Hıncal Uluç Resimleri

Hıncal Uluç resimleri eşliğinde hayatı hakkında bilgiler. Hıncal Uluç nerelidir ve kaç yaşında vefat etmiştir? Hıncal Uluç hangi programlarda yer almıştır? Yazarlık yaptığı gazete, spor programcılığı yaptığı programlar hakkında bilgiler.

Hıncal Uluç Kimdir?

Hıncal Uluç 1 Kasım 1939 doğumludur. Gazeteci, köşe yazarı ve spor yorumcusudur. 20 Kasım 2022 tarihinde 83 yaşında vefat etmiştir. Hıncal Uluç, Sabah Gazetesinde köşe yazıları yazmaktaydı ve aynı zamanda A Spor ekranlarında yayınlanan Hıncal Uluç ile Baş Başa isimli programda spor yorumculuğu yapmaktaydı.

Babası rahmetli Fuat Uluç subaydır ve 2. Dünya Savaşı sırasında Bulgar sınırında görevli durumdaydı. Bu sebepten dolayı Hıncal Uluç, üç yaşına kadar anneanne ve teyzesi tarafından büyütüldü. Babası Ubıh asıllı olup anne tarafından da Rumeli göçmenidir.

Ankara Kurtuluş Lisesinden mezun olan Hıncal Uluç, İngilizce öğrenmek maksadıyla İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesine başlamıştır. Yarım dönem sonra tekrar Ankara’ya dönen Hıncal Uluç, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazanmıştır. Hıncal Uluç, 17 yaşında 6 sayfalık bir gazetenin spor sayfasını hazırlayarak daha o yaşta gazeteciliğe adım atmıştır.

1965 yılında 2 yıl askerlik yapan Hıncal Uluç, 1967 yılında Yenigün ekibiyle çalışmaya başlamıştır. Bu ekibin çıkarmış olduğu Yankı gazetesinde görev almaya başlayan Hıncal Uluç, Cumhuriyet Gazetesinde de pazartesi günleri tam sayfa Tv gazetesi yapmıştır.

Hıncal Uluç : Sabah Gazetesi

1980 yılında Ercan Arıklı ile birlikte bir dergi çıkarmak üzere İstanbul’un yolunu tutan Hıncal Uluç, Zafer Mutlu’nun davetiyle 1990 yılında Sabah Gazetesine geçmiştir.

Hıncal Uluç’un Silahlı Saldırıya Uğraması

Hıncal Uluç, 1994 yılında silhalı saldırıya uğramış ve topuğundan vurulmuştur. 2004 senesinde Antalya Valisi Alaaddin Yüksel hakkında bir yazı yazmış ve bu yazı sebebiyle 2008 yılında 1 ay hapis ve 900 TL para cezasına çarptırılmıştır.

Defne Joy Foster Hıncal Uluç

Defne Joy Foster’in vefatından sonra, “Bu Nasıl Bir Mahalle Baskısıdır” isimli bir yazı yazmış ve bu yazı sonrasında hakkında tazminat davası açılarak, tazminata mahkum edilmiştir. Bu yazısı sosyal medyada da çok eleştirilmiştir. Defne Joy Foster için “Su testisi su yolunda kırılır” sözüyle tepki çekmiştir.

Hıncal Uluç, 20  Kasım 2022 tarihinde Florence Nightingale Hastanesinde vefat etmiştir.

Hıncal Uluç ‘un Çocuğu Var mı?

Hıncal Uluç hayatında bir kez evlilik yapmıştır. 1977 yılında Holly Hartquist ile evlenmiştir ve 6 yıl sonra boşanmıştır. Birçok kişiyle ismi çıkan Hıncal Uluç’un çocuğu yoktur.

Hıncal Uluç Programları

  • Bil Bul
  • Aileler Yarışıyor
  • Yaşamdan Dakikalar
  • Tele Pazar
  • Kırmızı Çizgi
  • 90 Dakika
  • Yalanlar ve Ben
  • Ortaklaşan Bir Sevgi
Hıncal Uluç Resimleri
Hıncal Uluç Resimleri
Hıncal Uluç Resimleri
Hıncal Uluç Resimleri
Hıncal Uluç Resimleri
Hıncal Uluç Resimleri
Hıncal Uluç Resimleri
Hıncal Uluç Resimleri
Hıncal Uluç Resimleri
Hıncal Uluç Resimleri

Yorum yapın