Fotoğraf İndir
Sapanca Gölü Resimleri

Sapanca Gölü Resimleri

20 Kasım 2016

Sapanca Gölü tektonik tabanlı bir tatlı su gölü olarak Sakarya ve İzmit arasında yer almaktadır. Mesafe bakımından Sakarya’ya daha yakın olan Sapanca Gölü resimleri ile harika bir doğa manzarasına şahitlik etmiş olacaksınız. Sapanca Gölü resim içerisinde eşsiz doğa manzarası bulunmaktadır. Sapanca Gölü fotoğrafları içerisinde gölün yemyeşil ormanların içerisinde yer aldığını görebilirsiniz.

Sapanca gölü fotoğrafları indirmek için doğru bir sayfadasınız.

Sapanca Gölü, Doğu Marmara Bölgesi’nde, Sakarya kent merkezinin 12 km batısında, İzmit kentinin ise 27 km doğusunda yer alan tektonik kökenli bir tatlı su gölüdür. Doğu-batı uzanımlı olan gölün doğu kesimi Sakarya ilinin sınırları içerisindeyken, batı kesimi ise Kocaeli ilinin sınırları içinde yer almaktadır. Gölün içinde bulunduğu bölge, güneyde Samanlı Dağları, kuzeyde ise Kocaeli Penepleni olarak adlandırılan morfotektonik yapılar arasında yer alan ve Kuzey Anadolu Fayı’nın kuzey koluna ait segmentlerce sınırlandırılmış olan İzmit-Sapanca Koridoru üzerindedir. Bu koridor Neotektonik dönemde bir çek-ayır havza niteliğinde gelişmiştir.

 

Sapanca Gölü Türkiye’de ki en güzel manzaralı göllerden bir tanesidir. Bu doğa manzarası resimleri arasından size arka plan resimleri yapabilirsiniz. Gölün harika manzarası eşliğinde bir piknik yapmak için yaz ayında bu yer ziyaret edebilirsiniz. Derelerden beslenen bu güzel Sapanca Gölü foto galerisine siz de göz gezdirebilirsiniz.

Sapanca resimleri indir


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ