunun yanı sıra atkı şapka eldiven de örerek çok şirin takımlar hazırlayabilirsiniz. Dilediğiniz renkleri ve dilediğiniz modelleri kullanarak birbirinden farklı çeşit çeşit örgü modelleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda sadece kazaklar değil yelek ve hırkalar da bebeklerin çok işine yarayacaktır. Örgü modellerini hazır almak zorunda kalmadan evinizde kendi başınıza birbirinden şirin kazaklar örebilirsiniz. Hazır örgü kazaklar oldukça maliyetlidir. Tığ işi kazakları kendi evinizde örerek hem çok daha az bir maliyet ile hem de dilediğiniz model ve renkte elde edebilirsiniz ve çocuklarınız için daha sağlıklı ürünler oluşturabilirsiniz.

Bebekler İçin Hangi Örgü Modelleri Tercih Edilmelidir?
Anneler genellik ile örgü kazak modellerinde bisiklet yaka, ters düz örgü modeli gibi modelleri tercih ediyorlar. Özellikle de kız çocukları için eteklerinde şeritler olan modeller oldukça revaçta. Örgü modellerine her yıl bir yenisi eklense de genellikle klasik modeller her zaman popülerliğini korumaya devam ediyor. En çok tercih edilen örgü modelleri arasında ise kazaklar, yelekler, hırkalar, şapkalar ve atkılar yer almakta. Aynı zamanda yeni doğacak bebekler için örülecek olan patikler oldukça faydalı olacaktır. Tığ işi örgüleri yapmak oldukça zahmetlidir. Ancak emin olun ki bu harcanan zamana ve uğraşlara değecektir. Tığ işi örmek oldukça zor görünse de internetten izlenecek videolar ile ya da bilen birinin yardımı ile çok kolay bir şekilde öğrenilebilir.

Tığ işi örgüler oldukça kalitelidir ve uzun yıllar dayanıklı olacaktır. Bebeğiniz büyüdükten sonra eğer ikinci bir bebeğiniz olursa onun için tekrar kullanabilir ya da bebeği olan başka kişilere de verebilirsiniz. Tığ işi örgülerin dayanılıkları uzun yıllar devam edecektir. Ayrıca tığ işi örgüleri ihtiyacı olan kişilere de vererek faydalı bir faaliyette bulunabilirsiniz. İhtiyacı olan bebeklere soğuk kış günlerinde onları koruyup sıcacık uyumalarını sağlayacak kıyafetler vermenin sizi oldukça mutlu edeceğinden emin olabilirsiniz.

Özellikle son yıllarda tığ işi üç boyutlu örgüler oldukça popüler hale geldi. Bu örgü modeli ile bebekleriniz için çok şık kazaklar örebilir ya da takımlar oluşturabilirsiniz. Kazak örmekte zorlanacağını düşünen kişiler bebekler için tığ işi yelekler de örebilirler. Yelekler de örgü modelleri arasında en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Tığ işi kazaklar ile bebeklerinize çok güzel takımlar örebilir ve bebeğinizin şirin ve sıcacık kazakları ile huzurlu bir şekilde uyumasını sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki elinizde hazırladığınız her şey bebekler için hem çok daha sağlıklı olacaktır.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ