Fotoğraf İndir
Kutsi Resimleri Galeri için tıklayın

Kutsi Resimleri

03 Şubat 2018

Kutsi 16 Mart 1973 senesinde Malatya’da dünyaya gözlerini açmıştır. Gerçek adı Ahmet Kutsi Karadoğan olan ve bestekarlık, söz yazarlığı yapan bir sanatçıdır. Türk Pop müziği üzerine daha çok sanat icra etmektedir. İki ismini de Türk şairi olan Ahmet Kutsi Tencer’den almıştır daha doğrusu ailesi buradan esinlenmiştir.

Malatya’da doğan sanatı, Ankara’da büyümüştür. Müzik yaşamına burada başlamış ve devam ettirmiştir. İlk meşhur olma öyküsü de Didimin Bora Barında uğraşları sayesinde olmuştur. Kutsi, meşhur müzik alanında çalışmalar yapmayı he istemiştir, ancak bu alanda atacağı ilk adımı kazı kazan biletlerinden çıkan 500 bin TL tutarında ki ikramiye sayesinde başlamıştır. Bu sayede ilk gitarını almıştır.

1998 senesinde kendi bestelerini yaparak ufak albümlerle İstanbul’a gelmiştir. Fakat bu dönemde müzik alanında çok yoğun ilgi alan İstanbul prodüktörlerin ilgisini kazanamamıştır. Fakat Kutsi bu, pes eder mi? Kutsi azimle çalışmaya devam ederken Erol Köse tarafından keşfedilmiş 23 Mayıs 2000 senesinde de 26 gün gibi kısa bir zaman diliminde Aşk Payını Aldı isimli ilk ve göz bebeği olan albümü çıkartmıştır. Asıl yükselişi Sana Ne albümü sayesinde yakalamış ve 8 Ağustos 2005’te yeni bir albüm çıkartmıştır. Bu dönemde hızlı bir yükseliş yakalayan Kutsi ismini duyurmanın yanında önemli işlere de imza atmıştır.

Nalan, Berksan gibi ünlü sanatçılara besteler vermiş ve Petek Dinçöz’le de güzel bir düet yapmıştır. Bu albüm ve düetlerle ünü artmış olan Kutsi, sektörde dönemin en vazgeçilmez isimlerinden olmayı başardı. Bir müzik kanalı olarak bilinen Kral TV’de İlanı Aşk programı sayesinde müzik ve sunuculuk üzerine işler yürütmüştür. 2007 senesinde başlayan Doktorlar dizisiyle Levent rolüyle herkesin gönlüne taht kurdu. Yapmış olduğu önemli ameliyatlarda Türk halkının doktoru oldu. Ayrıca Doktorlar dizisinin hala günümüzde üzerinden 11 sene geçmesine rağmen yayınlanması da Kutsinin şarkıcı ve bestekar yönünden çok oyunculuk yönü ağırlık kazanmaya başlamıştır. Ayrıca kariyerinin en önemli eseri olan ve diğerlerinden ayrılan özelliği ile Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor albümü tamamen canlı müzikten oluşmaktadır. Günümüzde yer alan elektronik ortam müziklerinden ayrılmaktadır.

Sanatçının eserlerine yer vermek gerekirse; 2000 Aşk Payını Aldı, 2005 Sana Ne, 2006 Kördüğüm, 2007 Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor ve 2008 Aynadaki Yüzünün Karşılığı Benim. Ayrıca şarkıcı ilk oyunculuk deneyimi olan Show TV’de yayınlanmış Doktorlar dizisinde başrol oynamıştır ve hala devam etmekte olan FOX TV ekranlarında yayınlanan Kalbimdeki Deniz isimli dizide başrol oynamaktadır.

Şarkıları
Ağlama Kalbim, Âşık olmaya Yemin Ediyorum, Aşk Celladı, Aynadaki Yüzünün Karşılığı Benim, Aşkın Gururu, Aynı Şehirde Nefes Almak, B Planı, Bomboşum Buralarda, Büyüme Bebek, Canın Sağ olsun, Dertlerimi Zincir Yaptım, Duvardaki Resim, Geçer, Haram Olsun, Hediyem Olsun, Helal Etmiyorum, İlan-ı Aşk Ediyorum, İsyan

Sanatçının en çok sevdiği hayvan köpek, en sevdiği şehir İstanbul, En sevdiği çiçek orkidedir. Kadın oyunculardan Julia Roberts, Erkeklerden Al Pacino hayranı olan oyuncunun ayrıca en sevdiği film ise Hayat Güzeldir adlı sinema filmidir. Flemenkodan hoşlanan sanatçı, Şizofren Aşka Mektup isimli kitaba da ayrı bir ilgi duymaktadır. Kutsi yemek tercihlerinde de daha çok yöresel ev yemekleri sevmektedir. Fransa’nın Paris şehri de şarkıcıyı etkileyen yerler arasındadır.  Kutsi’nin özel yaşamı da son günlerde oldukça çok konuşulmaktadır. 1999 senesinde Sinem Bayraktutanla evlenen Kutsi, eşiyle 2008 senesinde ayrılık kararı almıştır. Son günlerde de yeni ilişkisiyle evlilik yolunda ilerlemektedir.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ