Fotoğraf İndir
Olgun Şimşek Resimleri Galeri için tıklayın

Olgun Şimşek Resimleri

Olgun Şimşek 1971 senesinde Bursa’da doğmuştur. İlk çocukluk yılları doğmuş olduğu Büyükorhan ilçesinin Yenice köyü içerisinde geçmiştir. Daha sonra lise eğitimi için Adapazarı Harbiye Öğretmen Lisesinde yatılı olarak kalmaya başlamıştır. Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünde tamamlamıştır. 1993 senesinde ise aktif olarak beyaz perdede oyunculuk yapmaya başlamıştır. Tiyatro olarak ilk projesi ve oyunculuk deneyimi ise Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ ile birlikte Otogargara isimli oyun olmuştur. Olgun Şimşek Tv ekranında ilk olarak İbo Show’da yer alan bir tipleme ile tanınmaya başladı. Burada Güçlü isimli tipleme ile seyircilerin sevgisini kazanmaya başladı. Daha sonra ise yine Yılmaz Erdoğan’ın Bir Demet Tiyatro isimli programında Kudret karakterini canlandırmıştır. İlk projeleri güçlü isimler ve projeler olduğu için sergilemiş olduğu performans ile kısa sürede sevilmiş ve insanların beğenisini kazanmıştır.

Farklı dizilerde rol almış ve almaya devam etmektedir. Sihirli Ceket, Yedi Numara, Beşik Kertmesi ve Alacakaranlık gibi dizilerde yer almıştır. Sadece dizi ve filmlerde değil aynı zamanda reklam filmlerinde de Olgun Şimşek karşımıza çıkıyor. 2012 senesinde ilk olarak yer aldığı reklam filmi Türkiye Ekonomi Bankasının reklamı olmuştur. Daha kariyerinin ilk yıllarında özel hayatında da büyük gelişmeler yaşadı. 1994 senesinde kendisi gibi oyuncu olan Şebnem Sönmez ile hayatlarını birleştirme kararı alarak evlenmiştir. Ancak çok da uzun sürmeyen bu evlilik süreci 2000 senesinde sonlanmıştır. Daha sonra uzunca bir süre bekar olarak hayatını sürdüren başarılı oyuncu 2011 senesinde ise Zeynep Kocabeyoğlu ile tekrar nikah masasına oturmuştur.

Sinemalarda ve Dizilerde Aranan İsim
Olgun Şimşek yer aldığı projelerde göstermiş olduğu performans sayesinde hala hem televizyon hem de sinemanın aranan isimlerinden olmaktadır. 1993 senesinde ilk olarak Tersine Dünya isimli film ile izleyici karşısına geçmiştir. Daha sonra ise yoğun bir dönemin içerisinde projeleri devam eden oyuncu 1994 senesinde iki ayrı filmde yer almıştır. İlerleyen yıllarda da yine farklı projeler ile birlikte devam etmiştir. Son olarak 2012 senesinde Yalan Dünya ve Gözetleme Kulesi isimli iki ayrı sinema filminde yer almıştır.

Televizyon dizilerinde de çok farklı karakterler ile karşımıza çıkar. Yetenekli oyuncu bazen komedi bazen de daha farkı bir formatta çok uç karakterleri başarı ile canlandırabilmektedir. Son olarak devam ettiği projelerden bir tanesi ise son dönem dizilerinde en çok beğenilenlerden biri olan Eşkiya Dünyaya Hükümdar olmaz isimli dizi projesidir. Bu dizide Yaşar karakterini canlandıran oyuncu yine farklı bir formatta ne kadar başarılı olabileceğini göstermeye devam ediyor.

Olgun Şimşek Başarıları ve Ödülleri
Aldığı eğitimi tamamlamasının hemen ardından oyunculuk hayatında hız kesmeden varlığını sürdüren Olgun Şimşek başarısı ve yeteneği ile pek çok sayıda ödüle de layık görülmüştür. İlk ödülünü 1999 senesinde daha sektörde yeni sayılabilecek bir zaman içerisinde almıştır. Ankara Film Festivalinde Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Ödülün de anlamına binaen ilerleyen yıllarda pek çok ödüle daha sahip olmuştur.

2004 senesinde Altın Portakalda En İyi Erkek Oyuncu, 2005 senesinde Ankara Film Festivalinde ise yine En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi olmuştur. Son olarak almış olduğu ödül ise 2012 senesinde Yalan Dünya’daki performansı ile almış olduğu Antalya Televizyon Ödüllerinden verilen Komedi Dizisi En İyi Erkek Oyuncu ödülü olmuştur. Halen daha oyunculuğa aktif şekilde farklı mecralarda devam etmekte olan Olgun Şimşek hem başarı öyküsü ile yeni oyuncu adaylarına örnek teşkil etmekte hem de bozmadığı çizgisi ile beğeni toplamaya devam etmektedir.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ