Fotoğraf İndir
Sinan Akçıl Resimleri Galeri için tıklayın

Sinan Akçıl Resimleri

25 Ağustos 2018

Sinan Akçıl ilk olarak yazdığı şarkı sözleri ile tanınmış ve piyano eşliğinde sanatçılara eşlik etmiştir. Daha sonra Sinan Akçıl Hadise’nin sevgilisi olarak magazin dünyasında anılmıştır. Sinan Akçıl resimleri arasında onun değişimini ve eski yeni hallerini karşılaştırabilirsiniz.

Sinan Akçıl Kimdir?
Bir sıralar Ebru Şallı ile yaşadığı aşk nedeni ile gündeme gelen ünlü sanatçı müzisyen ve söz yazarı aynı zamanda. Biz de sizler için onun hayatı ile ilgili bilgi edinmek istedik. Öte taraftan müzik kariyeri ve bilinmeyen pek çok yönü ile de sizlere fazlası ile bilgi vereceğiz. 20 Mayıs 1982 doğumlu olan Sinan Akçıl Hollanda’da Leeuwarden’da dünyaya gelmiştir. Aslen nereli olduğuna bakmak gerekli olur ise eğer Çanakkale Bigalıdır. Tekfen Filarmoni Orkestrası şefi olması bir yana keman virtüözü olan Saim Akçıl’ın oğludur. Annesi ise Gaye Çağlayan’dır. Bunun yanı sıra Piyanist olan İdil Akçıl’ın kardeşidir. Aile 1982’de İstanbul’a taşınmıştır. Daha sonrasında anne ve babası ayrılmıştır.

Sinan Akçıl’ın Müzik Hayatına Girişi
Müzik hayatına adım atması oldukça erken yaşlarda olmuştur. Öyle ki 6 yaşında iken Kadıköy Belediye Konservatuarı Piyano Bölümüne girmeye hak kazanmıştır. Bu sayede orada eğitim aldı. 9 yaşında iken Konservatuarı bırakıp St. Benoit Fransız Lisesi’ne geçmiştir. Bu lisede öğrencilik yapmakta iken 1995 okul orkestrasında yer almış ve aynı sene içinde pop alanında ilk beste ödülünü elde etmiştir. Popüler müzik ona daha yakın gelmiş ve Türk Pop Müziği anlamında yeni bir soluk getireceği yönündeki hayali ile çalışmaya başlamıştır.

Sinan Akçıl şimdiye kadar İzel Çelikgöz, Ferhat Göçer, Enbe Orkestrası, Nilüfer, Candan Erçetin, Kibariye, Petek Dinçöz, Ebru Gündeş gibi oldukça ünlü isimler ile çalışma başarısı elde etmiştir. 2008 yılı onun için neredeyse bir kırılma noktası denecek olayların olduğu bir zamanları içermekteydi. Şarkıları ile her kesime hitap etmeyi başaran Akçıl bu sayede oldukça hit şarkıları ile hayatımızda yer edinmiştir.  2009 senesinde Hadise’nin Eurovision Şarkı Yarışmasında elde ettiği dördüncülükte de imzası bulunmaktadır. Düm Tek Tek adlı şarkının söz ve bestesi ona aittir.

Bunların yanı sıra pop şarkıcı Hande Yener’in olan Hande’ye Neler Oluyor adlı albümdeki söz ve müzikler ona ait iken aynı zamanda 13 Eylül 2010’da çıkardığı Hande’yle Yaz Bitmez adlı albümde yer alan 10 remix ve Uzaylı adlı şarkının da söz ve düzenlemesi ona aittir. Türkiye’deki çalışmaları bir yana aynı zamanda yurtdışında da işler yapmaktadır. özellikle de Ortadoğu, Yunanistan ve Bulgaristan’daki işleri sayesinde adından sıklıkla bahsettirmektedir. 12 Aralık 2013’te Funda Arar tarafından çıkarılan Hafıza adlı şarkının sözü ve bestesi kendisine aittir.

Sinan Akçıl X Factor’de Jürilik Görevinde Bulunmuştur
İlave olarak oldukça iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Sinan Akçıl tam bir rezene çayı aşığıdır. Özellikle de haftanın 7 günü kardiyo yapması fiziğinde öne çıkmaktadır. Gündüzleri uyuyup gece çalıştığı da diğer bilgiler arasında. Bütün bunların yanı sıra Med Yapım tarafından hayata geçirilen X Factor diğer bir ismi ile The X Factor’de de jürilik yapmıştır. Genel itibari ile onunla ilgili söyleyeceklerimiz bu kadar değil elbette. Oldukça fazla isim ile çalışması bir yana aynı zamanda güzel işlere de imza atmıştır. Özellikle de sevenleri tarafından yaptığı işler ile de övgüyü hak eden Akçıl piyasa saygın bir yere sahiptir. Öyle ki imza attığı isimler bir yana aynı zamanda pek çok ödül ile de kendini ortaya koymuştur. Gelin bir göz atalım isterseniz ne var ne yok diye.

Sinan Akçıl’ın Aldığı Ödüller
1996 – Milliyet Liseler Arası Şarkı Yarışması; En İyi Beste
2008 – Kadir Has Üniversitesi; En Has Albüm (Aşk Hiç Bitmez)
2008 – MÜYAP; En Çok İndirilen Albüm (Aşk Hiç Bitmez)
2008 – MÜYAP; En Çok Satan Albüm (Aşk Hiç Bitmez)
2010 – Avrupa İş Adamları Derneği; Yılın Müzik Adamı
2010 – İstanbul FM: En İyi Şarkı, Beste ve Söz; Bodrum
2010 – Kral TV Yılın Radyolarda En Çok Çalan Şarkısı; Rüya
2010 – Türev Vakfı; Yılın Müzik Adamı
2011 – Siyaset Dergisi Ödülleri; Yılın Müzik Adamı
2011 – İstanbul Taksiciler Ödül Töreni; Yılın Bestecisi
2011 – Quality; Yılın Quality Müzik Adamı
2011 – Balkan Müzik Ödülleri; Türkiye Cumhuriyeti’nin En İyi Şarkısı (Bodrum)
2011 – TÜREV Yılın En İyileri Ödülleri; En İyi Albüm (Hande’ye Neler Oluyor)
2012 – Dünya Kalite Ödülü; Yılın Sanatçıları
2012 – 9. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri; En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2012 – Ege Üniversitesi Radyo Ege Kampüs; En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2012 – Balkan Müzik Ödülleri; Türkiye Cumhuriyeti’nin En İyi Şarkısı (Atma)
2012 – Mimar Sinan Üniversitesi Ödülleri; Yılın En İyi Albümü (Kraliçe)
2012 – 18. Kral Müzik Ödülleri; En İyi Şarkı (Yakar Geçerim)
2012 – 18. Kral Müzik Ödülleri; En İyi Albüm (Farkın Bu)
2012 – 18. Kral Müzik Ödülleri; En İyi Remix Şarkı (Yakar Geçerim)

Sinan Akçıl’ın Albümleri
2011 – Kalp Sesi
2012 – Karnaval
2013 – Kapı
2014 – Tabi Tabi

Sinan Akçıl

Sinan Akçıl üçgen kaslı vücut

Sinan Akçıl eski gençlik resmi

Sinan Akçıl dövme modeli

Sinan Akçıl ibadet

Sinan Akçıl güzel şeyler


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ