Fotoğraf İndir
Ozan Akbaba Resimleri Galeri için tıklayın

Ozan Akbaba Resimleri

9 Haziran 1982 tarihinde dünyaya gözlerini açmış olan Ozan Akbaba, Kars şehrinde dünyaya gelmiştir. Ailesi ise aslen Karslı olmasına rağmen, İzmir’e yerleşmiş ve orada yaşamaktadır. Ozan Akbaba için üniversite eğitimi ise Antalya üzerine olacaktır. Antalya Akdeniz Üniversite’sinde Güzel Sanatlar Fakültesinde İç Mimarisi ve Tasarını bölümünü tercih edecektir. Bu bölümü Antalya’da devam ettirmiş ve mezun olmuştur. Sanatsal bir yani bulunan Ozan Akbaba, oyunculuk sektöründe çalışmayı sürdürmüş olsa da güzel sanatlar alanında bu alana yönelmeyi tercih etmemiş daha çok tasarımlar üzerine icra etmeyi planladığı bir meslek tercihi yapmıştır.

Bunun dışında ailede sanat ile uğraşan tek kişi de kendisi değildir. Ozan Akbaba’nın amcası ve ablası da müzik alanında uğraş göstermektedir. Ozan Akbaba’da ne kadar eğitimini oyunculuk üzerine tamamlamamış olsa bile yaşamının her noktasında oyunculuğu koymuştur. Ortaokul yaşantısından beri oyunculukla da çok yakından ilgilenmiştir. Halil Çiçek, Süreyya Güzel ve Ayhan Tanrıver gibi isimlerden de oyunculuk eğitimlerini Lise yıllarından itibaren almıştır. Ozan Akbaba çocukluğunda da hep çalışmıştır. Marangozluk ve aşçılık gibi çeşitli mesleklerde çalışırken de harçlıklarının bir kısmını da tiyatro biletlerine ayırmayı asla ihmal etmezmiş.

Ünlü Oyuncu Kavak Yelleri Dizisiyle Çıkış Yaptı
Bizler ise Ozan Akbaba ismini ilk kez 2007 senesinde televizyonlarda yayınlanmaya başlayan ve Kanal D ekranları ile karşımıza çıkmış olan Kavak Yelleri Adlı dizi ile karşımıza çıkacaktır. Kavak Yelleri dizisinde Ozan Akbaba konuk oyuncu olarak yer almıştır. Sonra ki projelerde ise Star TV’ ekranlarında yayınlanmış olan günlük dizi Cennetin Sırları isimli bir projede yer almıştır. Zafer isimli bir karakteri canlandıran Ozan Akbaba, yakışıklı, güçlü, her şeye sahip olan, akıllı, yeri geldiği zamansa ukala ve kendisini beğenmiş bir karaktere can vermiştir. Ozan Akbaba 2012 senesinden itibaren de beyaz perdeye giriş yapmıştır. 2012 ve 2013 seneleri arasında birçok projede yer almıştır. Bir Hikayem Var, Yarım Kalan Mucize, Sürgün İnek ve Abluka bu filmlerden birkaçıdır.

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz
Bu dizi projelerinin arkasından Kanal D ekranlarının müdavimi olan Arka Sokaklar isimli 10. Sezonu yayınlanan dizide doktor karakterini canlandırmıştır. Kıvanç Tatlıtuğ ’un başrol aldığı Kuzey Güney isimli dizi projesinde de Sümer adlı karakteri canlandırmıştır. Bu dönemlerde oldukça kısa roller almayı başaran Ozan Akbaba, hep önemli sayılan ve tutmuş projelerde yer almıştır. Kariyerinde de bu projeler sayesinde iyi yerlere gelmeyi başarmıştır. En son olarak ise halen gösterimde olan ATV ekranlarında yayınlanan Deniz Çakır, Oktay Kaynarca’nın başrol aldığı Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizi projesinde yer almıştır. Oldukça sevilen karakterlerden birisi olmayı başaran Ozan Akbaba oldukça sevilen bir projede yer almasının da avantajlarını mutlaka hissetmektedir. Bu dizide ki rolü, sempatik kişiliğini bu dizi sayesinde ve sosyal medya üzerinden yansıtması özellikle genç yaşta ki hayranları içinde önemli ve değerli görülmüştür.

Ozan Akbaba’nın kendisini tanımlama şekli ise neşeli bir karakter olduğu ve aklınıza gelebilecek her çeşit eğlence ve aktivitelerde bulunabildiğidir. Birçok spor dalı ile de özellikle de Uzak Doğu sporları ile yakından ilgilenmektedir. Ozan Akbaba’nın en sevdiği oyuncular ise İlker Aksum ve Şener Şen olarak bilinirken, yakışıklı ve genç oyuncunun boyu 1,80 cm, kilosu 77 kilogram, saçları siyah ve son olarak da göz rengi kahverengi olarak biliniyor. Oyunculuk hayatının oldukça başında olan ancak buna rağmen 2007 senesinden itibaren bu alanda büyük tecrübeler kazanmış ve güzel projelerde yer almış olmasının verdiği birikim sayesinde kısa sürede çok göreceğimiz ve televizyonun aranan isimlerinden birisi olacağa benziyor.

Ozan Akbaba fotoğrafları

Ozan Akbaba evlilik fotoları

Ozan Akbaba resim

Ozan Akbaba sevgilisiyle karısıyla poz veriyor

Ozan Akbaba yeni foto

Ozan Akbaba


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ