Fotoğraf İndir
İskoç Çoban Köpeği Resimleri Galeri için tıklayın

İskoç Çoban Köpeği Resimleri

10 Mayıs 2018

İskoç Çoban Köpeği özellikle insanlara yakınlığı ile bilenen akıllı köpekler arasında yerini almaktadır. İskoç Çoban Köpeği resimleri ile siz de bu köpek cinsinin resimlerini farklı karelerden görebilirsiniz.

İskoç Çoban Köpeği Hakkında Genel Bilgi
İskoç çoban köpekleri yapısı gereği iri, güçlü ve çok dayanıklı olan bir işçi köpektir. Çok eski zamanlardan günümüze kadar çiftliklerde koyun sürülerini idare etmek ve sürüleri koruma amaçları ile kullanılmıştır.iskoç çoban köpeklerinin insanlar ile araları çok iyidir. Görünümleri cüsselerinden ötürü oldukça iri olduğundan korkutucu olsa da oldukça sakin ve itaatkardırlar. İskoç çoban köpekleri dost canlısı, sevgi dolu ve ayrıca çok sabırlı köpekler olarak nitelendirilir. Bethoveen filmine konu olan bu köpek özellikle de bu filmden sonra oldukça ünlenmiştir. Aynı zamanda çizgi filme de konu olan bu köpek türü yardıma ihtiyacı olan ve soğuktan donmak üzere olan kişilere viski içirerek yardım ediyordu.

Yetişkin bir İskoç çoban köpeği yaklaşık 50 kg ile 90 kg. ağırlık ve 70 cm bıya kadar ulaşan uzunlukta olabilmeleri mümkündür. İskoç çoban köpeklerinin tüyleri orta uzunluktadır ve bu köpeklerin doğal bir özelliği olarak tüy renkleri kahve ve beyaz renklerinin karışımlarından oluşmaktadır. İskoç çoban köpekleri soğuk iklim köpekleri olduklarında soğuğa karşı oldukça dayanıklıdır ve yaşadıkları coğrafya gereği engebeli arazilerde rahatlık ile hareket edip hayatta kalabilmiştir.

İskoç Çoban Köpeği fotoğraflarını tam boyut görmek için üstüne tıklayınız

İskoç Çoban Köpeği Karakteristik Özellikleri
İskoç çoban köpekleri yapıları gereği çok centilmendir. Ağırbaşlı ve çok hareketi sevmeyen köpekler oldukları için hareketleri de naziktir. Bu sebep ile fazla egzersiz ihtiyacı da duymaz. Ayrıca İskoç çoban köpekleri oldukça sabırlıdır ve onları eğitmek çok da zor olmayacaktır. İri cüsselidirler ancak çocuklar ile araları çok iyidir. Onları eğitirken çok sert bir tavır takınmamak gerekir. Bu köpek türü ile ilgili tek kötü özellik çok fazla salyalı olmalarıdır. Aynı zamanda İskoç çoban köpekleri oldukça dikkatlidir. Bu köpek türünü küçük yaşlardan itibaren eğitirseniz insanlar ile çok sosyal ilişkiler içerisinde olacaktır.

İskoç Çoban Köpeği Yaşam Alanı
İskoç çoban köpeklerinin fazla salyası vardır. Egzersiz ihtiyaçlarını ev ortamında karşılamak mümkün olsa da salya yapısının fazla olması sebebi ile genellikle evde bakımı tercih edilmez. Küçük ya da orta büyüklükte bahçelere sahip evler İskoç çoban köpeklerinin bakımı için oldukça uygun olacaktır. Ancak İskoç çoban köpekleri aile ile yaşamayı severler. Bu sebep ile bakımları bahçede olsa da uyumaları için ev ortamını tercih etmek daha mantıklı olacaktır. İskoç çoban köpekleri aslen soğuk iklim odaklı oldukları için sıcağa karşı fazla dayanıklı değildirler.

İskoç Çoban Köpeği Bakımı Nasıl Olmalı?
İskoç çoban köpeklerinin tüyleri çok uzun olmadığı için sürekli olarak tıraşlanma ihtiyacı yoktur. Tüyleri ise çoğunluk ile düz ya da hafif dalgalı biçimdedir. Tüylerini sadece haftada bir kez fırçalamak yeterli olacaktır. Tüylerini çoğunluk ile bahar ayları içerisinde döker. İskoç çoban köpeklerinin tüyleri kuru şampuanlar ile temizlenmelidir.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ