Fotoğraf İndir
Gelin Saçı Modellerinden Örnek Resimler Galeri için tıklayın

Gelin Saçı Modellerinden Örnek Resimler

Gelin Saçı modelleri en yeni tarzı ile en önemli şekilleri içerisinde barındırmaktadır.  Gelin Saçı modelleri ile saç üzerinde kullanılan binlerce çeşit tacı  ve incili saç tokalarını görebilirsiniz. Gelin başı modelleri sadece düğünlerde gelinlere özel olarak yapılan gelin saçı yapımı başında gelmektedir. Gelin saçı kuaför seçimi oldukça önem taşımaktadır. Gelin saçı fiyatı ise her kuaföre göre farklılık gösteren modelleri içerisinde bulunmaktadır. Gelin başı fiyatları konusunda kuaförlerden çeşitli destekler alabilirsiniz.

Evlilik hazırlıkları insan hayatındaki en heyecanlı süreçlerden birisidir. Özellikle gelin adaylarını çok zorlu ama tatlı bir süreç beklemektedir. Nasıl bir gelinlik seçileceği, nasıl bir makyaj tercih edileceği ve nasıl bir gelin saçı modeli seçileceği gelinler için oldukça önemlidir. Her genç kızın hayallerinden birisi olan gelinlik giymek onların hayallerini gerçekleştirecekleri bu günde mükemmel görünmek oldukça önemlidir. Bir gelinin güzelliğine güzellik katacak en önemli faktörlerden birisi de gelin saçı modelleridir. Gelin saçı modeli seçilen gelinlik ile aynı zamanda gelin adayının yüz tipi ile uyumlu olmalıdır ki mükemmel bir görünüm elde edilsin. Hayatlarının sonuna kadar unutmayacakları bir deneyim yaşayacak olan ve bunu fotoğraflar ile sonsuzluğa taşıyacak olan gelin adaylarının bu mutlu günlerinde mükemmel görünmeleri onların mutluluklarına mutluluk katacaktır.

Nasıl Bir Gelin Saçı Modeli Seçilmeli?
Evlilik hazırlıkları yapıyorsunuz. Gelinliğinizi ve aksesuarlarınızı seçtiniz. Sırada ise gelin saçı için karar vermek var. Peki gelin saçı modeline karar verirken nelere dikkat edilmeli? Bu konu gelin adayları için oldukça önemlidir. Özellikle de birbirinden çeşitli ve birbirinden güzel modellerin bulunması gelin adaylarının kafasını karıştırarak karar vermelerini iyice zorlaştırır. Gelin saçı modeli seçimlerinde en çok dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de saç modelinin seçilen gelinlik ile uyumlu olmasıdır. Bu şekilde gelinlik ile mükemmel bir uyum elde etmek mümkündür. Örneğin klasik gelinlik modelleri için çok hareketli gelin saçı modeli seçmek oldukça yanlış bir karar olacaktır. Gelin saçı modellerinde en popüler olanlar elbette ki topuz modelleridir.

Topuz modelleri hem saçtan ziyade gelinliğe dikkat edilmesini sağlayacak, hem gelinlik ile mükemmel bir uyum yaratacak hem de düğün esnasında dans ederken saç modelinin bozulması riski azalacağı için gelin adayları için çok daha kullanışlı olacaktır. Tamami ile açık saç tercih edecek olan kişiler bilmelidirler ki düğün esnasında dans ederken bu saç modeli bozulabilir ve sonrasında kötü bir görünüm oluşabilir. Bu sebep ile topuz modelleri gelinler için her zaman çok daha kullanışlı olacaktır. Gelin saçı modellerinde dikkat edilecek konulardan bir diğeri ise bu saç modelinin gelinin yüz tipi ile uyumlu olmasıdır. Yuvarlak bir yüze sahip gelin adayları çok yoğun dalgalar içeren modeller seçtiklerinde yüzleri daha da yuvarlak görünecek ve bu da hoş olmayan bir görünüme sebep olacaktır.

Gelin saçı modeli seçimlerinde kuaförlerden mutlaka yardım alınmalıdır. İşinin uzmanı olan bir kişinin yardımı ile doğru gelin saçı modelini seçebilmek oldukça kolay olacaktır. Ayrıca seçeceğiniz gelin saçı modeline bağlı olarak bununla uyumlu saç aksesuarları ve tokalar da tercih ederek güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Gelin topuzları her zaman gelin adaylarının en gözde seçimlerinden birisi olsa ve popülerliğini sürdürmeye devam etse de son yıllarda atkuyruğu modelleri ve sade saç modelleri oldukça revaçtadır. Son yılların modası daha doğal ve sade modeller ile doğal bir güzellik görüntüsü elde etmeye yöneliktir. Bu moda gelin adaylarının saç modeli seçimlerinde de etkisini sürdürmektedir. Ayrıca örgü gelin saçı modelleri de gelin adaylarının gözdelerinden birisidir.

Gelinlik Modeli İle Uyumlu Gelin Saçı Modelleri
Daha önce de belirttiğimiz gibi gelin saçı modelinin gelinlik ile uyumlu olması oldukça önemlidir. Gelin adaylarının en gözde gelinlik modelleri askılı prenses model gelinliklerdir. Bu tür gelinlikler için en uygun gelin saçı modeli taçlı modeller olacaktır. Prenses model gelinliklere taçlı bir gelin saçı modeli seçerek mükemmel bir görünüm elde edebilirsiniz. Askılı ya da straplez olan gelinlik modellerinde boyun bölgesi açıkta olacağından saçınızı tepede toplayabilir ya da açık bırakabilirsiniz bu konuda tercih tamamen size kalmış olacaktır. Yine omuzların ve sırt bölgesinin açıkta kalacağı gelinlik modelleri için duvaklı bir gelin saçı modeli seçmek doğru bir tercih olacaktır. Halter ya da bisiklet yaka gelinlik modelleri için ise atkuyruğu modelleri seçmek akıllıca bir tercih olacaktır. Zaten gelinlik modeli kapalı olacağından bir de saçınızı açık bıraktığınız zaman çok yoğun ve göz yoran bir görünüm elde edersiniz. Ancak seçilecek sade bir at kuyruğu modeli ile tüm dikkatleri sadece gelinliğiniz üzerinde toplayacağınız gibi aynı zamanda gelinliğiniz ile uyumlu bir saç modeli de elde etmiş olursunuz.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ