Fotoğraf İndir
Moda Örgü Saç Modellerinin Fotoğrafları Galeri için tıklayın

Moda Örgü Saç Modellerinin Fotoğrafları

20 Haziran 2017

Saç örgüleri birkaç yıl öncesine kadar bize eskileri hatırlatan bir saç modeli idi. Okul günlerimizde mecbur bırakıldığımız örgüler artık bu sıkıcı hatıranın yerine yeni ve şık alternatifleri koyuyor. Son birkaç sezondur hayatımıza tekrar giren saç örgüleri saçlarımıza yeni ve farklı bir şıklık anlayışı katıyor. Eski imajını tamamen ortadan kaldıran bu trend her yaştan bayan için saçlar konusunda kurtarıcı bir detay.

Saç örgüsü denildiğinde eskiden sadece birkaç model akla gelirdi. Uzun saçlar haricinde ise saç örgüsü kullanmanın mümkün olmadığını düşünürdük. Artık bu algı da ortadan kalktı. Uzun ya da kısa fark etmeksizin saçlarımızda örgüyü rahatlıkla kullanabiliyoruz. Her iki uzunluğa da hitap edebilecek örgü saç modeli alternatifleri mevcut. Ayrıca eski dönemlerde örgü modeller bir yaş algısını da beraberinde getirirdi. Oysa ki şimdilerde her yaştan bayan rahatlıkla saçlarında örgü modelleri kullanabilir.

Gelelim örgü saç modellerine. Tam örgülerden bahsederek başlayabiliriz. Balıksırtı modeli her zaman olduğu gibi şık görünümü ile birlikte bayanların gözdesi olan bir model. Bu model her yaştan ve her tipten bayan için ideal bir görüntü ortaya çıkarmada rol oynuyor. Balıksırtının bir alt modeli olan klasik üçlü saç örgüsü de dağınık modeli ile popüler. Bu modelin hem uygulaması kolay hem de kısa sürede yapılabiliyor. Özellikle genç yaştaki bayanlara hitap eden bu model salaş bir görüntü ile bir araya geldiğinde çok şık ve tamamlayıcı bir görüntü elde etmeye yardımcı oluyor.

Tam örgü modelleri birçok bayan için kullanışlı olabiliyor. Özellikle dağınık saçlar ile rahat hissetmeyen ve saçlarını toplu tutan bayanlar için iyi bir alternatif. Çalışanlar‚ öğrenciler bu modeli sıklıkla tercih ediyorlar. Sabah kısa sürede hazırlanırken bile bu örgüleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca gün içerisinde kısa bakımlar ile birlikte tüm gününüzü kurtarmanızı sağlayacaktır. Eğer daha sıkı bir görüntü elde etmek istiyorsanız bir diğer arka örgüsü modeli de saçlarınızı topladıktan sonra örmenizle olabilir. Saçlarınızı başınızın arka tarafında sıkıcı toplayın ve örün. Bu şekilde çok dinamik ve şık görüneceksiniz.

Trendlerdeki örgü modellerine göz atacak olursak çok farklı alternatifler de çıkıyor karşımıza. Örneğin başın ön tarafında örgülü saçları çok görüyoruz. Bu da tam olarak günlük kullanım için uygun ve romantik görüntüsü olan bir model oluyor. Saçlarınızın ön tarafından alacağınız istediğiniz kalınlıktaki bir tutamı arkaya doğru örerek devam edin. Bu esnada kenarlardan ilave saçlar da alabilirsiniz. Bu görüntü yüzünüzün güzelliğini de ön plana çıkaracaktır. Arkada bu saçı salık şekilde devam ettirebilirsiniz. Ya da arkada farklı bir bitiş yapabilirsiniz.

Örerek arkaya götürdüğünüz örgüyü arkada dağınık bir ense topuzu ile bitirebilirsiniz. Bu görüntü aynı zamanda oldukça şık ve trendlere uygun bir model. Sizi olduğunuzdan çok daha şık ve zarif gösterebilir. Ayrıca abiye giydiğinizde de bu modeli rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Farklı kıyafetler ile farklı versiyonlarını deneyebilirsiniz. Arkada bunu bir at kuyruğu ile de birleştirmeniz mümkün. Dediğimiz gibi‚ bu konuda tamamen özgürsünüz.

Gelelim salık saçlarda örgü modellerine. Bu modeller hem kısa saçlı hem de uzun saçlı bayanlar için uygun olacaktır. Başınızın yan taraflarından birbirine simetrik olacak şekilde iki ince tutamı alın ve arkaya doğru örerek devam edin. Bu örgüleri arkada birleştirmelisiniz. Ardından yapacaklarınız yine zevkinize kalmış. Birleştirdiğiniz tutamı sabitleyerek modeli tamamlayabilir ya da bir tutam daha saç alarak aşağı kadar örgü indirebilirsiniz. Kendi zevkinizi ve tarzınızı örgü modeller ile rahatlıkla ortaya koyabilirsiniz.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ