Orkide Resimleri

Orkide hediyelik olarak sıklıkla kullanılan çiçekler arasında gelmektedir. Orkide resimleri arasında beyaz renkli orkideleri, lila rengi orkide çeşitlerini, mavi orkideleri ve kırmızı orkideleri bulabilirsiniz. Çiçekler arasında en çok sevilen orkide çiçek resimleri aşağıda ki galerimizde çeşitleri ve renkleri ile bulunmaktadır.Orkide çiçekli bir bitki. Familyası: Salepgiller (Orchidaceae). Türkiye’de yetiştiği yerler: Anadolu’da tabii olarak yetişmekle birlikte kültür şekilleri sera ve salonlarda yetiştirilir. Çeşitli türleri yavru vatan Kıbrıs’ın “Beş Parmak Dağları”nda da yetişmektedir.

Sera ve salonlarda yetiştirilen süs bitkisi. Tropik, subtropik, ılıman ve hatta serin iklim kuşaklarında tabii halde yetişir. 20.000’den fazla tür ve varyeteye sahiptir. Bunlar içinde 15-20 tanesi süs bitkileri olarak yetiştirilmektedir. Bilhassa Ceologyne cristata, Odontoglossum grande, Paphiopedilum insigne ve Lycaste skinneri çok kolay yetişen ve ısı istekleri fazla olmayan türlerdir.

Orkideler, sera ve salon süs bitkileri içinde çok narin, gayet güzel, cazip, dekoratif ve uzun müddet dayanan çiçekleriyle kıymetli bitkilerin başında yer alır. Aynı zamanda bilhassa tropik orkideler kesme çiçek olarak da özel bir renk ve fon güzelliğine sahiptir. Tropikal orkideler genellikle epifit olarak ağaçların üzerinde yaşarlar.

Orkide fotoğrafları bu çiçeği sevenler için galerimizde paylaşılmaktadır. Orkide yetiştime ve genel bakımı konusunda da farklı sitelerden bilgi alabilirsiniz. Orkide foto galeri içerisinde orkide çiçeğinin farklı renkleri yer almaktadır. Sevdiklerinize yeni evleri için orkide çiçek hediye edebilirsiniz.

Orkide Resimleri - 23

Orkide Resimleri – 23

Orkide Resimleri - 14

Orkide Resimleri – 14

Orkide Resimleri - 5

Orkide Resimleri – 5

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  Tesekkurle cok sagol arkadasim mutlu huzurlu guzel gunesli saglikli gunler hep senin olsunnnnnnn ciceklerinden guzelsin arkadasim her sey gonlunce olsun arkadasim

 2. Anonim dedi ki:

  Elmas nasilsin

 3. Anonim dedi ki:

  bu wekilleri yuklemek olmur????Xahiw edirem bilenler desin mene.

  1. admin dedi ki:

   sizin için sağfare korumayı kaldıracağız. 😀

BİR YORUM YAZ