Fotoğraf İndir
Murat Ceylan Resimleri Galeri için tıklayın

Murat Ceylan Resimleri

18 Haziran 2018

Murat Ceylan 15 Mayıs 1991 doğumlu olmasının yanı sıra İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Liseden mezun olması ona farklı kapılar aralanmasını da sağlamış oldu. Londra’ya gitmesi bu bahsi geçen duruma yönelik olarak gerçekleşmiş oldu. Orada yer alam Central Saint Martins’de ise endüstriyel tasarım adlı bölümü bitirmeyi de başardı. Kendisini oldukça farklı kılan özelliklerden birisi ise 2 yaşında iken piyanoya ile tanışma fırsatı da bulmuş oldu. Daha sonrasında ise İstanbul Devlet Konservatuvarı profesörü olan Engincan Saydam’dan aldığı müzik derslerini de kariyer hayatına eklemiş oldu. Eğitim hayatı oldukça kalabalık geçen Murat Ceylan İstanbul Bilgi Üniversitesinde reklamcılık bölümünü bitirmiş olduğunu da eklemek gerekli olacaktır. Şu an itibari ile de eğitim hayatında yüksek lisans alarak yoluna devam etmektedir.

Onun hayatında ağırlıklı olarak müzik varmış gibi gelse de buna ilave olarak pek çok spor dalı olduğunu da eklemek gerekli olacaktır. İstanbul Atlı Spor Kulübünde de lisanslı binicilik yaptığını ifade edilmektedir. Fitnessın yanı sıra surf ve patene olan ilgisi de onu bahsi geçen spor dalları noktasında oldukça fazla alana ilgisi olmasını da sağlamaktadır.

Murat Ceylan ve Survivor
Bunun yanı sıra onun ismini en fazla duyduğumuz program hiç şüphe yok ki Survivor’dır. 2013’te gerçekleşmiş olan Ünlüler-Gönüller adlı yarışmada taraf olarak Gönüllüler içinde olduğunu da ilave etmek makul olacaktır. Daha sonrasında televizyon hayatının devam ettiği de bilinmektedir. TV8’de 17 Eylül 2014’te ekrana çıkan Para Bende adlı yarışma programında Almeda Abazi ile yarışmıştır. Yarışmanın formatı ise her hafta için farklı bir ülkeye gidilmesi neticesinde bir özelliğe sahiptir.

Murat Ceylan’ın Müziğe Olan İlgisi
Bunların yanı sıra 2016 yılı onun müziğe olan ilk adımı demektir. Ozan Doğulu ve Çağrı Sertel’in aranjörlüğünde olan söz ve müziğini de kendisinin yaptığı Yeni Nesil adlı bir albüm ile de piyasaya çıkmış oldu. Çıkış parçasında ona yönetmenlik yapan isim ise oldukça başarılı işlere imza atmış olan Nihat Odabaşı olarak ifade edilmektedir. Bunların yanı sıra İngilizce parçalardaki başarısı da dikkatleri üzerine çekme noktasında ona yarar sağlamıştır. Devamında kariyer hayatına devam etmek gerek ise eğer TMC FİLM ve Fox TV tarafından birlikte hazırlanan Familya adlı dizide de rol almıştır.

Son dönemlerde yapmış olduğu işler nedeni ile adından sıklıkla bahsettirmeyi de başarmıştır. Biz de bu yazımızda sizler için onunla ilgili olarak oldukça kapsamlı olan bu yazımıza devam edelim. Bunun yanı sıra aynı şekilde dikkat çekmesindeki nedenlerden biri de Survivor All Star’da yer almasından gelmektedir. Bunların yanı sıra ilk olarak gönüllüler takımında keşfettiği Survivor’da artık ünlüler arasında yer almaktadır. Özellikle de Survivor’a vermiş olduğu ara tam olarak beş senedir. 2018’deki yarışma başlamadan evvel yaptığı açıklamalar ile sezon için ne gibi hazırlıklar yaptığını içermektedir. Özellikle de şarkıları neticesinde ortaya çıkan hayran kitlesinin ona destek vermesi de beklenen bir durum olarak ifade edilmektedir. Biz de bu konuda kapsamlı bir şekilde olsun diye neredeyse her detayı atlamadan devam etme niyeti içerisindeyiz. Survivor’da ilk olarak yarışmış olduğu 2013 sonrasında ise kendisi adına oldukça fazla değişim olduğu gerçekler arasında yer almaktadır. Bundan dolayı da onunla ilgili kişisel yaşamı hakkında daha detaylı bilgilere biraz daha bakalım isterseniz.

Hilmi Cem İntepe İle Olan Dostluğu
Müzik ve spora olan ilgisi nedeni ile Murat Ceylan bu bahsi geçmekte olan alanlar ile yakından alakadar olmaktadır. Elde ettiği başarıların bir kısmından sizlere bahsettik. Özellikle de 2013’te Hilmi Cem İntepe ile kurdukları dostluk sayesinde adları birlikte anılan bir özelliğe de sahiptir. Yarışma bitmesi neticesinde ise eğitim hayatına dönmesi de onun adına başka bir bilgidir. Yani sanki ortadan kaybolmuş gibi olmasının nedeni de bu olsa gerek. Yüksek lisans yapma çabaları da günümüz itibari ile devam etmesinin yanı sıra yer aldığı yarışma programı vb. gibi işler sayesinde de bir nebze de olsa ekranda kalmayı da başardı. Bu yıllar itibari ile de müzik çalışmaları devam ettiği de bilinmektedir. Murat Ceylan’a ait olan şarkı Spitify adlı müzik programında Avrupa’da en fazla beğeni alan 2. Şarkı olma başarısını da bünyesine katmış oldu. İlave olarak son sezondaki Survivor içinde oldukça iddialı olduğu da diğer bir gerçekliktir.

Survivor 2018’de Tekrar Murat Ceylan
Özellikle de Survivor 2018 itibari ile de Murat Ceylan adına bir takım soru işaretler yer almakta idi. Bunlar ise Hilmi Cem ve Turabi’den yana mı yoksa Hakan ve geri kalanları ile bir safta olacağı ile alakalıdır. Takımları yani ünlüler içinde oluşacak olan tablo bizlere er geç gelecek ne de olsa. Yapımcısı ise onun hakkında şu bilgileri dile getirmiştir: “15 Mayıs 1989 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Küçük yaşlardan beri müzik ile ilgilenen Murat Ceylan, 8 yıl boyunca İstanbul Devlet Konservatuarı Profesörü Ergican Saydam’dan müzik dersleri aldı.”

Müziğin hayatına yön veren durumunu yanı sıra ona katkıları da ayrı bir boyuttan ele alınmalıdır. Özellikle de sadece müzik değil spora olan ilgisi de ona katkı sağlayan bir nitelik bakımından ele alınsa daha makul olacaktır. İlave olarak bir bilgi daha vermek gerekir ise eğer 7 yıl gibi bir süredir de fitness ile ilgilendiğini de eklemeden olmaz. İsmi 2013’tekiler arasında ise oldukça gözde olanlar arasında olduğunu ifade etmek makul olacaktır. Bunların yanı sıra hem müzik hayatı hem de ekranlarda olması adına pek çok insan onunla ilgili oldukça fazla soru işaretleri taşımaktadır. Özellikle de biz bu sorulara bir nebze olsun fayda sağlasın diye sizler için burada bunları kapsamlı bir şekilde ele aldık. 2013’te yer almış olduğu yarışmada hem performansı hem de arkadaşları ile münasebetinden ötürü olsa gerek dikkatleri üzerinde toplama noktasında da başarı sağlamış oldu. Yarışmanın bitmesi onun adına televizyonun bitmesi demek değildi. Daha sonrasında ele aldığımız şekilde sunuculuk yaptığını da ifade ettik.
Bunlara ilave olarak değinmek istediğimiz konulardan birisi ise yarışmanın şartları dolayısı ile oyuncuların elde ettiği başarıların arkasında farklı bir şekilde ele alınması gereken detayların olduğudur. Bundan kasıt ise adanın var olan şartlarının hepimiz az çok farkındayızdır. Bu gibi şartlar altında başarı elde etmek bir yana köstek olma durumu da bir nebze olsa ihtimal dahilinde bile olabilir. Pek çok insan o şartlara uzun bir süre katlanmayı hayal dahi etmemektedir. Bundan ötürü de insanlar bu gibi yarışmalarda kendilerini psikolojik olarak daha iyi hissetmenin arayışı içinde olmalıdır.

Murat Ceylan Sosyal Medya Hesapları
Murat Ceylan Instagram hesabı: tıklayınız
Murat Ceylan Twitter hesabı: tıklayınız


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ