Fotoğraf İndir
İbrahim Tatlıses Resimleri Galeri için tıklayın

İbrahim Tatlıses Resimleri

08 Mayıs 2018

İbrahim Tatlıses Türk arabesk saantçıları arasında en üst sırada yer alan ve sesi nereden dinlenirde dinlensin tanınan kendine has şarkıları ile uzun yıllardır piyasada bulunan en yeni resimlerini siz de görebilirsiniz. İbrahim Tatlıses resimleri ile sanatçının yaşamına tanıklık edebilirsiniz.

İbrahim Tatlıses şarkıcı ve besteci olmasının yanı sıra aynı zamanda yapımcı ve oyuncudur ve iş adamıdır. İbrahim Tatlıses 1 Ocak 1952 yılında Şanlıurfa’da doğdu. Sadece şarkıcılık kariyeri yoktur. Aynı zamanda gıda ve inşaat sektöründe çeşitli yatırımlar yaparak ünlü bir iş adamı haline de geldi. Tatlıses çiğköfte markası İbrahim Tatlıses’e aittir ve Türkiye’nin her yerinde faaliyet göstermektedir. İbrahim Tatlıses’i ünlü yapan olay ise söylediği ayağında kundura türküsü ile meydana gelmiştir.

Günümüze gelene kadar 30’dan fazla albüm yaptı. Onlarca filmde rol aldı ve aynı zamanda yönetmenliğini ve yapımcılığını da yaptı. İbo Show adında bir Show programını sundu ve bu program neredeyse 20 yıla yakın bir süre yayında kaldı. İbrahim Tatlıses dünyanın her yerinde tanınmaktadır ancak özellikle de Orta Doğu ve Yunanistan’da oldukça popülerdir. İbrahim Tatlıses’in 4 Mart 2011 tarihinde hayatı değişti. Bu tarihte silahlı bir saldırıya uğrayan Tatlıses uzun süre yoğun bakımda kaldı. Ölümden dönen ve pek çok operasyon geçiren, uzun süre hastanede kalan İbrahim Tatlıses günümüzde sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürmeye devam ediyor.

Çocukluk Dönemi
1952 yılında Şanlıurfa’da doğdu. Babası Ahmet Tatlı, annesi ise Leyla’dır. Babası ciğerciydi ve İbrahim Tatlıses doğduğunda hapisteydi. Hayatı boyunca hiçbir zaman okula gitmedi ve küçük yaşta çalışmaya başladı. Su satarak ve çığırtkanlık yaparak evin gelirine katkıda bulundu. Daha önce neden okula gitmediği sorulduğu zaman ise Urfa’da Oxford vardı da biz mi gitmedik şeklinde bir cevap vermiştir. Daha sonraki yıllarda ise inşaatlarda demircilik yaptı. İnşaatta çalışırken türküler söylediği sırada Adanalı bir sinemacı tarafından keşfedildi. Daha sonra bu kişi aracılığı ile Ankara’ya giderek gazino ve pavyonlarda şarkı söylemeye başladı. Buralarda söylediği ayağında kundura türküsü ile tamamen keşfedilmiş oldu. Bu türkü radyolarda yer almaya başladı ve yılbaşında da sahne alarak ününü arttırdı. Daha sonra ise İstanbul’a geçerek şarkıcılık kariyerine tam olarak atılmış oldu. İbrahim Tatlıses’in Tatlıses soyadını almasını sağlayan kişi ise müzisyen olan Yılmaz Tatlıses’tir.

İbrahim Tatlıses’in Müzik Kariyeri
İbrahim Tatlıses arabesk müziğin önde gelen isimlerinden biri haline gelmiştir. Dünyanın her yerinde binlerce hayranı olan şarkıcı özellikle de orta doğu ve Yunanistan’da oldukça popülerdir. Arapça ve Kürtçe şarkılar da söylemesi onun orta doğuda daha çok sevilmesini sağlamıştır. Kara kız ve beni yakma gel sevdiğim isimlerindeki kırkbeşlikler ile müzik hayatına adımını attı. Oynadığı ilk film ise 1978’deki ayağında kundura -ceylan filmidir. 1987 yılında kendisine ait olan Tatlıses Müzik’i kurdu ve bundan 10 yıl sonra 1997 yılında İdobay Muzik’i kurdu.

Özel Hayatı
İbrahim Tatlıses pek çok evlilik yapmış ve bu evliliklerden çocukları olmuştur. Öncelik ile Adalet Durak ile Urfa’da evlendi ve bu evlilikten üç çocukları oldu. Daha sonra Perihan Savaş ile bir evlilik yaptı. Kara Yazma adlı filmin çekimlerinde tanışan çift uzun süre evli kaldı. Çiftin bu evlilikten bir kız çocukları dünyaya geldi ve daha sonra çift boşandı. Sonrasında Günah filminin setinde Derya Tuna ile tanıştı ve çift evlenmeye karar verdi. Bu evlilikten İdo isimli çocukları dünyaya geldi. Daha sonra İbrahim Tatlıses Ayşegül Yıldız ile evlendi. Bu evlilikten de bir kız çocukları dünyaya geldi. Daha sonra çift boşandı. İdo Hülya Avşar’ın programına katıldığında kendisinin 7 tane kardeşi olduğunu dile getirmiştir. 4 Mart 2011 tarihinde ise arabası ile yol alırken silahlı saldırıya uğradı. Bu olayın ardından uzun bir süre yoğun bakımda kaldı ve büyük bir hayati risk atlattı. Daha sonra ise İbrahim Tatlıses’in tedavisine Almanya’da devam etme kararı alındı ve İbrahim Tatlıses Almanya’ya götürüldü.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    7

BİR YORUM YAZ