Kız Bebek Resimleri

Kız bebek resimleri ile birbirinden tatlı kız bebeklerini siz de uzaktan sevebilirsiniz. Kız bebek resmi arasında onların birbirinden sevimli hallerini ve giydikleri rengarenk kıyafetleri görebilirsiniz. Kız bebekler giydikleri renkli giysiler ve farklı saç modelleri ile kendilerini oldukça sevdirmektedir. Kız bebek fotoğrafları ile güzel dakikalar geçirebilirsiniz.

Fotoğraf çekmek başlı başına bir sanattır. İnsanlar özel anlarını ölümsüzleştirmek için ya da seneler sonra çeşitli duygular içinde aynı kareye bakabilmek için fotoğraf çektirmek isterler. Fotoğraf özellikle günümüzde pek çok kişi tarafından çok önemli görülmektedir. Hemen hemen her çağda bu sanat özel olsa da günümüzde teknolojinin gelişmesi ile bu sanat çok daha önemli ve popüler bir hal almıştır. Fotoğraf çekimi ve fotoğrafçılık bu kadar önemli bir hal almışken fotoğrafçılık işinde uzmanlaşmak da bir o kadar zor olmuştur. Bu nedenle her sanat dalında olduğu gibi fotoğrafçılık alanında çeşitli dallara ayrılma durumu gerçekleşmiştir.

Fotoğrafçılık içerisinde yer alan dallardan en popüler olanı ise doğum fotoğrafçılığı ve bebek fotoğrafçılığıdır. Özellikle doğum fotoğrafçılığı çok revaçta olan alanlar arasındadır. İnsanlar hayatlarında bir kez yaşayacakları düğün, kına, nişan, doğum gibi anları özelleştirmek istemektedir. Doğum ise bu anlardan en önemlisi olarak görülmektedir. Doğum fotoğrafçılığından memnun kalan ya da doğum fotoğrafı deneyimini yaşayamayan kişiler bebeklerinin büyümesi aşamasında çeşitli anları fotoğraflamak istemektedir. Bu nedenle doğum fotoğrafçılığından sonra bebek fotoğrafçılığı da önemli hale gelmiştir. Bebek fotoğrafçılığı hem kız hem erkek bebekler için pek çok aile tarafından tercih edilmektedir. Fakat bebek fotoğrafçılığında dikkat edilmesi gereken pek çok nokta ve uygulanması gereken çeşitli ipuçları bulunmaktadır.

Bebek Fotoğrafçılığı
Bebek fotoğrafçılığı için en önemli durumlardan birisi deklanşöre zamanında basmaktır. Çünkü bebekler oldukça hareketlidir ve hangi anını yakalamak isterseniz isteyin herhangi bir şekilde hareket edecektir ve o anın bulanık çıkması gibi durumlar yaşanabilecektir. Bu durumu engellemek için tek bir ana sabitlenilmemesi ve her an için deklanşöre basmaya hazır beklenmesi gerekmektedir. Örnek verecek olursak tek bir fotoğraf çekmek için dakikalarca beklemek yerine deklanşöre basıp otuz fotoğraf çekmek daha mantıklıdır. Bu şekilde çekilen otuz adet fotoğraftan birisi illa ki istenilen poz olacaktır. Bebek fotoğrafçılığı için dikkat edilmesi gereken ikinci durum ışığın ayarlanması ve kontrol edilmesidir. Işık genel olarak fotoğraf çekimi için oldukça önemli bir detaydır.

Bebek fotoğrafları çekerken de en güzel fotoğrafların doğal bir gün ışığı zamanında, gündüz vakti, çekileceğini bilmek gerekir. Doğal ışığın özellikle bebek fotoğrafları için bu kadar önemli olmasının nedeni ise odaklamadır. Bebeklerin ciltleri pürüzsüz ve yumuşak olduğu için doğal ışık altında çekilen bebek fotoğraflarında müthiş bir odaklanma sağlanabilir. Özellikle şiddetli ışıktan kaçınılarak pencere ışığında çekilen fotoğraflar daha güzel olacaktır. Şiddetli ışıkla ilgili bilinmesi gereken asıl durum ise şiddetli ışığın fotoğrafta gölge oluşturacağıdır. Ayrıca bebeklerin sağlığı için de şiddetli ışık uygun değildir. Bebek fotoğrafçılığı için bilinmesi gereken üçüncü durum pozun elde edilmesidir. Bu aşama belki de bebek fotoğrafı çekmenin en zor aşaması olarak görülebilir. Çünkü yukarda da bahsettiğimiz gibi bebekler çok fazla sabit kalmayan ve sürekli hareket eden bir yapıya sahiptir. Bu nedenle istenilen pozun elde edilmesi de güçleşmektedir. Fakat özellikle gülen bebek fotoğrafları bu işi biraz daha kolaylaştırmaktadır. Örnek verecek olursak bebeğinizin gülen bir fotoğrafını çekmek istiyorsanız bunun için çeşitli abartılı hareketlere başvurabilirsiniz.

Komik Anlar
Komik yüz ifadeleri ya da ellerle yüzü kapatarak ufak çaplı bir saklambaç oynamak bebeğin yüzünün gülmesi için yeterli olacaktır. Bunun dışında anne baba bebeğin neye güleceğini zaten bildiği için bildiği yöntemleri de kullanabilir. Bebek fotoğrafı çekerken dikkat edilmesi gereken dördüncü durum arka planı ayarlamaktır. Genellikle bebek fotoğrafları içerisinde basit olan fotoğraflar daha güzel görünmektedir. Bu nedenle arka planın sade olması daha avantajlıdır. Çok fazla süs içeren gösterişli arka planlar fotoğrafı olduğundan daha karmaşık gösterir. Özellikle profesyonel bebek fotoğrafları elde etmek isteyen kişiler gri, bej ya da beyaz kumaşın arka plan olarak kullanıp çekim yapabilirler. Bu durum fotoğraf çekimleri için sık kullanılmaktadır. Arka planın bulanıklaştırılması konusu ise pek çok fotoğrafta uygulanmaktadır. Arka plan bulanık hale getirilerek bebeğin yüzünün ya da direkt olarak kendisinin ön plana çıkması sağlanabilir. Ayrıca koyu arka planlar ile açık renk bebek kıyafetleri, açık renk arka planlar ile koyu renk bebek kıyafetleri seçilmesi fotoğrafın daha güzel gözükmesini sağlayacaktır.

Bebek fotoğrafları çekme konusunu toparlayacak olursak şunları söyleyebiliriz: Bebek fotoğrafları çekerken bebeklerin fotoğrafta tek başına iken gayet güzel göründüğü unutulmamalıdır. Yetişkinler gibi sürekli olarak özel arka planlar ve özel kompozisyonlara ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu durum oldukça avantajlıdır. Bu nedenle bebeklerin art arda fotoğraflarının çekilmesi önemlidir. Bu sayede istenilen poza kısa sürede ulaşmak daha kolay olacaktır. Bunun dışında özellikle kız bebek fotoğrafları çekerken bebeklerin çok fazla süslenmesi huysuzluk yapmalarına neden olabilir. Bebekler herhangi bir huysuzluk belirtisi gösterdiği zaman daha fazla canlarının sıkılmasına neden olmadan çekimi bitirmeniz gerekir. Yüz odaklı olan çekimlerde bu duruma daha fazla dikkat edilmelidir. Siz de bebek fotoğrafçılığı ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 29 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  Bu yüzden en iyi bir

  1. Anonim dedi ki:

   Nt

 2. Dilarar dedi ki:

  Hep si çok Düzel bebekler

  1. admin dedi ki:

   çok şirinler

   1. Anonim dedi ki:

    Ben turkben cok tatly

    1. Anonim dedi ki:

     Salam

     1. Anonim dedi ki:

      satir samsik

     2. admin dedi ki:

      Sanırım arap asıllı bir ziyaretçimizsiniz. şatır arapçada zeki demek 🙂

 3. Anonim dedi ki:

  Cooooooooooook şirin ve cooooooooooook güzel bebekler bunlar

  1. admin dedi ki:

   Gerçektende öyleler 😀

 4. Anonim dedi ki:

  Allah anne babalarna bağişlasin maşallah cok tatlila

 5. Tamer altan dedi ki:

  Hiç sevmedim

  1. Anonim dedi ki:

   Sevmedisen neden bu sayfada geziniyor un

 6. Anonim dedi ki:

  bebekle cok guzel

 7. Anonim dedi ki:

  cok sirin

 8. Anonim dedi ki:

  Cok tatlılar

 9. Anonim dedi ki:

  Yerim ben bunlari ayyy cok tatlilar benimde bir kizim var aynen bunlar gibi tatli minnacik

  1. admin dedi ki:

   Gerçekten öyleler.

 10. Anonim dedi ki:

  Çoooooooook şirinler yaaaaa

 11. Anonim dedi ki:

  Yorumunuz

 12. Anonim dedi ki:

  en yerim onları ne kadar tatlılar maşallah

  1. admin dedi ki:

   Gerçekten çok güzel.

 13. Anonim dedi ki:

  Yerim sizi

 14. Anonim dedi ki:

  Çok tatlisiniz

 15. Anonim dedi ki:

  Çok güzel bebişler

  1. admin dedi ki:

   aynen harikalar .)

 16. Anonim dedi ki:

  Hepsi çok tatlı bende onlardan istiyorum

 17. zehra dedi ki:

  ayy çok tatlılar

 18. Anonim dedi ki:

  Hps harika

BİR YORUM YAZ