Fotoğraf İndir
İran Kedisi Fotoğrafları – Sevimli 21 Fars Persian Kedi Resmi Galeri için tıklayın

İran Kedisi Fotoğrafları – Sevimli 21 Fars Persian Kedi Resmi

02 Ekim 2020

Farklı renklerde ve türlerde iran kedisi fotoğrafları. Pers ya da Persian kedileri olarakta bilinen iran kedileri hakkında bilgiler. Yavru iran kedi resimlerini de inceleyebilir ve telefonlarınıza indirebilirsiniz.

İran Kedisi resim galerisi: İran pers kedilerini tam ekran ve full hd kalitede görmek için resimlerin üzerine tıklayarak galeride ilerleyebilirsiniz. İran kedilerinin resimlerini cep telefonunuza indirmek için resimlere basılı tutun ve kaydet seçin. Bilgisayar için sağ tıklayarak resmi farklı kaydet seçmelisiniz.

İran Kedisi

Cins kedi denildiğinde akla ilk gelenlerden bir tanesi de şüphesiz ki İran Kedisidir. En çok tanınan ırklar arasında yer alan İran Kedileri köklü bir geçmişe sahiptir. Aynı zamanda çok da sevimli ve güzel bir görünümdedirler.

İran kedileri bilinen en eski kedi ırklarından bir tanesidir. Ayrıca bir diğer özellikler de birçok türün atası olmalarıdır. Bu tür özellikleri ile İran kedileri özel bir yere sahiptir. Fiziksel olarak ortalama bir kedi olduğunu söyleyebiliriz. Kiloları 3 ile 6 arasında değişkenlik gösterebilir. Yaşam süreleri de 10 ile 15 arasında değişir

İran Kedisi Özellikleri

Karakter olarak İran kedilerini tanımlamak gerekirse sessiz ve sakin bir yapıya sahip olduklarını söyleyebiliriz. İnsanlar ile sıcak ilişkiler kurmayı severler. Sahiplerinin ya da ev halkından sevdiklerinin sürekli olarak kucaklarında olmak isteyebilirler. Bu yüzden devamlı olarak ilgiye ihtiyaç duyduklarını söyleyebiliriz. Onlar için önemli olan sahiplerine bir kere alışmaktır. Daha sonra tüm sadakati göstereceklerdir.

Çok zeki bir kedi türü olduğunu söyleyemeyiz ancak öğrenme konusunda da komutlarda çok sıkıntı yaşamazlar.  İran kedileri genel olarak sessiz ortamları severler. Gürültü ya da fazla hareket içeren ortamlar onları mutlu etmeyecektir. Bu şekilde bir ortamda bulunacak olurlarsa oradan ayrılabilirler.

Benzer şekilde eğer o istemeden siz onu sevecek olursanız sizden kaçabilirler. Ev kedisi olma özelliklerine sahiptirler. Zira tırmanmak ve zıplamak onlar için çok da cazip değildir. Yerde olmayı seven İran kedileri için ilgisini çekeceği oyuncakları yanında bulundurabilirsiniz.

İran Kedisi Bakımı

İran kedileri hassas bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Çünkü çok sık ve yoğun tüyleri vardır. Bundan dolayı bakımlarına dikkat etmek gerekir. Tüylerini her gün taramanızı önerebiliriz. Aksi taktirde karışıp daha sıkıntılı sonuçlar doğurabilir. Ayrıca bu ırkın banyoya da ihtiyacı vardır. Ayda bir kez banyo yaptırmanızı öneriyoruz. Diğer canlılar ile ilişkisine bakacak olursak köpekler ile arasının iyi olmadığını söyleyebiliriz.

Ayrıca çocukları da çok fazla sevmezler. Eğer evinizde bir köpek de besliyorsanız İran kedileri kendilerini çok endişeli hissederler. Bu durumda sizin için ideal kedi bir İran kedisi olmayacaktır.

Chinchilla Kedi Türü

Chinchilla kedisi iran kedisine çok benzer. Bazen bu türlerin birleşimi ile Chinchilla iran kedisi kırması türler ortaya çıkabiliyor.

Geleneksel İran Kedisi

Herhangi bir ırkla birleştirilmeyen türler geleneksel olarak geçer.

İran Kedisi Fiyat

İran kedisi fiyatları 500 TL civarından başlıyor 2.000 TL’ye kadar çıkıyor fiyatları. Bunlar genel olarak ortalama fiyatlardır, çok daha yüksek fiyatlara satılanlar da vardır.

İran Kedisi Sahiplenme

İran kedisi sahiplenmek istiyorsanız Facebook gruplarına göz atabilirsiniz. https://www.facebook.com/groups/657639060975232/ isimli gruba katılabilirsiniz. Bu grupta iran kedisi sahiplendirme yapılıyor.

İran Kedisi Yavru

Yavru kediler her zaman çok daha şirin ve sevimli olurlar. Kedi alırken yavruyken alırsanız size daha çabuk alışır. Onunla oyunlar oynayabilirsiniz. Yavru kedinin eğitimini de sizin vermeniz gerekir. Bu açıdan yavru kedi sahibi olmak biraz daha zordur.

Gri Pars Kedisi

Gri Pars Kedisi

Yavru İran kedi Resimleri

Yavru İran kedi Resimleri

İran Kedisi Gri

İran Kedisi Gri

Yeni Doğmuş İran Kedisi Resmi

Yeni Doğmuş İran Kedisi Resmi

Sarı Beyaz İran Kedi Fotoğrafları

Sarı Beyaz İran Kedi Fotoğrafları

Yavru Persian Kedi

Yavru Persian Kedi

Yavru Bebek İran Kedileri

Yavru Bebek İran Kedileri

Sarı İran Kedisi

Sarı İran Kedisi

Yeni Doğmuş İran Kedisi Fotoğrafları

Yeni Doğmuş İran Kedisi Fotoğrafları

Yavru İran Pars Kedisi

Yavru İran Pars Kedisi

Persian Kedi

Persian Kedi

Yavru İran Kedisi

Yavru İran Kedisi

Beyaz Pers İran Kedisi

Beyaz Pers İran Kedisi

Beyaz İran Kedisi

Beyaz İran Kedisi

İran Kedisi Beyaz

İran Kedisi Beyaz

Geleneksel İran Kedisi

Geleneksel İran Kedisi

Garfield İran Kedisi Erkek

Garfield İran Kedisi Erkek

Chinchilla İran Kedisi

Chinchilla İran Kedisi

Red Point Mavi Gözlü Erkek İran Kedisi

Red Point Mavi Gözlü Erkek İran Kedisi

Fars Kedisi

Fars Kedisi

İran Kedisi

İran Kedisi


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ