Fotoğraf İndir
İpek Karapınar Saç Rengi Ve Modelleri 2018

İpek Karapınar Saç Rengi Ve Modelleri 2018

03 Aralık 2017

İpek Karapınar birçok kişi tarafından Kırgın Çiçekler dizisinde yer alan Feride karakteri olarak bilinmektedir. Fakat İpek Karapınar’ın daha önce de oynamış olduğu birçok dizi bulunmaktadır. İpek Karapınar 1 Ocak 1984 senesinde dünyaya gelmiş olan genç bir oyuncudur. Yaşı 33’dür. Doğum yeri İstanbul’dur. Boyu 166 cm’dir, kilosu 55 kg’dır. İpek Karapınar’ın burcu oğlaktır. Göz rengi ise kahverengidir. Medeni durumu bekardır. İpek Karapınar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuvar Bölümü mezunudur. Okuldan mezun olduktan sonra çeşitli oyunculuk projelerinde yer almıştır. Bu projeler ile kendisini gitgide geliştirmiş ve dizilerde de oynamaya başlamıştır. İpek Karapınar üniversite okurken keman eğitimi de almıştır.

İpek Karapınar’ın ilk televizyon tecrübesi ise 2006 senesinde olmuştur. 2006 senesinde Star TV’de yayınlanmakta olan Köprü dizisinde rol alan İpek Karapınar daha sonra da birçok televizyon dizisinde yer almıştır. İpek Karapınar’ın oynadığı bir başka dizi ise Hayat Yolunda isimli dizidir. Hayat Yolunda dizisinde İpek Karapınar Yelda Güçlü isimli karakteri canlandırmıştır. Hayat Yolunda dizisinin hikayesi ise şu şekildedir: Yelda Güçlü hastane sahibi olan Veysel Hoca’nın kızıdır. Babasına imrenerek onun gibi doktor olmak ister. Aynı zamanda sevdiği bir insanla evlenip yuva kurmak ve çocuk sahibi olmak da istemektedir. Fakat o güne kadar yaşamış olduğu tüm ilişkilerde hayal kırıklığı yaşamıştır. Bu nedenle kendisini yeni bir ilişkiye hazır hissetmemektedir. Yelda Güçlü hayat dolu olan, neşeli tavırları ile dikkat çeken ve duygusallık oranı yüksek olan bir kadındır. İstediği her şeyi yapar ve kafasına koyduğunu gerçekleştirir.

Yelda’nın hayatında yaşanacak olan en karmaşık olay ise çok yakın arkadaşı olan Şafak’ın Yelda’nın eski sevgilisi olan Cem’e aşık olmasıdır. Yelda bu olaydan sonra oldukça bocalamıştır. Dizi bu olaylar çerçevesinde devam etmektedir. İpek Karapınar’ın oynadığı başka bir dizi ise Adını Kalbime Yazdım isimli dizidir. İpek Karapınar bu dizide Leyla karakterini canlandırmaktadır. Adını Kalbime Yazdım dizisinin hikayesi ise şu şekildedir: Leyla isimli başrol İstanbul’da doğmuş büyümüştür. En güzel yıllarında aşık olur ve aşık olduğu kişi Mardinli Ömer’dir. Ömer ve Leyla’nın ilişkisi Mardin tarafındaki kişiler tarafından kabul görmez. Ayrıca Ömer’in kan davası nedeni ile uğraştığı kişiler de bu ilişkinin bitmesi için çaba göstermektedir. Dizi bu olaylar çerçevesinde devam etmektedir. İpek Karapınar’ın rol aldığı diğer diziler ise Kurtlar Vadisi Pusu, Zehirli Sarmaşık, Doludizgin Yıllar, Köprü, Küçük Sırlar, Ustura kemal, Talih Kuşu, Kırgın Çiçekler’dir.

İpek Karapınar Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Funda Büyük karakterini canlandırmıştır. Zehirli Sarmalık dizisinde Sinem karakterini canlandırmıştır. Doludizgin Yıllar dizisinde Gülşen karakterini canlandırmıştır. Köprü dizisinde Aslı Yazıcı karakterini canlandırmıştır. Küçük Sırlar dizisinde Arzu karakterini canlandırmıştır. Ustura Kemal dizisinde Nihal karakterini canlandırmıştır. Talih Kuşu dizisinde Cansu karakterini canlandırmıştır. Şu an ise Kırgın Çiçekler dizisinde Feride karakterini canlandırmaktadır. Kırgın Çiçekler dizisi annesi ve babası tarafından terkedilmiş olan ya da annesi va babası ile olan sorunlarından dolayı yetimhanede kalan kız çocuklarının hayata tutunma hikayesini anlatmaktadır. Feride ise bu dizide yurt müdüresinden sonra görevli olan kişidir. Kızların tüm sorunlarıyla ilgilenen ve onların her zaman yanında olan Feride yurt müdüresinin vurdumduymaz tavırlarına karşı çıkan baskın bir karakterdir. Özellikle başlarına gelen kötü olaylarda Feride karakteri kızların yanına koşan ilk kişi olmaktadır. İpek Karapınar hala ATV’de yayınlanmakta olan bu dizide Feride karakterini canlandırmaya devam etmektedir.

İpek Karapınar oyunculuğu ile birçok kişinin dikkatini çekmiştir. Oyunculuk alanında göstermiş olduğu başarısı sayesinde aldığı dizi tekliflerini sayısında da artış görülmüştür. İpek Karapınar fiziksel özellikleri ile özellikle genç kızlar tarafından örnek alınmaktadır. İpek Karapınar hakkında en fazla merak edilen sorulardan birisi de İpek Karapınar’ın saç rengidir. İpek Karapınar’ın saç rengi çok fazla göz yormayan ve abartı durmayan doğal bir renktir. Bu nedenle birçok kişi tarafından da tercih edilmektedir. Peki İpek Karapınar saç renginin tonunu ayarlayabilmek için ne yapmak gerekmektedir? İpek Karapınar saç rengi kahverengidir. Kahverengi birçok yerde satılan ve birçok kuaförün de başarı ile uyguladığı bir renktir. Hata payı azdır ve verimlilik oranı yüksektir. Özellikle saç renginde değişiklik yapmak isteyen fakat çok fark edilen bir renk istemeyen kişiler kahverengi saç rengi gibi renkleri tercih etmektedir.

İpek Karapınar saç rengini elde edebilmek de oldukça kolaydır. Bunun için Loreal Paris Excellence 6.03 yoğun koyu kumral rengini uygulamanız gerekmektedir. Loreal Paris Excellence saç boyası serisi birçok rengi içerisinde bulunduran ve oldukça kullanışlı olan bir saç boyası çeşididir. İpek Karapınar’ın saç rengibi kendi saçlarında görmek isteyen kişiler bu boyayı uygulayabilirler. Fakat uygulama sırasında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar da bulunmaktadır. Bu durumlardan ilki sahip olunan saç rengidir. Eğer saçlarınız çok koyu renkte ise özellikle koyu siyah renginde ise açıcı kullanmanız gerekebilmektedir. Açıcının miktarını da düzgün bir şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Bunun için profesyonel bir kuaförden yardım alabilirsiniz. Ayrıca saçlarınız açık renkte ise direkt uygulama yapabilirsiniz. Bu durum açık renkli saçları olan kişiler için avantajlıdır. Bu sayede tekrar açıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır.

İpek Karapınar saç rengini bu tüyolar ile elde edebilmeniz mümkündür. İpek Karapınar saç modellerine gelecek olursak saç modellerinin de kolayca yapılabileceğini söyleyebiliriz. İpek Karapınar’ın en fazla kullandığı saç modelleri at kuyruğu ve topuz modelidir. Oynadığı dizilerde de genellikle saçlarını bu şekilde kullanmaktadır. İpek Karapınar topuzu yapabilmek için hem sıkı topuz modelini hem de dağınık topuz modelini tercih edebilirsiniz. Sıkı topuz saç modelini yapabilmek için öncelikle saçınızı bağlamanız gerekmektedir.

Daha sonra sarkan kısmı bağlı olan kısmın etrafında sıkı bir şekilde çevirmeniz ve bu kısmı bağlı kısma sarmanız gerekir. Burada dikkat edilmesi gereken durum sıkı topuz yaparken saçların da olabildiğince sıkı bağlanmasıdır. Aksi taktirde bebe saçları adı verilerek küçük saç telleri ön kısımdan çıkar ve hoş bir görünüm oluşturmaz. Bu saçların önden çıkmasını önlemek için de ufak bir ipucundan faydalanabilirsiniz. Saçınızı topladıktan sonra diş fırçanızın ucuna saç spreyi sıkmalısınız. Daha sonra diş fırçası ile çıkan küçük saçları arkaya doğru tarayıp yatıştırabilirsiniz. Dağınık topuz için de aynı durum geçerlidir. Dağınık topuzda da hedeflenen durum saç önünün değil arka kısmının gevşek ve salaş olmasıdır.

Bu nedenle saç önünün düzgün durmasına da dikkat edilmelidir. İpek Karapınar saç modelleri arasında örgü saç modelini görebilmek de mümkündür. İpek Karapınar tarafından en sık kullanılan örgü modeli düz örgü modeli ve balıksırtı örgü modelidir. Düz örgü modeli herkes tarafından rahatlıkla yapılabilecek olan bir modelidir. Saçın üçe bölünüp her bölümün birbirinin üzerine atılması ile oluşur. Balıksırtı örgü modeli ise saç örgüsünün saçın en tepesinden, alna yakın olan kısmından başlaması ile yapılır. Düz örgü ile aynı şekilde örülür. Siz de İpek Karapınar saç rengi ve modelleri ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan faydalanabilirsiniz.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  türkiyeliyimbenonudedim

 2. Anonim dedi ki:

  hayıryapmadımhiçbunu

 3. Anonim dedi ki:

  evetya

 4. Anonim dedi ki:

  ekaçkezdedinyeter

BİR YORUM YAZ