Fotoğraf İndir
Özge Özpirinççi Resimleri Galeri için tıklayın

Özge Özpirinççi Resimleri

1 Nisan 1986 senesinde İstanbul’da doğan oyuncu öğrenim yıllarını da burada devam ettirdi. Daha sonra lise eğitimi için bir öğrenci değişim programı olan AFS ile bir sene boyunca eğitim görmek için ABD’ye gitti. Lise eğitiminin ardından Sabancı Üniversitesini kazanan Özpirinççi burada Yönetim Bilimleri dalında eğitim gördü. 2008 senesinde mezun oldu ve bu sene içerisinde ekranlar ile de tanışmış oldu. 2007 2008 senesinde yayınlanan bir tv dizisi olan Cesaretin Var mı Aşka isimli projede Ebru karakterini oynadı. Aynı zaman dilimi içerisinde ayrıca çeşitli reklam filmlerinde de yer aldı. Cornette, Coca Cola, Eti Browni gibi çeşitli markaların reklamlarında yer aldı. Çok tanınan markaların reklamları olması ve ekranlarda çok dönmesi sayesinde çok sayıda kişi tarafından bilinen ve tanınan bir yüz haline geldi.

2008 2009 senelerinde yine Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan bir gençlik dizisinde yer aldı. Burada da Ada isminde bir karakteri canlandırdı. Kanser hastası olan genç bir kadını canlandıran Özge Özpirinçci yeteneğini bir kez daha gözler önüne serdi. Bir sonraki projesi ise ilk kez bir başrol olacaktı. Show tv’de yayınlanan yine bir gençlik dizisi olan Melekler Korusun isimli dizide başroldeki İpek karakterini canlandırdı. İlk başrolü olması sebebi ile bu onun için en büyük fırsattı ve göstermiş olduğu yüksek performansı ve sempatikliği ile birlikte çok kişinin sevdiği bir oyuncu oldu.

Özge Özpirinçci Filmleri
Özge Özpirinçci sadece tv dizilerinde değil aynı zamanda sinema filmlerinde de rol aldı ve alıyor. İlk olarak yer aldığı sinema filmi Zülfü Livaneli’nin senaristliğini yapmış olduğu, yazdığı ve yönettiği bir film olan Veda idi. Atatürk’ün hayatının anlatıldığı bu sinema filminde Fikriye Hanım isimli karakteri Özge Özpirinçci canlandırdı. Bu rol onun için yine büyük bir fırsat idi. Daha önce hep yaşı itibari ile gençlik dizilerinde yer alan güzel oyuncu ilk kez bir dönem filminde rol almış oldu. Bu şekilde de başarılı bir performans gösterdi ve farklı şekillerde yeteneğini kanıtlamayı başardı.

Anadolu Kartalları ise bir diğer sinema filmi oldu. 2011 senesinde çekilen bu filmde Ömer Vargı yönetmenliğinde Engin Altan Düzyatan, Şevket Çoruh, İsmail Filiz, Çağatay Ulusoy, İlhan Şeşen gibi çok sayıda başarılı isim ile bir arada oynama şansı elde etti. Bu filmde canlandırdığı karakter ise Üsteğmen Ayşe idi. Bu filmde bir araya geldiği oyunculardan biri olan Engin Altan Düzyatan ile aralarında bir ilişki başladı. Hatta bir süre sonra 2013 senesinde bunu nişan boyutuna getiren çift kısa süre sonra karşılıklı verdikleri bir karar sonrasında ayrıldılar. Aynı sene içerisinde Mete Sözer’in yazıp yönettiği bir  kısa film olan Kayıp’da rol aldı. Bu kısa film pek çok ülkede yayınlandı ve çok sayıda beğeni aldı. Sadece beğeni değil aynı zamanda birçok ödüle de layık görüldü. Bu film sayesinde Özge Özpirinçci ve rol arkadaşı Eşref Kolçak en iyi oyunculuk ödüllerini de aldılar.

2015 senesinde Aşk Yeniden, 2017 senesinde ise Fi isimli dizilerde rol aldı. Son olarak 2017 senesinde başlayan ve halen daha devam etmekte olan bir dizi olan Kadın isimli projede başrol  oyunculuğu yapıyor. Buradaki performansı ile de göz dolduran oyuncu bir kez daha yeteneğini kanıtlamış oldu. Oyunculuk hayatı boyunca pek çok sayıda sinema ve dizide rol alan güzel oyuncu 2015 senesinde Altın Kelebek Ödül töreninde En iyi kadın komedi oyuncusu ödülünün de sahibi oldu.

Özge Özpirinçci sevgilisi

Özge Özpirinçci yeni filminden görüntü

Özge Özpirinçci yeni resmi

Özge Özpirinçci spor hareketleri

Özge Özpirinçci spor yapıyor

Özge Özpirinçci eski gençlik fotoğrafı


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ