Fotoğraf İndir
Seray Kaya Resimleri Galeri için tıklayın

Seray Kaya Resimleri

Seray Kara 4 Şubat 1991 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Lise eğitimini tamamladıktan son eğitim hayatını tiyatro üzerinden devam ettirmeye karar vermiş ve İsmet Üstekin tarafından oyunculuk eğitimleri almaya başlamıştır. Bu eğitimler sırasında da ayrıca Sadri Alışık Kültür Merkezinde Tiyatro Bölümünde okumuş ve oyunculuk eğitimine devam etmiştir.

Seray Kaya, oyunculuk hayatına atılmadan önce, bir güzellik merkezinde makyöz olarak çalışmaktaydı. İlk dizi projesine Huzur Sokağı isimli 2012 yapımlı projeyle başlamıştır. Bunun sonrasında 2014 ve 2015 senesinde FOX TV ekranlarında gösterilmeye başlayan Kocamın Ailesi dizisinde evin deli, erkeksi kızı Miray’ı canlandırmıştır. Evin en asi ve en sert karaktere sahip kişisini canlandırmıştır. Seray Kaya için Kocamın Ailesi dizisi oyunculuk hayatı için önemli adımların başlangıcı olmuştur.

Önemli ve değerli bir kadrosu olan dizide Seray Kaya için çok önemli imkanlar yaratılabilirdi. Bu dizinin bitmesinin ardından 2016 senesinde Evli ve Öfkeli dizisinde rol almış bunun sonrasında yine 2016 senesinde Gülümse Yeter isimli dizi projesinde Gül karakterini canlandırarak kendisini ekranlara taşımıştır. Son projesi ise halen FOX TV ekranlarında gösterimde olan Kadın dizisinde ki rolüyle hem ekranda oyunculuğuyla hayran bırakmakta hem de kötü rolüyle biraz insanlar tarafından sevilmemektedir. Kadın dizisinde de çok değerli ve deneyimli sanatçılarla aynı seti paylaşmaktadır. Ayrıca rolünde başrol olan Özge Özpirinçci’nin kardeşini canlandırıyor. Kötü bir kız kardeş ve bazı ruhsal sorunları var. Oyunculuğu ve mimiklerinin başarılı kullanımı dizi setinde kendisinden söz ettirmektedir.

Seray Kaya Kadın Dizisi Kadrosunda
Senaryosunu Hande Altaylının yazmış olduğu ve Merve Girgin tarafından yönetilen Kadın dizisi başarılı bir kadroyla yürütülmektedir. Bu kadro içinde Seray Kaya’da yer almaktadır. MF Yapım ve Med yapımın ortaklığıyla yürütülmekte olan dizi, FOX TV ekranlarında Salı günleri saat 20.00’da ekranlarda bizlerle buluşmaktadır. Kadın dizisi Bahar karakterini canlandıran Özge Özpirinçci’nin ve iki çocuğunun, kocasının ölmesiyle hayat mücadelesini konu almaktadır.

Bahar’ın kardeşi rolünü de Seray Kaya’nın can verdiği Şirin karakteri oynamaktadır. Şirin ablası baharın zor olan hayatını daha da zorlaştırmak için elinden geleni yapmakta ve ona zarar vermek için uğraşmaktadır. Bahar’ın hayatının alt üst olmasında Şirin’in de parmağı var ve dizinin ilerleyen günlerinde bu konu hakkında daha detaylı bilgilere ulaşacağız. Kadın dizisinin baş rollerinde Bahar Çeşmeli karakterine can veren baş rol oyuncusu Özge Özpirinçci ve Baharın kocası Sarp Çeşmeliyi canlandıran Caner Cindoruk canlandırıyor. Bahar’ın annesini Hatice Sarıkadı’yı canlandıran Bennu Yıldırımlar oynamaktadır.

Seray Kaya
Yaşı: 26 ve 04.02. 1991 doğumlu
Burcu: Kova
Boyu: 1, 65 cm
Kilosu: 54 kg
Eğitim: Sadri Alışık Kültür Merkezinde Tiyatro Eğitimi
Göz Rengi: Kahverengi

Rol Almış olduğu Diziler

  • Kadın 2017
  • Gülümse Yeter 2016
  • Kocamın ailesi 2014
  • Huzur Sokağı 2012


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ