Fotoğraf İndir
Mert Fırat Resimleri Galeri için tıklayın

Mert Fırat Resimleri

28 Eylül 2018

Son zamanların en çok izlenen dizilerinden birisi olan Ufak Tefek Cinayetler isimli Star TV ekranlarında yayınlanan dizi ile Mert Fırat’ı çok daha yakından tanıyoruz. Yakışıklı ve başarılı oyuncu aslında uzun yıllardır çok büyük bir seven kitlesine sahip olmakla birlikte bu dizide ki rolü ile de kendisinden çok söz ettirmiştir. 10 Ocak 1982 tarihinde Ankara’da dünyaya gözlerini açmış olan Mert Fırat, Oğlak burcu olmakla birlikte asıl ismi ise Şahabettin Mert Fırat olarak bilinmektedir.

Mert Fırat dizileri; Mert Fırat karakteri aslında çok uzun yıllardır dizilerde ve filmlerde karşımıza çıkan tanındık bir simadır. Çok uzun zaman önce TRT 1ekranların yayınlanan günlük dizilerden olan Bizim Evin Halleri dizisi bu projelerden birisidir. Bu diziler dışında Bergüzar Korel ve Halit Ergenç’in de rol almış olduğu Binbir Gece isimli dizide de rol alacaktır. Bu dizilerin dışında Kapalı Çarşı, serçe Sarayı ve aşk ve Gurur isimli dizilerde bunlardan bir tanesidir. Mert Fırat için dizi alanında karakterinin patlaması ise ilk olarak İntikam isimli Kanal D ekranlarında yayınlanan ve Beren Saat’in de başrol aldığı bir dizi ile daha sonra ise Ufak Tefek Cinayetler isimli dizi projesi ile olacaktır. Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Serhan isimli karakteri canlandırmakta, kendisine ait bir finans şirketi ve bu şirketin sorunları ile boğuşan dik duruşlu ve karizmatik bir erkektir.

Mert Fırat filmleri
Mert Fırat’ın rol almış olduğu filmlere de değinecek olursak bunlardan birisi Dilde Aşk isimli filmdir. Bunun dışında çok bilinmeyen filmlerden birisi Atlıkarınca gelmektedir. Ancak bunun dışında Dedemin İnsanları gibi çok can alıcı bir projenin içinde rol almış aynı zamanda Kelebeğin Rüyası isimli bir filmde de rol alacaktır. Kıvanç Tatlıtuğ, Yılmaz Erdoğan, Belçim Bilgin gibi isimlerle bu projeyi canlandırmıştır. Bu projelerin arkasından ise usta isimlerden olan Şener Şen ile beraber kamera karşısına geçtiği Yol Ayrımı isimli film gelmektedir. En son yer aldığı film ise Cem Yılmaz tarafından yazılmış ve yönetilmiş olan Arif 2016 isimli film olacaktır.

Mert Fırat vermiş olduğu röportajlarda da oyunculuğun içinde olmaktan çok mutlu olduğunu ve kendisini kamera arkasına çekmek istemediğini dile getiriyor. Yönetmenlik gibi hayalleri olmayan yakışıklı oyuncu her sene en az bir film ve bir tiyatro da yer almak istediğini de belirtmektedir.

Kendisine yöneltilen sorularda aşk hayatına da değinilmiş. Aşık olduğu bir kadın karakteri üzerine soru yöneltildiği zaman ise Kürk Mantolu Madonna isimli romanın karakterinden bahsediyor. Raif Efendinin aşık olduğu Maria Puder adlı kadına karşı boş olmadığını ve romanda ki karakterinden çok hoşlandığını dile getiriyor. Öyle bir kadının hayatında olmasını isteyeceğini bir nebze anlatmaya çalışıyor. Maria hanımı çok kuvvetli bir karakter olarak tanımlıyor ve Raif efendiyi canlandırmayı çok istediğini de belirtmektedir. Kadınların sevmiş olduğu özelliklerden ufak bir ipucu veren Mert Fırat, kadınlara karşı tahammül edemediği hareketler ise “Sen nasıl istersen”, “Olur, farketmez” gibi cümle yapılarının kurulmasıymış. Kadınların Mert Fırat’tan bişey talep etmelerini ya da fikirlerini belirtmelerini beklediğini ve sorun olması halinde kendisinin dile getirebileceğini de açıklamıştır.

Yakışıklı oyuncunun kendi içinde de bazı korkuları bulunuyor. Başka bir bireye ya da canlıya zarar vermekten ya da başkalarının hayatlarını çok ciddi dokunuşlarda bulunmaktan çok çekiniyor. Bunun içinde bu tür müdahalelerde bulunmamak adına biraz geride durmaya çalışıyor. Aynı zaman da insanları zor durumda bırakmaktan, başka bireyler adına kararlar vermekten de bir o kadar rahatsızlık duyuyormuş.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ