Fotoğraf İndir
Gökhan Alkan Resimleri Galeri için tıklayın

Gökhan Alkan Resimleri

Gökhan Alkan 1987 İstanbul doğumlu bir oyuncu ve tiyatrocudur. Gökhan Alkan resimleri arasında yer aldığı dizilerden bir çok karesi bulunmaktadır. Gökhan Alkan instagram sayfasından kendi fotolarını ve rol aldığı dizilerden kamera arkası görünümleri paylaşmaktadır. Gökhan Alkan biyografi ile onu yakından tanıyabilirsiniz. Gökhan Alkan Kocamın Ailesi dizisi ile oldukça büyük kitlelere ulaşmıştır. Bu dizi sayesinde tanınırlığı artmıştır. Gökhan Alkan Tarık karakteri ile dizide yer almaktadır.

Gökhan Alkan Kimdir?
Gökhan Alkan’ı biz televizyonlarda son zamanlarda oldukça fazlası ile görmeye başladık. Gökhan Alkan 8 Aralık 1987’de İstanbul doğumludur. Bunun yanı sıra soy olarak da göçmen bir ailenin çocuğudur. Üniversite eğitimini Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknolojileri adlı bölümde tamamlamıştır. Daha sonrasında ise Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret-Pazarlama olarak okuduğu bölüm ön lisanstır. Nihayetinde bu bölümden de mezun olmayı başarmıştır. Onu ekranlarda görmemize olan merakı ise lise yıllardan beri gelen bir merak ile ortaya çıkmıştır. Bunların yanı sıra lise ve üniversite yılları için daha çok amatör tiyatro gruplarında yer almıştır. Bu sayede ilerleyen yıllardaki meslek seçimi olan oyunculuğun da temelleri atılmış olacaktır. oyunculuk eğitimini MSM Actor Studio’dan almasının yanı sıra Müjdat Gezen Tiyatrosu ise bunu takip etmiştir. Burada 2 sezon süresince görev almıştır. İlerleyen yıllarda bu birikimi ona kendi tiyatrosunu kurmak adına oldukça fazla yardımcı olacaktır.

Sadece oyunculuk ile sınırlı kalmayan meslek hayatında müziğe olan ilgisi nedeni ile bu yönü de ortaya çıkmaktadır. Özellikle de birbirinden ayrı olan mekanlarda sergilediği canlı müzk performansı ile de bilinmektedir. bunlara ilave olarak albüm yapmak istediği için de şan ve solfej derslerini de kendine ekleyip bir albüm çıkarma isteği de mevcuttur. İlave olarak şiir, güfte ve seslendirme alanları ile ilgisi nedeni ile çalışmaları yer almaktadır. Dış görünüşü nedeni ile oldukça fazla ilgi görmektedir. Özellikle de kızlar nazarından fazlası ile beğenilmektedir. İlave olarak kendine dikkat eden bir oyuncumuzdur. Bu sebepten ötürü de spor yaptığı bilinmektedir. özellikle de bu yönü ile hayranları onu daha fazla beğenmektedir. Hele ki pek çok insan için o oldukça farklı bir yüz yapısında olan bir simaya sahiptir. Son zamanlarda yaptığı işler sayesinde başrol alması nedeni ile de oldukça fazla ekran karşısında olmayı da başarmıştır. Elde ettiği başarılar ona yer yer ödüller kimi zaman da başrollerdir. Özellikle de başrol yapması ile beraber bizler onu daha yakından tanıma fırsatı da edinmiş olduk. Pek çok genç kız için de durum bu halde. Her yüz yeni bir soluk getiriyor ekrana. Bu sayede bizlerde artık yeni yüzler arar olduk. Elbette eskilerin emekleri çok fazla bu işte. Onu da eklemeden olmaz.

Muhteşem Yüzyıl Dizisindeki Başarısı
Onu ilk olarak ekranlarda Muhteşem Yüzyıl adlı dizi ile tanıdık. Özellikle de sadece müzik ya da oyunculuk değil de her ikisini de hayatına katmaya çalıştı. Kızlar onun hem yakışıklı olması hem de kendine has tarzı ile de onu fazlası ile benimsedi. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin ona kattıkları ile kendini iki sene gibi bir süre ile tiyatro sahnelerinde buldu. Daha sonrasında ifade ettiğimiz gibi kurduğu tiyatronun adı ise İstanbul Kumpanyası’dır. En çok ön plana çıktığı dizi ise Seray Kaya ile oynamış olduğu Kocamın Ailesi’dir. Bunun yanı sıra bu bahsi geçen hanımefendi ile daha sonrasında birliktelikleri de oldu.  İlk olarak televizyonlarda görmemiz ise Muhteşem Yüzyıl dizisi ile olduğunu daha önce belittik sizlere. Bu proje zamanında oldukça fazla ses getirmesi nedeni ile onun kariyeri açısından önemlidir. Buradaki rolü konuk oyuncu olmasının yanı sıra daha sonrasında pek çok dizide kendini başrole taşımayı da başarmıştır. Oldukça yeni bir yüz olduğu için de hepimiz ona aşinayız desek yanlış olmaz. Öyle ki Kocamın Ailesi’ndeki Tarık daha sonrasında ise Seviyor Sevmiyor dizisinde de adından bahsettirmeyi başarmıştır.  Bu sayede hepimiz onu tanıdık. Kocamın Ailesi adlı dizi 2014 yılında başlamış olmasının yanı sıra burada başrolde yer almıştır. Bunlara ilave olarak dizi sevilen bir aile dizisi olarak da karşımıza çıkmaktadır. Özellikle de dizi oynadığı zamanlar itibari ile Gökhan Alkan oldukça fazla tanınmaya başlamıştı.

Onun için oyunculuk ne kadar önemli ise elbette müzik de hayatının bir köşesinde kendine yer edinmeyi başarmıştır. Diziler noktasında almaya başladığı hız devam etmekle birlikte 2016’ya gelindiğinde yer aldığı başrol ise Kore uyarlaması olarak geçmektedir. özellikle de bu dizi seyirciler nazarınca oldukça ilgi ile karşılanmayı da başarmıştır. Bu dizideki rolü ise Yiğit’tir. Bu dizide sergilemiş olduğu oyunculuk ona Güney Kore’ye göre en önemli ödüllerden biri olan APAN Drama Ödül Töreninde Asya Pasifik Özel ödülünü de getirmeyi sağlamıştır.

En yeni performanslarından birini ise Kalp Atışı adlı dizide izledik. Buradaki rolü ise Ali Asaf idi. Yaz dizisi olarak oldukça sevilmesinin yanı sıra diğer başrol oyuncu ise Öykü Karayel idi. Özellikle de genç kızlar için Gökhan Alkan kendine has tarzı ile oldukça fazla takip edilen bir ünlü olmayı başarmıştır.

Elde ettiği ödüllere de değinmek gerekir ise: İlk olarak Defne’nin Bir Mevsimi adlı filmdeki rolü sayesinde 9. Montreal Türk Filmleri Şenliği’nde En İyi Film ödülünü almaya hak kazandı. Daha sonrasında 2016 yılında Güney Kore’nin en önemli ödüllerinden biri  olan APAN (Asia Pasific Actors Network) Drama Ödül töreninde Asya Pasifik özel ödülünün kariyerine eklemiş oldu.

Yer almış olduğu dizileri ifade etmek gerekir ise:
Muhteşem Yüzyıl’da 2011’de rol aldı.
Her şey Yolunda’da 2013’te rol aldı.
Gurbette Aşk Bir Yastıkta’da 2013’te rol aldı.
Kocamın Ailesi’nde 2014’te rol aldı.
Seviyor Sevmiyor’da 2016’da rol aldı.
Kalp Atışı’nda ise 2017’de rol aldı.

Yer almış olduğu filmler ise:
2015-Defne’nin Bir Mevsimi
2015-Organik Aşk Hikâyeleri
2015-TRT TV Filmi- Makas

Yer Almış olduğu tiyatrolar ise:
Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım
Mustafa Kemal’im
Oscar
İstanbul ve Aşk


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ecrin dedi ki:

    Çok az foto var açıkçası beklediğimi bulamadım

BİR YORUM YAZ