Fotoğraf İndir
Galatasaray Resimleri Galeri için tıklayın

Galatasaray Resimleri

18 Temmuz 2019

Galatasaray Türkiye’de ki en büyük takımlardan bir tanesidir. Bir çok kupası bulunan Galatasaray resimleri arasında takımın amblemini, bayraklarını, takım oyuncularını ve logosundan hazırlanan çeşitli duvar kağıtlarını bulabilirsiniz. Bilgisayarınızda arka plan resmi olarak Galatasaray resmini kullanabilirsiniz. Galatasaray fotoğrafları içerisinde maçlardan bazı kareleri de görebilirsiniz. Galatasaray fotoları ile siz de tuttuğunuz takımı desteklemek için resimleri paylaşımda bulunabilirsiniz.

Galatasaray
Galatasaray Spor Kulübü profesyonel bir futbol takımına sahip olan Türk kulüplerinden bir tanesidir. Merkezi İstanbul’da bulunan Galatasaray’ın futbol hayatı 1905 senesinde kurulması ile başlamıştır. Galatasaray resmi kurucu ismi Ali Sami Yen’dir. Bu isme aynı zamanda arkadaşları da eşlik ediyordu. Galatasaray ismini almasının sebebi ise Galatasaray Lisesinde kurulmasıdır. Bu takım şimdiye kadar Süper ligde oynayan ve toplamda 17 kez Türkiye lig şampiyonluğu olan bir takımdır. Ayrıca Galatasaray futbol takımı 2000 senesinde Uefa kupasını ve Uefa süper kupasını da almıştır. Bu da Galatasaray’ın tarihinde en büyük başarısıdır.

Galatasaray Spor Kulübü ve futbol takımı ilk başkanı kurucusu da olan Ali Sami Yen idi. İlk lokali ise Galatasaray’da bulunmakta olan Bulgar Sütçü isimli kişinin dükkanı idi. Galatasaray camiasının aslında ilk kuruluş hedefi İngiliz futbolcular gibi toplu halde oynayabilmek, bir isime ve de bir renge sahip olmak idi. Bu şekilde bir takım kuran Galatasaray lisesi 5. Sınıf öğrencilerinden olan kurucular Türk olmayan takımları yenmeyi hedef edinmişlerdi. Zaman içerisinde bu küçük takım büyüdü ve o zamanlar hiç tahmin edilemeyecek başarılara imza attı.

İlk resme tıklayarak resimleri tam boyut görebilir ve galeriyi gezebilirsiniz

Galatasaray Logosu
Galatasaray Lisesinden olan talebeler Galatasaray takımına ilk logosunu çizdiler. Özellikle çizim alanında başarılı olan öğrencilerden Ayet Emin amblemi bizzat elleri ile çizmiş idi. İlk amblemi ise yine öğrencilerden bir tanesi olan Şevki Ege çizmişti ve bu logo üzerinde bir adet futbol topu ve bir adet kartal yer alıyordu. Amblemde top kartalın ağzında görünüyordu. Ancak kartal daha sonra takım üyeleri tarafından benimsenemedi. Bu da logonun değişimini kaçınılmaz hale getirdi. Daha sonra şu anda da kullanılmaya devam eden klasik Galatasaray logosu ortaya çıktı. Bir kulüp ve takım olmanın gereği olarak logo da ortak bir kanaat ile elde edilmeliydi. Bu logonun ortaya çıkışı ise yine bu şekilde toplu olarak gerçekleşecekti. 1923 senesinde toplanan bir kongre ile şu anki logosu ortaya çıktı ve herkes bu logo şeklini onayladı. Daha sonra da değişime gerek duymadan devam etti.

Galatasaray Renkleri
Galatasaray futbol kulübünün ilk renkleri kırmızı ve beyaz idi. Bu renkler de tahmin edilebileceği üzere bayrağımızın renklerinden esinlenerek doğmuştu. Ancak o dönem bazı kritik durumlar söz konusu olduğu için bu da farklı yorumlara maruz kalınmasını sağlamıştı. Bu nedenle Galatasaray gündeminde sarı ve lacivert renkleri konuşulmaya başlandı. Ancak bu renkler de kalıcı olmadı ve bu günkü gibi sarı ve kırmızı renkleri hayata geçti. Bu renklerin seçimi de bizzat kurucu ve başkan Ali Sami Yen tarafından tercih edildi. Bu yüzden de o günden bu güne renkler hakkında bir değişiklik gündeme de gelmedi. Uzun yıllardır Galatasaray bu iki rengi severek kullanmaya devam ediyor.

Sizleri özenle seçtiğimiz ve pek rastlamadığınız Galatasaray fotoğraflarıyla baş başa bırakıyoruz.

Galatasaray Formula 1 Yarış Arabası

Galatasaray Formula 1 Aracı; Galatasaray Adası’na gidenler bilir. Bu araç Galatasaray Adasında tanıtılmaktadır. Galatasaray’ın hızını ve gücünü temsil eden bu formula aracını görmek istiyorsanız Galatasaray Adası’na gitmeniz gerekmektedir.

Sarı Kırmızı Galatasaray Çiçeği

Sarı Kırmızı Renkli Galatasaray Çiçeği; Bu çiçek Galatasaray çiçeği olarak da bilinir. Sarı kırmızı renkleriyle dikkat çeken bu güzel çiçeğin ismi halk arasında Galatasaray çiçeği olarak bilinmektedir. Orjinal ismi tabii ki bu değil ama özellikle Galatasaraylılar bu çiçeğe takımlarının ismini takmışlar.

Galatasaray Adası – Boğaziçi Köprüsü eşliğinde

Galatasaray Adası Fotoğrafı; Galatasaray Adası’nı Boğaziçi Köprüsü eşliğinde görüyoruz. Galatasaray’ın en önemli yatırımları ve varlıkları arasında bulunan bu küçük ada Kuruçeşme sahilinin 165 metre açığında yer almaktadır. 1872 senesinde Sultan Abdülaziz tarafından Sarkis Balyan’a hediye olarak verilmiştir. Eski ismi Sarkis Bey Adacığı’dır. 1914 yılından sonra kömür deposu olarak kullanılırdı ve o aralar şehir hattı vapurlarına yakıt sağladı. 1957 yılında ise Galatasaray başkanı Sadık Giz bu adayı satın aldı ve Galatasaray’a hediye etti. O zamanki parayla 150.000 TL ödenmişti.

1905 Galatasaray dövmesi

4 yıldızlı Cimbombom amblemi

Galatasaraylı bayan taraftarlar

Türk Bayraklı yeni Galatasaray logosu

Aslan motifli Galatasaray logosu

Sarı kırmızı Galatasaray balığı

En güzel Galatasaray taraftarı kız

Galatasaray efsane Hagi resimleri

Galatasaray Metin Oktay resimleri

Galatasaray Resimleri - 29

Galatasaray Resimleri

PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 23 YORUM
 1. Gökhan kasap dedi ki:

  Maça son 1 saat

 2. Anonim dedi ki:

  Galatasaray sampiyn bumacida alir merak etmeyin

 3. Anonim dedi ki:

  Merhaba kardeşler bence galatasaray bu sene şampiyon olamaz 😊😊😊😊😊

 4. Anonim dedi ki:

  Kes lan sesini seni boğarım 😠😠😠😠😠😠😠😠

  1. admin dedi ki:

   Sakin!!!

  2. fırat dedi ki:

   Şampiyonuz adamım

  3. Anonim dedi ki:

   😂😂😂😂

 5. EMIRHN SOLAK dedi ki:

  Gs gs çok yaşa

  1. Anonim dedi ki:

   aynen

 6. Anonim dedi ki:

  Ekemke

 7. Anonim dedi ki:

  eren

 8. Anonim dedi ki:

  Galatasaray şampiyon olmasa da gönlümüzün her zaman şampiyonudur✍️💞

  1. admin dedi ki:

   Dün Beşiktaş havasını aldı sanki biraz Galatasarayın 3:0 😀

 9. Anonim dedi ki:

  adamin seni sikerim valla beşiktaşı yarın birgünsonra bizyeneri z

 10. Anonim dedi ki:

  GALATASARAY

 11. soner dedi ki:

  Yensede yenilsede sonsuza dek Surer Galatasaray Sevdasi Sampiyon olsada olmasa Gs Gonullerde sampiyondur Hic sknti degil

 12. KARDELEN dedi ki:

  Galatasaray için canımı veririm

 13. Anonim dedi ki:

  Fatih hoca takimin basinda olsa GALATASARAY her zaman SAMPIYON.☆☆☆☆

 14. Anonim dedi ki:

  Tak tik matik yok bam bam

 15. fırat dedi ki:

  En büyük Cimbom başka kimse yok

 16. Anonim dedi ki:

  Alayina GS ❤️💛

 17. Anonim dedi ki:

  Beni bilenbilir sıkıntıtinler 1⃣9⃣0⃣5⃣🐆alayınagalatasaray

 18. serkan dedi ki:

  gs baba herkesi ezip geçer

BİR YORUM YAZ