Fotoğraf İndir
Genco Özak Resimleri Galeri için tıklayın

Genco Özak Resimleri

01 Şubat 2018

1986 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açan oyuncu, genç ve oyunculuğun daha çok başındadır. Genco Özak, tiyatro eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesinde tamamlamıştır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi ülkemize çok değerli sanatçılar yetiştiren ve seçkin bir üniversitedir. Burada eğitim alan her sanatçı çok kaliteli bir eğitimden geçmiştir. Genco Özak’da aynı şekilde eğitim hayatında tiyatro konusunda oldukça kaliteli bir eğitim almıştır.

Genco Özak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi, tiyatro bölümünden mezun olduktan sonra ilk olarak kamera karşısına geçmesi Murat Cemcir ve Ahmet Kural tarafından yazılıp yönetilen Çalgı Çengi filmiyle olmuştur. Bu sinema filmi Ahmet Kural ve Murat Cemcir için ne kadar dönüm noktası olmuşsa, oyunculuk yaşamında Genco Özak içinde öyle olmuştur.

Oyunculuk kariyerine daha sonra ise dizi setinde devam etmiştir. Fox TV kanalında yayınlanmış olan ve 2014 / 2015 sezonunu kapsayan Kocamın Ailesi dizisinde yer almıştır. Burada erkek kardeş rolünü üstlenen Can oldukça hayta bir role sahiptir. Selen Seyven’in kardeşi rolünü oynayan Genco Özak, oldukça sağlam bir kadroyla bu projede yer almıştır. Rolü gereği çok haylaz ve girişken tavrıyla tanıdığımız oyuncu, kendisini hafızalara kazımakta çok gecikmedi. Hatta Kocamın Ailesi dizisinde yer alan sahnelerinde kırıp geçirmiştir.

Genco Özak tiyatro kökenli bir eğitim almıştır. Bu alanda ise Taşra Kabare bünyesinde ki Temizlik işleri isimli tiyatro oyununda rolü bulunmaktadır. Genç yaşına rağmen daha yolun başında olan oyuncu büyük projelerde yer alarak kendisinden söz ettirmekte ve kariyerini sağlam adımlarla taçlandırmaktadır.

Bu kariyerinde belki de dönüm noktası olabilecek projelerden bir tanesi de Vatanım Sensin isimli televizyon dizisidir. Vatanım Sensin, Kurtuluş Savaşı dönemini konu alan, İzmir’in Yunan İşgalinde ki dönemi anlatan bir dizidir. Genco Özak ise bu dizide vatansever bir genci canlandırmaktadır. Rolüne olan tutkusu her sahnede belli olmaktadır. Vatanım Sensin projesi ayrıca oldukça sağlam bir kadroya sahiptir. Hem konu bakımından ilgi gören dizi hem de oyunculuklar konusunda da takdir ediliyor. Bergüzar Korel ve Halit Ergenç ikilisi, Onur Saylak, Celile Toyan, Okan Yalabık gibi çok değerli oyuncular başrol almaktadır.

Genco Özak için de bu tür sağlam projelerde yer almak oldukça avantajlıdır. Halit Ergenç gibi oyunculukta zirve yapmış bir oyuncu düşünüldüğü zaman Genco Özak’ın öğreneceği çok şey var ve deneyimlerini bu set sayesinde güçlendirebilecektir. Ayrıca dizinin oldukça popüler olması ve izlenme rekorları kırması da oyuncunun, ön saflarda rolünün olmasıyla kendisinden bir hayli söz ettirmektedir. Bu da oyuncunun gelecek oyunculuk yaşamında çok güzel projeler beklediğinin bir göstergesidir. Genç ve yakışıklı oyuncular hakkında en çok merak edilen bir konu, hayatında birisinin olup olmadığıdır. Fakat genç oyuncu sadece kariyerine odaklanmıştır.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ