Fotoğraf İndir
Sanem Çelik Resimleri Galeri için tıklayın

Sanem Çelik Resimleri

25 Ocak 2019

İstanbul doğumlu olan Sanem Çelik 18 Mayıs 1975 tarihinde dünyaya gelmiştir. Babasının kendisini terk etmesi üzerine annesi ile birlikte büyümüştür. Eğitimini İstanbul’da alan Sanem Çelik daha ilkokul yıllarında İstanbul Belediye Konservatuvarında Bale eğitimi almaya başlamıştır. İlkokul yıllarında başlayan bu eğitim süreci gençlik yıllarının da temelini oluşturmuş ve bale eğitimini daha da ilerleterek devam etmiştir. 1995 senesine kadar Sanem Çelik İstanbul Belediye Konservatuvarında orta, lise ve ön lisans eğitimlerini de bitirmiştir. Bu sürenin ardından ise daha farklı bir yöne kayarak oyunculuk ana sanat dalında tiyatro bölümüne geçiş yapmıştır. Daha sonra bu bölümden 1999 senesinde başarı ile mezun olmuştur. Bu yıllar içerisinde çok başarılı isimlerden ders alma imkanı elde etmiştir. Özellikle Haldun Dormen ve Yıldız Kenter’in öğrencisi olma şansını elde etmiş olan güzel oyuncu iddialı bir oyunculuk eğitimi süreci geçirmiştir.

Eğitim sürecinin ardından aktif oyunculuk hayatı da başlamış oldu. 1996 senesinde ilk filminde yer almıştır. Yaban adlı filmde yer alan güzel oyuncu bunun hemen sonrasında 1997 senesinde ise o dönemin ilgi gören dizilerinden biri olan Kara Melek isimli dizide başrol oyuncusu olmuştur. Bu dizi sayesinde Türkiye onu iyice tanıma imkanı elde etti. Dikkatleri bu dizi ile üzerine çeken Sanem Çelik dizide kötü bir karakteri canlandırıyordu. Daha sonra da çok farklı dizi ve film projeleri ile birlikte ekranlarda ve sinemada olmaya devam etti.

1996 Yılında En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
Oyunculuk hayatına adım atması ile birlikte başarıları da gündeme gelmeye başladı. 1996 senesinde en iyi kadın oyuncu ödülünü Perran Kutman ile birlikte paylaştı. Bu onun başarısının en büyük ve ilk kanıtı idi. Bu dönem sadece bu büyük projeler ile değil aynı zamanda çeşitli reklam filmlerinde de karşımıza çıktı. Oynadığı reklam filmlerinin yanı sıra 1999 2000 senelerinde farklı animasyon filmlerinde seslendirme de yaptı. Karakteristik sesi onu hem yer aldığı görsel projelerde bir adım öne çıkardı hem de bu gibi seslendirme projelerinin de aranan ismi haline getirdi.

Bale eğitimi almış olması sayesinde daha çok yönlü bir kariyer elde eden oyuncu 1998 senesinde Haldun Dormen’in yönetmiş olduğu Çiğdem Talu’ya Selam isimli müzikalde de yer aldı. Bu müzikalde kareografi yaptı, şarkı söyledi, dans etti ve yeteneklerinde ne kadar iddialı olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Ardından 2000 senesinde Filler ve Çimenler isimli sinema filminde yine çok iyi bir performans sergiledi. Bu performansın ardından ise 2001 senesinde Altın Portakal Fesivalinde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Türk dizi tarihinde yer aldığı en iddialı projelerden bir tanesi ise Aliye isimli dizi oldu. Bu dizide başrolde yer alan Sanem Çelik canlandırmakta olduğu iki çocuklu ve dul olan bir kadın profili ve çizmiş olduğu imaj sayesinde çok sevildi ve çok beğenildi. Bu projeler ilerleyen senelerde de farklı isimler ile devam etti. Son olarak ise ekranlarda Eşkiya Dünyaya Hükümdar olmaz isimli dizide yer alarak devam etti. İddialı bir Türk dizisi olan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz çok beğenilen ve halen daha devam eden bir dizi. 1985 senesinde daha çocuk yaşta iken Tiyatro ile adım atmış olduğu sanat dünyasına halen daha başarılı projelerde yer alarak devam eden başarılı oyuncu güzelliği ile de her dönem dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. Aldığı ödüller ile de başarısının tescilli olduğunu net bir şekilde gözler önüne sermektedir.

Sanem Çelik Sosyal Medya Hesapları
Sanem Çelik Instagram adresi; Instagram
Sanem Çelik Twitter adresi; Twitter

Sanem Çelik makyajsız doğal hali

Sanem Çelik saç modeli

Sanem Çelik Kara Melek

Sanem Çelik en güzel fotoları

Sanem Çelik foto


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ