Fotoğraf İndir
Hülya Darcan Korel Resimleri Galeri için tıklayın

Hülya Darcan Korel Resimleri

08 Eylül 2018

Hülya Darcan Türk sinemasının ve televizyonunun çok eski isimlerinden birisidir. Daha 16 yaşındayken bir güzellik yarışmasına katılmış ve üçüncü olmuş, bu yarışma ile de kendisinden bir hayli söz ettirmiştir. Hülya Darcan yarışmanın ardından ise birden fazla film teklifi almaya başlamıştır. Bu da onun Yeşilçam’ın çok konuşulan ve aranan yüzlerinden birisi yapmayı sağlamıştır. 1974 tarihinde Yeşilçam’ın başarılı jön isimlerinden birisi olan Tanju Korel ile de evlenme kararı almış ve hayatlarını birleştirmiştir. Bu evlilikten ise ikilinin iki tane kızı dünyaya gelmiştir. Kızlarından birisi ise bizlerin çok yakından tanıdığı annesi gibi güzelliği ile çok konuşulan aynı zamanda da başarılı bir oyuncu olan Bergüzar Korel’dir.

Hülya Dalyan Korel çok fazla filmde rol almış ve oyunculuk alanında da başarıları ile kendisinden söz ettirmiştir. Türk sinemasından sonra televizyon dizilerinin de yaygınlık kazanması ile televizyon dizilerinde de çok fazla yer almıştır. Ancak biz onu genç güzel ve yetenekli oyuncu olarak Yeşilçam’ın nostaljik havası ile daha çok biliyoruz. 2003 senesinde Hırçın Menekşe isimli bir dizide rol alacaktır. Dizide ki yeni bir hayat kurmak için uğraşan Deniz adlı bir kadının yaşamış olduğu hayat sıkıntılarını konu alan ve başrollerinde ise Zeynep Tokuş, Oğuz Tunç, Behzat Uygur ve Yaprak Gürsoy gibi isimler bulunmuştur.

Yeşilçam’ın Eskimeyen Yüzü
2006 senesinde ise kızı ile aynı dizi projesi içinde bulunmuşlardır. Binbir Gece ile ün kazanan Bergüzar Korel annesi ile aynı projede olmaktan elbette ki mutluluk duymuştur. Dizi inşaat şirketinde çalışmakta olan Şehrazat adında ki bir kadının çoğunun sağlığı için vermiş olduğu mücadeleyi ve bunun sonucunda yaşanan talihsiz olaylar ve bir aşkı konu almıştır. Gerçekten de Binbir Gece masalları gibi bir dizi olan bu proje final sahnesini ise canlı yayında yapmıştır. Binbir Gece isimli dizinin kadrosunda ise Bergüzar Korel, Ceyda Düvenci, Tardu Flordun ve Halit Ergenç oynamıştır.

Hülya Darcan ve Vazgeç Gönül Dizisi
Hülya Darcan 2007 yılında ise Vazgeç Gönül adlı bir başka dizi projesinde yer alacaktır. Dizide minibüs şoförü olan ve ailesinin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan bir adam ve onun hayatını değiştirecek olan bir aşkı konu almıştır. Dizinin başrollerinde ise yine bilindik isimler yer almıştır. Çiğdem Batur, İrem Altuğ, Bulut Aras ve Murat Han başrol oyuncularıdır.

Kalbim Seni Seçti Projesi
2011 senesinde bu kez Kalbim Seni Seçti adlı bir dizi projesi ile karşımıza gelecek olan ünlü Yeşilçam oyuncusu Hülya Darcan, Sermiyan Midyat, Ebru Cündübeyoğlu, İdil Fırat, Ezgi Eyüboğlu ve Ozan Osmanpaşaoğlu gibi isimlerle kamera karşısına geçmiştir. Hemen bu dizi projesinin arkasından ise Dila Hanım adlı proje gelecektir. Melike karakterini canlandıran Hülya Darcan, Yeşilçam’da ki aynı adlı filmden uyarlanmıştır. Hatice Şendil, Erkan Petekkaya, Güzin Alkan, Can Nergis ve Engin Şenkan bu dizinin oyuncuları arasında yer almaktadır.

Hülya Darcan televizyon dizilerinden aranan isimlerden birisi olsa da artık aranan başroller olma şansına kavuşamamıştır. Burada ki bir etkende elbette ki popüler kültürün isteklerini karşılayacak daha yeni ve genç karakterlerin olmasıdır. Ancak bizim aklımızda kalan güzel anılar ise Yeşilçam’ın o eskimeyen nostaljik yüzlerinden birisi olan Hülya Darcan’ın hem güzelliği hem yetenek sahibi bir oyuncu oluşudur. Bugün ki dizilerin aranan isimlerinden birisi olması da ağır başlı biri olması ve dizilerde ki sağlam karakterin doldurulma ihtiyacıdır. Bu da aslında çok önemli bir boşluktur ve Yeşilçam’ın deneyimini kazanmış Hülya Darcan gibi isimler ile sağlanmıştır. Bugün oyunculuk meşalesini kızı Bergüzar Korel’e vermiş olan oyuncu eminiz ki kızına da çok büyük tavsiyelerde bulunmuştur. Kendisine sağlıklı ve mutlu daha uzun yıllar diliyoruz.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Seni seviyorum aşkım iyi uykular tatlı bir yorgunluk ve ben re

BİR YORUM YAZ