Fotoğraf İndir
Kenan Doğulu Resimleri Galeri için tıklayın

Kenan Doğulu Resimleri

90’ların popüler pop sanatçıları arasında yer alan Kenan Doğulu o yıllarda büyük bir çıkış yakalayarak adını liste başına yazdırmış Türk pop erkek sanatçılarından bir tanesidir. Kenan Doğulu resimleri, kariyerinde ki pozların en güzellerini sizler için Kenan Doğulu foto galeri içerisinde topladık. Kenan Doğulu resim, Çakkıdı şarkısı ile geçtiğimiz yıllarda tekrar bir çıkış ivmesi yakalamıştır. Kenan Doğulu fotoğrafları arasında şarkıcının kliplerinden, konserlerinden ve özel hayatından çarpıcı ve farklı karelerini görebilirsiniz.

Aile Hayatı
Türk Pop müziğinin önemli ve başarılı isimlerinden biri olan Kenan Doğulu ‘nun hayatını sizlerle paylaşmak istedik. Kendisi Türk müziğinin önemli isimlerinden Gaziantepli Yurdaer Doğulu ‘ nun 3 çocuğundan ortanca olanı olarak 31 Mayıs 1974 yılında İstanbul’ da dünyaya gelmiştir. Babası telli çalgılar konusunda uzmanlaşmış bir müzisyendi ve ülkemizi uluslararası yarışmalarda temsil ederek “milli gitarist” ünvanını almıştı. Maalesef genç yaşta vefat etmiştir. Yurdaer Doğulu ‘nun kendisi gibi çocuklarından ikisi de müzik hayatında kariyer yapmayı seçmiş ve büyük oğlu Ozan Doğulu müzisyenlik yaparken, Kenan Doğulu da Türk Pop müziği dünyasında solist olarak yerini almıştır. Ozan Doğulu, besteci, aranjör, müzik yapımcısı olarak başarılı çalışmalar yaparken Kenan Doğulu’ nun küçük kız kardeşi Canan Doğulu ise konservatuar eğitiminin ardından kariyerini sanatın moda-tasarım bölümüne çevirerek devam ettirmektedir. Kenan Doğulu’nun abisi Ozan Doğulu ‘ nun eşi Ece Doğulu ‘yla evliliğinden 3 kızları bulunmakta.

 Özel Hayatı
Kenan Doğulu ‘nun 90 ‘ların ortasından parlayan yıldızıyla beraber özel hayatı da hayranları tarafından yakından takip edilir oldu. Eski ilişkilerinden uzun süreli ve magazin basınına yansımış olan 3 ünlü sima Çağla Şikel, Tuğçe Kazaz ve Ebru Akel ‘dir. Kenan Doğulu, evindeki bir yılbaşı yemeğine davet ettiği güzel aktrist Beren Saat ile 2012 ‘den beri birlikte romantik bir ilişki yaşamaktadır. 2014 yılının Şubat ayında İstanbul ‘da nişanlanan çift, gene 2014 yılının Temmuz ayında Los Angeles ‘ta evlenmiştir. Kenan Doğulu, eşine 6 kere farklı mekânlarda evlenme teklif etmiş ve 6 ‘sında da eşinin teklifini kabul ettiğini söylemiştir. Eşiyle İstanbul Anadolu Yakası ‘nda oturan Kenan Doğulu ‘ nun ayrıca Kanlıca ‘da çalışmalarını ve bestelerini yaptığı “Yaratıcı Stüdyo” adını verdiği kiralık bir yalısı bulunmakta.

Sevilen şarkıcı 2001 yılının Aralık ayında aracıyla ciddi bir kaza geçirmiş, aracı su birikintisi yüzünden takla atmıştı. Kazadan kaburga kırıklarıyla kurtulmuştu. Kenan Doğulu ve eşi Beren Saat pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer almaktadırlar. Ayrıca Kenan Doğulu, Galatasaray Spor Kulübü ‘nün Genel Kurul üyesidir. Kendisinin eski otomobillere karşı bir hobisi bulunmakta. Bir başka hobisi de tablolar ve sanat eserlerine.

Müzik Hayatı
Kenan Doğulu, müzik eğitimine 5 yaşındayken konservatuarın piyano bölümüne birincilikle girerek başlamıştır. Altı senelik piyano eğitimi sırasında flüt ve gitar dersleri de almıştır. Lise eğitimini Kültür Koleji ‘nde tamamlamasının ardından Amerika’ ya giderek eğitimine burada devam etmiştir. Los Angeles Musicians Institute ‘de başladığı yükseköğrenimine Türkiye ‘ye dönerek Bilgi üniversitesi ‘nde devam etmiştir.

Albümleri
İlk albümü olan “Yaparım Bilirsin” ‘i  2 yıllık bir stüdyo çalışmasının ardından Eylül 1993 ‘te çıkartarak Türk Pop müziğine giriş yapmıştır. İlk video klibi de albümüyle aynı adı taşıyan Yaparım Bilirsin ‘e çekilmiştir. İlk albümünde 13 parça yer almaktadır ve albüm yönetmenliğini abisi Ozan Doğulu üstlenmiştir.

İkinci albümü “Sımsıkı Sıkı Sıkı” ‘yı bir yıl sonra Aralık 2014 ‘te yayımlamıştır. Gene ilk video klibi albüme adını veren “Sımsıkı Sıkı Sıkı” şarkısına çekilmiş ve konusu Mısır ‘da geçen klip büyük ilgi çekmiştir. Bu albümünde 14 parça yer almıştır.

Üçüncü albümü Ağustos 1996 ‘ da yayımlanan “Kenan Doğulu III” ‘tür. Bu albümün ilk klibi “Hiç Bana Sordun Mu” şarkısına çekilmiş, hatta dizisi çekilmiştir. Bu albümünde 11 parça bulunmaktadır.

Dördüncü albümünü “Kenan Doğulu 3,5” adıyla Nisan 1997 ‘de çıkartmıştır. 3 parçadan oluşan albümün 2 parçası “Hiç Bana Sordun Mu” ve “Günah Değil Mi Bana” parçalarının remixi iken 3.parça olarak “10.Yıl Marşı ‘nı seslendirmiştir.

2 yıllık bir aranın ardından beşinci albümü “Ben Senin Her Şeyinim” abisinin aranjörlüğünde Eylül 1999 ‘da yayımlanmıştır. Albümde 12 parça yer almaktadır.

Altıncı albümü “Ex Aşkım” Temmuz 2001 ‘de yayımlandı ve 11 parçadan oluşuyordu.

Yedinci albümü olan “Kenan Doğulu 5,5” remix albümü olarak hazırlanmıştır. İçinde sevilen parçalarının remix ve akustik versiyonlarına yer verilmiştir.

Sekizinci albümü Haziran 2003 ‘te yayımlanan ve kendi prodüksiyon şirketlerinin (Doğulu Production) imzasını taşıyan “Demedi Deme” ‘dir. 10 parçadan oluşan bu albüme pek çok ünlü isim de katkıda bulunmuştur.

Dokuzuncu albümü olan “Kenan Doğulu 6,5”, Temmuz 2004 ‘te çıkarttığı üçüncü remix albümüdür. İçinde yer alan 11 parçadan 11.si “Tanımamışsın” parçasının İngilizce versiyonudur.

Haziran 2006 ‘da onuncu albümü “Festival” yayımlanmıştır. 15 parçadan oluşan albümde en dikkat çeken parça, söz ve müziği Sezen Aksu ‘ya ait “Çakkıdı” ‘dır. İkinci öne çıkan parçası “Baş Harfi Ben” de pek çok müzik kanalınca yılın şarkısı seçilmiştir.

2007 yılında Kenan Doğulu ‘nun müzik kariyerinde önemli bir gelişme olmuştur. 2007 Eurovision Şarkı Yarışması ‘nda  “Shake It Up Şekerim” adlı parçasıyla Türkiye ‘yi temsil etmiştir. 12 Mayıs 2007 ‘deki yarışma finalinde 4.olmuştur.

Eurovision Şarkı Yarışması’ nın hemen ardından on birinci albümü olan “Kenan Doğulu 7,5” Ağustos 2007 ‘de yayımlanmıştır. Aslında bu kendisinin dördünce remix albümüdür. İçindeki 15 parçanın 11 ‘i “Shake İt Up Şekerim” ‘in farklı versiyonlarını içermektedir.

Haziran 2009 ‘da “Patron” adlı on ikinci albümü piyasaya çıkmıştır. Albümdeki 15 parçanın tamamının sözleri kendisine aittir. Albümün müzik yönetmenliğini de abisi Ozan Doğulu yapmıştır.

3 yıllık aranın ardından Temmuz 2012 ‘de on üçüncü (dokuzuncu stüdyo) albümü olan ve yapımcılığını kendi üstlendiği “Aşka Türlü Şeyler” ‘i yayımlanmıştır. Albümündeki 16 parçanın 13 ‘ünün söz ve müziği kendisine aittir ve bu albümün 3 parçasında İskender Paydaş ‘la çalışmıştır.

Ve şarkıcının son albümü “İhtimaller” Temmuz 2016 ‘ da yayımlanmıştır. Eski sevilen parçalarından derlemelerden 10 parça ve albüme adını veren  “İhtimal” adlı yeni bir parça yer almıştır.

Albümlerinin yanı sıra çıkarttığı single’ları aşağıdaki gibidir;
1999: Gençlik Marşı

2008: Hayal Kahramanım

2011: Şans Meleğim

2013: Kız Sana Hayran

2015: Aşk İle Yap (Kenan Doğulu ve eşi Beren Saat 2015 yılında Arçelik ‘in 60.yılı için hazırlanan reklam filminde birlikte oynamışlardı. Ve bu parçası reklam müziği olarak kullanılmıştır.)

2017: İlk Adımı Sen At (Cornetto markası için oynadığı reklam filminin müziği olarak kullanılmıştır.)

Kendi seslendirdiği şarkılarının yanı sıra pek çok sanatçıya da sözü ve müziği kendisine ait parçalar vermiştir.  Ve mesleğiyle ilgili de birçok müzik ödülü alarak başarıları belgelendirilmiştir. Bunlardan biri de ünlü yönetmen Çağan Irmak ‘ın “Unutursam Fısılda” adlı film müziğidir. 2011 yılında da “Anadolu Kartalları” filminin müziğine imza atmıştı.

Halen müzik hayatına konserleriyle devam eden başarılı sanatçının sevenleri ilerleyen zamanlarda yeni albüm çıkartmasını beklemektedirler.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ