Fotoğraf İndir
Osman Soykut Resimleri Galeri için tıklayın

Osman Soykut Resimleri

Osman Soykut Ankara’da dünyaya gözlerini açmıştır. İlkokul eğitiminin bir kısmını ise Almanya’da devam ettirmiş ve tekrar Ankara’ya gelmeye karar verdiğinde Lise yaşantısını da Ankara’da tamamlamıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi yani ODTÜ’de Mimarlık bölümünü kazanmış ve eğitimini burada devam ettirmeye karar vermiştir. Mimarlık alanında mezun olmasından sonra kısa bir süre içinde İstanbul’da çalışmaya başlayacaktır. Ardından ise bir kez daha yurt ışına çıkma kararı alacak bu kez Amerika’ya gidecektir. Amerika’da çok başarılı şirketlerle çalışmalar yürütecektir.

Bunun yanı sıra Amerika’da hobi olarak oyunculukla ilgilenmeye başlayacak ve oyunculuğu ilgi görmeye başladığı zaman ise bu alanda bir oyunculuk eğitimi almaya karar verecektir. Osman Soykut oyunculuk alanında ki eğitimlerini tamamlamasından sonra ise kamera karşısına ilk kez Net 2,0 isimli film ile çıkacaktır. Oyunculuk deneyimi de haliyle ilk olarak Amerika’da olacaktır. Bugün ise Osman Soykut’u Diriliş Ertuğrul isimli dizi kadrosunda görebiliyoruz.

Osman Soykut Oyunculuk Kariyeri
Çok genç yaşlarda oyunculukla ilgilenmiş olsa da bu alanda ki yeteneğini hiç göz ardı etmemiş hem kendi özel işi ile ilgilenmiş hem de oyunculuğu da bir meslek olarak görmeye başlamıştır. 2007 yılında ise Dağlar Delisi adlı bir başka dizide Carl isimli bir karaktere can vermiştir. Dizi çocukluk yıllarının geçmiş olduğu toprakları savunmakta olan Melik adında ki bir gencin yaşadıklarını konu almıştır. Dizi bir yandan dram bir yandan da vatani sevgi ile donatılmıştır. Dizi kadrosunda ise Merve Sevi, Hakan Boyav, Volkan Keskin, Sedat Mert ve Oya Okar oynamıştır. Osman Soykut ise bu dizilerin hemen ardından Kurtlar Vadisi Pusu isimli dizi ile karşımıza çıkacaktır.

Kurtlar Vadisi derin devletin konu alındığı ve gizli örgütlerin siyaset içinde rollerini ele almış çok geçmiş yıllara dayanan bir dizi olmasına rağmen dönem dönem farklı siyasi kökenlerde de diziler çekmiştir. Bu dizilerden birisi olan Pusu serisinde de Osman Soykut Aron Feller adlı karakteri canlandırmıştır. Hem dil bilmesi, hem Amerikan kültürünü yıllarca gözlemlemiş olması hem de beyaz saç ve sakalları ile aranan bir ajan görünü onu bu rolün insanı yapmıştır. Dizi Türkiye başta olmak üzere Dünya genelinde ki suç örgütlerinin içinde ki mücadeleyi ve Polat Alemdar ve ekiplerinin de bu suç örgütlerine karşı yürüttükleri olay dizisini konu almaktadır. Kurtlar Vadisi Pusu isimli dizinin başrollerinde ise Necati Şaşmaz, Gürkan Uygun, Erhan Ufak ve Kenan Çoban gibi isimler yer almıştır.

Dizi ve Filmlerin Aranan İsmi
Osman Soykut artık Türk dizilerinde yer alması ile birlikte de dizilerin aranan karakterlerinden birisi olmaya başlamıştır. Bir sonra ki projesi ise Oktay Kaynarca’nın da yer almış olduğu Adanalı dizisi olacaktır. Adanalı dizisinde Zeus karakterini canlandırmıştır. Adanalı dizisi ise yıllarca sırt sırta vererek çalışmış olan Ali ve Yavuz isminde ki iki yakın arkadaşın yaşamış oldukları ve yıllar sonrasında da düşman olarak yollarının kesiştiği bir diziyi anlatmakta. Dizi bir taraftan aksiyon diğer taraftan komedi içerikli hem gülünç hem heyecanlı bir dizidir. Dizinin kadrosunda ise Mehmet Akif Ala kurt, Selin Demiratar, Serenay Sarıkaya ve Oktay Kaynarca yer almaktadır. Osman Soykut için 2013 senesi ise Tatar Ramazan isimli bir başka dizi ile yolu kesişecektir. Dizide Kirmastılı karakterini canlandıracaktır. Dizinin başrollerinde yer alan oyuncular ise Burak Yamantürk, Bülent İnal, Nur Sürer, Umut Karadağ ve Merve Akkaya’dır.

Son olarak ise Osman Soykut’u TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan ve 700 senelik Osmanlı tarihinin kuruluşunu konu alan Diriliş: Ertuğrul isimli dizi de rol almıştır. Abn-i Arabi karakterini canlandırmış olan Osman Soykut ise dizi de Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Esra Bilgiç, Serdar Gökhan ve Didem Balçın gibi isimler yer almıştır.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ