Fotoğraf İndir
Mehmet Ali Erbil Resimleri Galeri için tıklayın

Mehmet Ali Erbil Resimleri

Mehmet Ali Erbil yer aldığı TV sektöründe en önemli sunucular arasında yer almaktadır. Komedi dalında bir çok farklı projede ve filmde yer alan Mehmet Ali Erbil resimleri ile siz de en yeni karelerini görebilirsiniz.

Mehmet Ali Erbil AİLE HAYATI
Türk ekranlarının ünlü oyuncu, komedyen, sunucu, şovmen, seslendirme gibi pek çok yönü olan bir sanatçısıdır. Yurdagül Eken ve Saadettin Erbil ‘in ikinci oğulları olarak 8 Şubat 1957 yılında İstanbul ‘da doğmuştur. Türkmen kökenli Saadettin Erbil ‘den Okan, Mustafa ve Yeşim adlarında 3 kardeşi bulunmaktadır. Boşanmasının ardından annesi bir subayla evlenmiştir. İlk öğrenimini ve orta okul  başlangıcını İstanbul ‘da yapan Mehmet Ali Erbil ortaokula Balıkesir ve Ankara ‘da devam etmiştir. 1970 yılında lise çağına gelince üvey baba yanında fazla kalmamak adına Ankara Devlet Konservatuarı ‘nın Tiyatro Yüksek Bölümü ‘ne yatılı olarak girdi. Hocası Cüneyt Gökçer tarafından henüz 16 yaşındayken “Küheylan” oyunu için başrole seçilerek Devlet Tiyatrosu ‘nda konuk oyuncu olarak yer aldı. Bu oyunundaki başarısı ona çok genç bir yaşta En İyi Tiyatrocu Ödülü ‘nü kazandırmıştır. Mezun olduktan sonra da Ankara Devlet Tiyatrosu ‘nda çalışmaya devam eder. Ünlü sanatçı, dünyada çok nadir görülen Kaçış Sendromu Hastalığı (Capillary leak syndrome) ‘na sahiptir. Bu hastalıktan dünya üzerinde sadece 79 vakaya rastlanmıştır ve Mehmet Ali Erbil Türkiye ‘deki ilk hastadır.

Mehmet Ali Erbil ÖZEL HAYATI
Babası gibi hareketli bir özel hayatı olan Mehmet Ali Erbil, yaptığı programlar, filmler, diziler gibi çalışmalarının yanında özel hayatıyla da gündemde sıkça konuşulan bir isimdir. İlk evliliğini 1980 ‘de Muhsine Şehnaz Kamiloğlu ile yapmış ve 1982 ‘de Sezin adında bir kızı olmuştur. 1985 ‘te boşandığı eşiyle ikinci kere evlenip boşanmıştır.  1989 yılında eski manken Nergis Kumbasar ile evlenmiştir. Ve 1995 ‘te bu evlilikten Yasemin adında ikinci bir kızı olmuştur. Kızının doğumunun 1 yıl ardından boşanmışlardır. Boşanmasının ardından çeşitli sevgilileri olmuştur. Oyuncu ve sunucu Ebru Cündübeyoğlu bu isimlerden biridir.  Bir diğeri 1996 Türkiye Güzellik Yarışması ‘na katılıpdereceye girememiş olup ardından sunuculuk teklifi alıp kariyerine sunucu olarak devam etmiş  Özlem Yıldız ‘dır. Mehmet Ali Erbil ‘in sunduğu “Çarkıflek” programında hostes olarak çalışmaya başlayan Özlem Yıldız ile nişanlanmış ardından da ayrılmışlardır. Ardından güzel manken Nefise Karatay ‘la bir beraberliği olmuştur. Dördüncü evliliğini 2001 yılında henüz 21 yaşında olan kendinden oldukça küçük Sedef Altuntaş ile yapmıştır ve 1,5 senelik evliliğin ardından boşanmışlardır. Boşanma sebebi Mehmet Ali Erbil ‘in eşini aldatmasıdır. Mehmet Ali Erbil ‘in beşinci evliliği dördüncüsünü bitiren isim Tuğba Coşkun ile 2005 yılında gerçekleşmiştir. 2006 yılında Ali Sadi adında bir oğulları olmuş ve 2011 yılında boşanmışlardır. Ünlü sanatçı çalkantılı özel hayatının yanında kumara düşkünlüğü ile de dikkat çekmektedir.

Mehmet Ali Erbil MESLEKİ HAYATI
Mehmet Ali Erbil ‘in mesleki hayatı Ankara Devlet Tiyatro ‘sunda başlamış ve 1973-78 yılları arasında İstanbul Efendisi, Küheylan, Aman Bana Bir Eğlence, Köprüden Görünüş, Cimri, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım eserlerinde oynamıştır. Ardından İstanbul ‘dan aldığı bir müzikal teklifiyle tamamen yön değiştirmiştir. Müzikal teklifini değerlendirerek devlet memurluğundan istifa etmiş ve kariyerine İstanbul ‘da devam etmeye başlamıştır. Şan Tiyatrosu ‘nda 1980-88 yılları arasında Hisseli Harikalar Kumpanyası, Neşşey-i Muhabbet, Bin Yıl Önce Bin Yıl Sonra, Artiz Mektebi müzikallerinde değerli oyuncularla birlikte çalışmıştır.

Mehmet Ali Erbil, İzzet Öz ‘ün kendisini keşfetmesinin ardından televizyon dünyasına adımını atmıştır. 1976 yılında Mehmet Ali Erbil ve Derya Baykal henüz konservatuar öğrencisiyken birlikte İzzet Öz ‘ün hazırladığı “Metronom” adlı müzik programını TRT ‘de ikili olarak 2 yıl boyunca sunmuşlardır. Ardından 1978 yılında gene İzzet Öz ‘ün hazırladığı “Sihirli Lamba” programını ikili olarak sunmuşlardır.  1984 yılından itibaren de televizyon ekranlarına Çiğdem Tunç ‘la ikili olarak çıkmaya başlamış ve uzun yıllar ikili olarak devam etmiştir. Birlikte sunduğu programlardan  bazıları Do-re-mi ve Cumartesi Show ‘dur. TRT ‘ nin  ardından özel kanalların açılmasıyla birlikte Mehmet Ali Erbil ‘ de özel kanallara geçiş yapmış ve farklı program, yarışma ve dizilerde yer almıştır. İlk çalıştığı özel kanal olan Kanal 6 ‘da “Gol Show” adlı yarışma programını ve gene Çiğdem Tunç ile birlikte “Gecenin Rengi” adlı müzik programını sunmuştur. Mehmet Ali Erbil ‘e asıl popülerliği yakalatan 1997 yılında Kanal D ‘de yayınlanan “Çarkıfelek” yarışmasının sunuculuğu olmuştur. 1975 ‘ten beri ülkemizde yayınlanan bu yarışma programını Mehmet Ali Erbil farklı kanallarda 10 yıla yakın bir süre sunarak ülkemizde bu yarışmayla adını özdeşleştirmeyi başarmıştır. 1996 ‘ da ekranlara merhaba diyen “Tatlı Kaçıklar” dizisindeki Rafet rolüyle de büyük beğeni toplamıştır. Dizi 5 yıl sürmüştür. Televizyonda yayınlanmış ilk dizisi 1977 yılındaki “Şıpsevdi” ‘dir. Ardından rol aldığı diğer dizilere kısaca bakarsak; 1995 ‘te “Zamnda Yolculuk”, 1996 ‘da “Tatlı Kaçıklar”, 2000 ’de “Can Dostlar”, 2001 ‘de başrollerini Emel Sayın ile paylaştığı “Aşkım Aşkım”, 2002 ‘de “Hastayım Doktor”, 2004 ‘te “En Son Balar Duyar”, 2007 ‘de başrolünü Berna Laçin ile paylaştığı “Yıldızlar Savaşı”, 2008 ‘de “Ece”, 2012 ‘de “Harem” ‘dir.

2006 Haziran ‘ında ATV de canlı yayınlanan “Ya Şundadır Ya Bunda” adlı show programında uygunsuz hareketleri yüzünden RTÜK ‘ ten ceza almış ve 3 gün sonra program yayından kaldırılmıştır. Ayrıca kanal da kendisinden davacı olmuştur. Bu olayın ardından Mehmet Ali Erbil bir süreliğine televizyon ekranlarından çekilmiştir. Ünlü sanatçının televizyon program ve dizileri haricinde sinemada da çeşitli oyunculukları olmuştur.

Rol aldığı filmleri listelersek ;
1975 – Harakiri
1981 – Hababam Sınıfı Güle Güle
1982 – Vatan Kucağında
1984 – Karımı Gördünüz Mü ? / Sevmek Yeniden Doğmak
1985 – Köşeyi Dönenler / Kızlar Sınıfı Yarışıyor / Uyanıklar Dünyası
1986 – Kahkaha Marketi
1987 – Allah Allah / Babamız Eğleniyor
1988 – Hülya
1989 – Sevmek Ve Ölmek Zamanı
1993 – Amerikalı
1995 – Bay E
1999 – Kahpe Bizans
2000 – Hemşo
2003 – Hababam Sınıfı Merhaba / Ömerçip
2004 – Hababam Sınıfı Askerde / Hırsız Var!
2005 – Hababam Sınıfı 3,5 / Keloğlan Kara Prense Karşı / Maskeli Beşler: İntikam Peşinde
2006 – Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu / Emret Komutanım: Şah Mat
2008 – Maskeli Beşler: Kıbrıs
2010 – Pak Panter
2015 – Polis Akademisi Alaturka

Bunların yanı sıra 2005 ‘ te oynadığı “Teberik Şanssız” adlı bir TV filmi bulunmaktadır.
Mehmet Ali Erbil, babası gibi seslendirme sanatçılığı da yapmakta olup pek çok yerli ve yabancı yapımda seslendirme yapmış, çeşitli reklam filmlerinde yer almıştır.
Mehmet Ali Erbil, halen ekranlarda sevilen yarışma programı “Çarkıfelek” i sunmaya devam etmektedir.

Mehmet Ali Erbil

Mehmet Ali Erbil gençlik resmi

Mehmet Ali Erbil Ayşen Gruda

Mehmet Ali Erbil köpeğiyle

Mehmet Ali Erbil Nusret

Mehmet Ali Erbil gençliği


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ