Fotoğraf İndir
Kır Düğünlerinde Giyilebilecek Örnek Elbiselerden Resimler Galeri için tıklayın

Kır Düğünlerinde Giyilebilecek Örnek Elbiselerden Resimler

Son yılların en popüler tercihlerinden biri kır düğünleridir. Hayatlarını birleştirme gayesi ile evlenme kararı alan kişilerin hepsi güzel bir düğün hayal etmektedir. Düğünler için ise kişilerin tercih ettiği aylar genellik ile yaz aylarıdır. Yaz aylarının sıcak havası ve akşamlarının tatlı serinliği düğünler için doğru bir tercih olacaktır. Özellik ile de yaz aylarında en çok tercih edilen düğün çeşitlerinden biri kır düğünleridir. Kır düğünleri doğal ortamlar, yeşillikler ve çiçekler içerisinde açık havada gerçekleşen düğünlerdir.

Yaz aylarının havası bu tarz düğünlere izin vermektedir ve açık hava düğünleri kişilere daha rahat dans etme hareket etme gibi özgürlükler sağlar. Ayrıca düğüne gelecek olan çocuklar için de oldukça doğru bir tercihtir. Özellikle de çocuklar kır düğünlerinde doyasıya koşturabilecek ve arkadaşları ile rahat rahat oynayabilecektir. Bu durumda da ebeveynlere sadece rahatlamak ve düğünün keyfini çıkarmak düşer. Kır düğünleri yaz aylarında tercih edildiği için kıyafet seçimi de oldukça eğlenceli hale gelir.

Kır Düğünü Elbiseleri Resim Galerisi: Elbise resimlerini tam kalite full HD incelemek için alt kısımdan ilk resmin üzerine tıklayabilirsiniz. Kır düğünü elbiselerini bilgisayarınıza ya da cep telefonunuza indirebilirsiniz.

Yaz ayları için abiye elbise çeşidi modelleri çok daha fazladır. Ayrıca rengarenk renk çeşitliliğinden dilediğinizi seçebilir ve çiçek temalı elbiseleri de tercih ederek ruhunuza tazelik ve ferahlık katabilirsiniz. Kış ayları için seçebileceğiniz elbise modelleri ve renkleri oldukça azdır çünkü hava soğuk olduğundan ve kişiler üşüyeceğinde çok fazla çeşitlerde elbise bulunmamaktadır. Yazın ise düğün için elbise seçimi oldukça eğlenceli bir hale gelmektedir.

Kadınların en popüler aktivitelerinden biri olan alışveriş bir de düğün için yapılıyorsa çok daha eğlencelidir. Nasıl bir elbise seçileceği ona uygun ayakkabı, aksesuar ve çanta kullanımı oldukça önemlidir. Bu da hanımların panik içerisinde oradan oraya koşuşturmasına sebep olur. Ancak endişe edecek bir şey yoktur çünkü yaz için hanımların tercih edebileceği çok sayıda elbise modeli mevcuttur.

Kır Düğünü İçin Uygun Elbise Seçimi
Kır düğünlerinde belli bir tema olmadığı için ve kır düğünleri yaz aylarında gerçekleştiği için hanımların tercih yelpazesi oldukça geniştir. Elbise seçiminde önce bilinmesi gereken bazı şeyler vardır. Örneğin kır düğünleri genellik ile çim ve toprak zeminlerde gerçekleşir. Dans pisti için platform bulunsa da pistin etrafı mutlaka doğal bir ortam olacaktır. Bu gibi durumlarda da en önemli şey kişilerin konforlu olmasıdır. Kır düğünleri için konforlu elbiseler ve ayakkabılar tercih edilmelidir.

Özellikle de yürümekte ve dans etmekte zorlanacağınız bir ayakkabı seçtiğinizde bir de rahatsız bir elbise seçtiğinizde elbisenize hakim olmak çok zor olacak ve düğün sizin için bir işkence haline dönecektir. Bu sebep ile çok kısa ve dekolte elbiseler kır düğünleri için uygun değildir. Bunun dışında siyah gri kahverengi gibi koyu ve iç karartıcı renklerden ziyade daha canlı ve parlak, kır düğünlerinin teması ile uyacak elbiseler seçilmelidir. Ayrıca çiçek desenli elbiseler ise kır düğünlerinin vazgeçilmezlerindendir.

Kır düğünü için straplez elbise

Kır Düğünü Elbiseleri : Kır düğünü için straplez elbise
Straplez elbise modelleri genellikle üst detayda aynı kalmaktadır. Üst detay için pek fazla bir seçenek bulunmamakla beraber detaysız, dantelli ya da tül şeklinde dikimler yapılmaktadır. Detaysız elbiselerde genellikle etek kısmı tül şeklinde ya da kabarık olmaktadır. Bu sayede daha iddialı bir görünüm elde edilir. Dantelli straplez elbise modellerinde üst kısım fazla iddialı olduğu için etek kısmında sade bir görünüm tercih edilir ve genellikle detaylara yer verilmez. Bu tarz elbiselerde balık etek ya da çok kabarık olmayan tül etek tercih edilir. Üst kısmında tül detayı olan straplez elbiselerin eteklerinde de tül detayı kullanılır. Bu şekilde elbise içerisinde bir bütünlük sağlanır.

Kır düğünü spor elbise

Kır Düğünü Elbiseleri : Kır düğünü spor elbise
Kır düğünü denildiği zaman pek çok kişi rahatlıktan yana olur. Özellikle ağır elbiseler taşımaktan hoşlanmayan kişiler için spor elbise modelleri kır düğünlerinde de kurtarıcı olmaktadır. Spor elbise modellerinin başka bir avantajı ise yalnızca düğün için değil her zaman giyilebilir oluşudur. Bu sayede elbisenin dolapta başka bir düğünü beklemesine gerek kalmaz, herhangi bir özel günde ya da bir buluşma için de giyilebilir. Kır düğünü için olan spor elbise modellerinde en fazla tercih edilen renkler bordo ve beyazdır. Her iki renk de bir elbisede tek renk olarak kullanıldığı zaman oldukça asil durmaktadır. Bu elbise modellerinin daha düğüne yatkın bir havasının olmasını isteyen kişiler de boyundan bağlamalı olan spor elbise modellerini tercih edebilirler.

Kır düğünü balık etek modelleri

Kır Düğünü Elbiseleri : Kır düğünü balık etek modelleri
Balık etek elbise modelleri yalnızca kır düğünü için değil her düğün için rahatlıkla tercih edilebilecek olan bir modeldir. Yalnız bu elbise modeli ile ilgili dikkat edilmesi gereken durum vücut ölçülerinin uygunluğudur. Balık etek elbiseler vücudu saran ve vücut hatlarını ön plana çıkaran tarzda elbiselerdir. Bu nedenle özellikle internet üzerinden alınacak elbiselerde bu tür püf noktaları bilinmesi gerekmektedir. Kır düğünü için balık etek elbise tercih etmek isteyen kişiler gece düğünü için daha simli ve detaylı elbiselere bakmalıdır. Bu şekilde daha şık bir görünüm elde edilir. Gündüz düğünlerinde ise tek ya da çift renkli, sim yerine dantel gibi detaylarla süslü elbiseler daha iyi bir tercih olacaktır.

Kır düğünlerinde giyilebilecek abiye elbiseler

Kır Düğünü Elbiseleri : Kır düğünlerinde giyilebilecek abiye elbiseler
Abiye elbise modelleri ağır ve dikkat çekici bir kıyafet giymek isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bu elbise modeli kır düğünü için uygundur fakat hareket alanını kısıtlar. Bu nedenle özellikle uzun kuyruklu elbiselerden uzak durulması gerekmektedir. Uzun kuyruklu elbiseler salon düğünleri için daha uygundur. Kısa ya da uzun ve kuyruksuz abiye elbise modelleri kır düğünü konseptine daha uygundur. Siz de kır düğünü elbise modelleri ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Kır düğünü için çiçekli salaş elbise

Kır Düğünü Elbiseleri : Kır düğünü için çiçekli salaş elbise
Düğünler çiftlerin en mutlu günleri için yapılan organizasyonlardır. Bu organizasyon için pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Kişiler zevk ve tercihlerine göre düğünlerini kapalı alanda ya da açık alanda yapabilirler. Açık alanda yapılan düğünler için kır düğünü konsepti tercih edilmektedir. Kır düğünleri özellikle son senelerde daha fazla rağbet görmektedir. Bunun nedeni ise kişilere ayrılan alanın daha fazla olması ve ferah bir ortamda istenilen şekilde eğlenilebilmesidir. Kır düğünlerine katılacak kişiler için de durum daha avantajlı olmaktadır. Çünkü kapalı bir mekan için seçilebilecek elbiseler daha kısıtlı iken kır düğünü için daha fazla elbise seçeneği bulunmaktadır. Peki kır düğününde ne tarz elbiseler tercih edilebilir? Kır düğünü konsepti için tercih edilebilecek ilk elbise modeli çiçekli salaş elbise modelidir. Bu elbise modeli için iki farklı tarzdan söz edebiliriz. Çiçekli elbise modellerinin bazıları ip asklı bazıları ise kalın askılı şekilde olmaktadır. İp askılı elbise modellerinde genelde V yaka bir kesim kullanılır. Dekolte detaylı elbise giymek isteyen kişiler için uygun bir modeldir. Kalın askılı çiçekli elbiselerde ise hem V yaka hem de yuvarlak yaka kesim kullanılır. Bu şekilde daha fazla kişiye hitap eden bir model olduğunu söyleyebiliriz. Fakat kır düğünü konsepti kalabalık yerine kokteyl tarzında olacaksa bunun için ip asklı çiçekli elbise modelleri daha uygundur. Özellikle gece davetleri için daha şık bir görünüm elde edilebilir.

Kır düğünleri için tek omuzlu elbise

Kır Düğünü Elbiseleri : Kır düğünleri için tek omuzlu elbise
Tek omuzlu elbise modelleri de kır düğünü elbise modelleri için uygun olan modellerdir. Bu modeller ile ilgili dikkat edilmesi gereken durum ise sabit olan omuz detayının büzgülü bir şekilde durmasıdır. Bu sayede elbisenin omzunun daha sağlam olması sağlanır. Tek omuzlu elbise modellerinde ve straplez elbise modellerinde en korkulan durum elbisenin takılması ya da gevşemesidir. Bunun için satın alınırken iç kısımdaki dikişlerin ve lastiklerin sağlamlığına dikkat edilmelidir. Tek omuzlu elbise modelleri için hem sade hem de desenli modeller tercih edilebilmektedir. Çiçekli modeller gündüz düğünleri için uygunken sade ve tek renk modeller gece düğünleri için uygundur.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Jaryioycd sfiicvgici duytjfr

BİR YORUM YAZ