Fotoğraf İndir
Nil Karaibrahimgil Resimleri Galeri için tıklayın

Nil Karaibrahimgil Resimleri

Nil Karaibrahimgil deyince 90 çocuğu olan herkesin aklına kesin bir parça gelecektir. 1976 yılında doğmuş olan sanatçı Ankara’da dünyaya gelmiştir. Babası Suavi Karaibrahimgil’de müzikçi kimliği ile tanınmaktadır. Sanatçının amcası olan Selami Karaibrahimgil Modern Folk Üçlüsü üyelerinde olmasının yanı sıra Türkiye Turizm Ateşesi’nde yer almaktadır.

Karaibrahimgil pop müziğe yeni bir oluşum katması bir yana aynı zamanda oldukça farklı parçaları ile hayatımızda yer edinmiştir. 1998’de part-time çalıştığı Reklamevi’nde reklam yazarı olarak görev yapmıştır. Boğaziçi Üniversitesi’nden 2000 yılında Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Kristal Elma Ödülünü almasında etkili olan Hüner margarin ve first duo reklamları olmuştur. Bunun yanı sıra reklam hayatında jingılları Turkcell Hazır Kart “Ben Özgürüm”, Bellona “Bellonayla Bellonayla”, Algida “Aşkımla Erir misin”, “Trendy&Friendly “Trendy&Friendly” şeklindedir. Reklam sektörü içinde fazlası ile bulunan Nil Karaibrahimgil Turkcell’in hazırkart reklamında bizzat oynamıştır. Öte yandan Ozan Çolakoğlu ile 2002’de Nil Dünyası adlı albüm ile severlerine kavuşmayı başarmıştır.

Bunlara ilave olarak onun şarkılarının hepimiz için farklı bir yeri bulunmaktadır. Öyle ki 90 çocuğu olan herkesin ne demek istediğimizi anladığından da eminiz. Bir yanda esip kavuran hareketli şarkıları diğer yanda ise slow şarkıları ile Türk pop müziğinde ismi geçen biri olmuştur. Bu sayede dillerde olan şarkıları hala daha sevilmektedir. Bunlar bir yana kendine has üslubu sayesinde ona ait bir tarzın severi ortaya çıkmış oldu. öyle ki kızlarımız aşk acılarını onun şarkılarını dinleyerek teselli bulmuştur. Daha evvelde dediğimiz gibi bir ara onun şarkıları o kadar trend idi ki neredeyse her şarkısı ezbere biliniyordu. Hepimiz o zamanları net hatırlarız. Tek taş şarkısı az mı söylendi? Acı çekenler bir yana onun hareketli şarkıları ile hayat bulanlar da olmuştur. Bu sebepten ötürü olsa gerek pek çok kişi onu ismen tanımak bir yana aynı zamanda pek çok şarkısına da vakıftır.

Kendine Özgü Bir Müzik Anlayışı
Bütün bunlara ilave olarak kendine has müzik anlayışı sayesinde oldukça farklı bir yer edinmiştir bizlerde. Onun şarkı söyleme tarzı diğerlerinin oldukça dışında olduğu için de sıyrılması daha kolay olmuştur. Öyle ki kendine has üslubunu ortaya koyarken sevenleri onu yalnız bırakmamıştır. Bunlar bir yana başarılı müzik hayatı süresince çalınan şarkılarına hala eşlik edilmektedir. gençlerimiz onu yakından tanımaktadır. Onun tarzı pek çok gencimiz adına da dinlenesi bir özelliğe sahiptir. Bundan ötürü olsa gerek seveni de çoktur. Bunlar bir yana kendince tarzını ortaya koyması oldukça sevilmesini de sağlamıştır. Kendi üslubu bir yana genel itibari ile kızlarımız onu kendine daha yakın görmektedir. Bir ara oldukça meşhur şarkılarından biri olan “kek” ile hepimizin hayatına bir nebze de olsa değinmiştir.

Kızlarımıza hitap eden o çıtı pıtı yanı sevilmesinde etkili olan unsurlar arasında yer almaktadır. Öyle ki kızlarımız için bu şarkılar onun dilinden adeta dert ortağı gibi olmuştur. Bundan ötürü olsa gerek genel hatları ile sevilen bir sanatçımızdır. Müzik hayatı oldukça yoğun geçmiş ve hit şarkıları bu camiaya bırakmıştır. Bunlar bir yana genel itibari ile albümlerdeki şarkıları da fazlası ile sevilmektedir. Şimdi de sırası ile albümlerini ele alalım ve sizlere konu ile ilgili bilgi verelim. Albümlerine bakılacak olur ise eğer şarkı isimleri bilinenin oldukça dışında olması nedeni ile olsa gerek fazlası ile ilgi görmektedir. Bütün bunlar bir yana genel itibari ile hitap ettiği kesim de onun adına gençlerdir. Bundan olsa gerek oldukça hareketli şarkılarını özellikle de gençlerimiz fazlası ile sevmektedir. Bütün bunlar bir yana yıllara meydan okuyan havası da onun nezdince farklı bir özelliği şeklinde ifade edilebilir. Bir diğer önemli detay ise kızlarımız adına sanki bir sözcü gibi yapmış olduğu albüm sayesinde ortaya çıkmıştır. Pek çok albümündeki şarkı isimleri de bunu ele vermektedir. Ben Buraya Çıplak Geldim, Nil Dünyası, Nil FM ve Tek Taşımı Kendim Aldım albümünde yer alan şarkılarını da aşağıda sizler için ele aldık. Bir bakalım.

Ben Buraya Çıplak Geldim
“He-Man” (söz-müzik: Nil Karaibrahimgil)
“Ben Buraya Çıplak Geldim” (söz-müzik: Nil Karaibrahimgil)
“İstanbuldayım”(söz-müzik: Nil Karaibrahimgil)
“Kazablanka”(söz-müzik: Nil Karaibrahimgil)
“Hakkında Her Şeyi Duymak İstiyorum”(söz-müzik: Nil Karaibrahimgil)
“Ay Gız Uyan” (söz: Nil Karaibrahimgil ve Murad Arif, müzik: Murad Arif)
“Kader Efendi”(söz-müzik: Nil Karaibrahimgil)
“Nesi Var?”(söz-müzik: Nil Karaibrahimgil)
“Allahımı Şaşırıcam” (söz: Mert Esirci, müzik: Nil Karaibrahimgil)
“Yürüdün mü?” (söz-müzik: Nil Karaibrahimgil)
“İstanbul’da Sonbahar” (söz-müzik: Teoman)

Nil Dünyası
“İntro”
“Erkekler Yüzünden”
“Evlenmek Gerek”
“XL”
“Kek”
“Pelin”
“Ama”
“Uzaylı”
“Babama N’olmuş”
“Kış Şarkısı”
“Rüzgar”
“Resmen Aşığım”
“Madonna Olacakmış” (CD extra gizli şarkı: Aptal Kovboy)

Nil FM
“Nil FM jingle”
“Sinema”
“Bütün Kızlar Toplandık”
“Gitme Yoksa…”
“Akbaba”
“Havuz Problemi”
“Bronzlaşmak”
“Ben Aptal mıyım?”
“Vahdettin”
“Meyve Tabağı”
“Bencil”
“Çocuk da Yaparım Kariyer de”
“Reklamlar”

Nil Kıyısında
“Seviyorum Sevmiyorum” (Söz: Nil Karaibrahimgil – Müzik: Nil Karaibrahimgil, Alper Erinç)
“Çok Canım Acıyo”
“Yalnızlardanım”
“Ne Garip Adam”
“İlla”
“Eminim Sevmediğine”
“Duma Duma Dum”
“Kırık” (Söz: Nil Karaibrahimgil – Müzik: Nil Karaibrahimgil, Alper Erinç) – 5:03
“Aşkımız Her Zamanki Gibi Tehlikede”
“Yalnız Kalpler de Atarlar”

Tek Taşımı Kendim Aldım
“Pırlanta”
“Kamikaze”
“Siz”
“Bu Mudur?” (Söz: Nil Karaibrahimgil – Müzik: Nil Karaibrahimgil, Ozan Çolakoğlu)
“Sarhoş”
“Neyin Var Bugün?”
“Peri Ft. Ayben”
“Bambaşka”
“Parçalı Bulutlu”
“Organize İşler Bunlar”
“Bu mudur? (Akustik versiyon)”
“Pırlanta (Ozinga Remix)”

Nil Karaibrahimgil

Nil Karaibrahimgil yeni resmi

Nil Karaibrahimgil gelinlik


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ