Fotoğraf İndir
Orkide Resimleri Galeri için tıklayın

Orkide Resimleri

12 Eylül 2019

Orkide hediyelik olarak sıklıkla kullanılan çiçekler arasında gelmektedir. Orkide resimleri arasında beyaz renkli orkideleri, lila rengi orkide çeşitlerini, mavi orkideleri ve kırmızı orkideleri bulabilirsiniz. Çiçekler arasında en çok sevilen orkide çiçek resimleri aşağıda ki galerimizde çeşitleri ve renkleri ile bulunmaktadır.Orkide çiçekli bir bitki. Familyası: Salepgiller (Orchidaceae). Türkiye’de yetiştiği yerler: Anadolu’da tabii olarak yetişmekle birlikte kültür şekilleri sera ve salonlarda yetiştirilir. Çeşitli türleri yavru vatan Kıbrıs’ın “Beş Parmak Dağları”nda da yetişmektedir.

Sera ve salonlarda yetiştirilen süs bitkisi. Tropik, subtropik, ılıman ve hatta serin iklim kuşaklarında tabii halde yetişir. 20.000’den fazla tür ve varyeteye sahiptir. Bunlar içinde 15-20 tanesi süs bitkileri olarak yetiştirilmektedir. Bilhassa Ceologyne cristata, Odontoglossum grande, Paphiopedilum insigne ve Lycaste skinneri çok kolay yetişen ve ısı istekleri fazla olmayan türlerdir.

Orkideler, sera ve salon süs bitkileri içinde çok narin, gayet güzel, cazip, dekoratif ve uzun müddet dayanan çiçekleriyle kıymetli bitkilerin başında yer alır. Aynı zamanda bilhassa tropik orkideler kesme çiçek olarak da özel bir renk ve fon güzelliğine sahiptir. Tropikal orkideler genellikle epifit olarak ağaçların üzerinde yaşarlar.

Orkide fotoğrafları bu çiçeği sevenler için galerimizde paylaşılmaktadır. Orkide yetiştime ve genel bakımı konusunda da farklı sitelerden bilgi alabilirsiniz. Orkide foto galeri içerisinde orkide çiçeğinin farklı renkleri yer almaktadır. Sevdiklerinize yeni evleri için orkide çiçek hediye edebilirsiniz.

Orkide Resimleri : Orkide Çiçek

Orkide Resimleri : Orkide Çiçek

Orkide Resimleri : Orkide Çiçek
Doğada bulunan bir orkide çiçek resmi. Muhteşem arka planıyla sabah güneşinin ışığını yansıtıyor.

Orkide Resimleri : Mor Renkli Orkide Çiçeği

Orkide Resimleri : Mor Renkli Orkide Çiçeği

Orkide Resimleri : Mor Renkli Orkide Çiçeği
Mor Orkide çiçeği resmi

Orkide Resimleri - 23

Orkide Resimleri

Orkide Resimleri : Orkide Resimleri
İçerisinde çok güzel renkler bulunan orkide çiçeği.

Orkide Resimleri - 14

Orkide Resimleri

Orkide Resimleri : Orkide Resimleri
En güzel orkide çiçekleri.

Orkide Resimleri - 5

Orkide Resimleri

Orkide Resimleri : Orkide Resimleri
Vazoda Orkide çiçeği resimleri.

Daha Fazla Çiçek Resmi
Gülleri seviyorsanız Gül Resimleri konumuzda birbirinden güzel gülleri inceleyebilir ve bilgisayarınıza, cep telefonunuza indirebilirsiniz.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  Tesekkurle cok sagol arkadasim mutlu huzurlu guzel gunesli saglikli gunler hep senin olsunnnnnnn ciceklerinden guzelsin arkadasim her sey gonlunce olsun arkadasim

 2. Anonim dedi ki:

  Elmas nasilsin

 3. Anonim dedi ki:

  bu wekilleri yuklemek olmur????Xahiw edirem bilenler desin mene.

  1. admin dedi ki:

   sizin için sağfare korumayı kaldıracağız. 😀

   1. Anonim dedi ki:

    Beni seni cok seviyorum 😙😘

 4. Anonim dedi ki:

  BENİ SENİ COK SEVİYORUM💚💛

BİR YORUM YAZ