Fotoğraf İndir
Köpek Diye Aldılar Ama Bir Süre Sonra 2 Ayak Üstünde Yürümeye Başladı

Köpek Diye Aldılar Ama Bir Süre Sonra 2 Ayak Üstünde Yürümeye Başladı

15 Ekim 2020

İki sene önce bir internet ilanında Tibet Mastif köpek yavrusu aldığını düşünen Çinli aile, hayvanın bir süre sonra 2 ayak üzerinde yürümeye başlamasıyla şoka uğradı.

Tibet Mastif Yavrusu Diye Aldılar
Independent tarafından yapılan habere göre, Tiner Mastif köpek cinsi diye satılan yavrunun aslında köpek değil ayı olduğu ortaya çıktı. Ayı yavrusunu köpek diye satın alan Su Yun, Çin medyasına açıklama yaptı. Yavruyken bile her gün 2 kova erişte ve bir kutu meyve ile ancak karnının doyduğunu ve bir köpeğe göre çok fazla yediğini fark ettik. Daha sonra 2 ayak üzerinde yürümeye başlaması bizi şok etti ve onun bir köpek değil ayı olduğunu düşünmeye başladık. 2 sene boyunca bir ayı yavrusunu köpek diye besledik.

Büyüdükçe Ayıya Benzemeye Başladı
Su Yun tarafından köpek diye alınan ayı, büyüdükçe köpekten daha çok ayı gibi görünmeye başladı. Su Yun durumu fark ettiğinde yetkililere haber verdi ve ayılardan çok korktuğunu da dile getirdi.

Koruma Altına Alındı
Ailenin vermiş olduğu talep sonrası, Yunnan Yaban hayatı Kurtarma Merkezi tarafından herkesi şaşkına çeviren ayı, koruma altına alındı. Yetkililer geldiğinde ayının ayaktaki boyu 1 metre civarı olmuştu. Ayının türü ise nesli tehlike altında olan “Asiatik Kara Ayısı” olarak belirlendi.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ