Fotoğraf İndir
Fenerbahçe Resimleri Galeri için tıklayın

Fenerbahçe Resimleri

14 Kasım 2020

Fenerbahçe taraftarı olduğunuz için sizi gururlandıracak 30 Fenerbahçe resmi. Fenerbahçe resimleri içerisinde Fenerbahçe amblemi, Fenerbahçe bayrağı resmi, forma resimleri ve futbolcuların resimleri yer alıyor.

Fenerbahçe ile ilgili hiçbir yerde bulamayacağınız en güzel fotoğraflar. Fenerbahçemiz hakkında bilgiler, renkleri, amblemi, tarihçesi ve efsanevi kişilerini incelerken aynı zamanda en güzel resimleri de inceleyebilirsiniz.

Türkiye’nin En Büyük Ailesi : Fenerbahçe
Fenerbahçe Türkiye futbol süper liginde en büyük 3 takımdan bir tanesidir.  Spor kulübü olarak en büyüktür. En bilinir futbol takımı olmasına rağmen aynı zamanda farklı dallarda da Fenerbahçe takımları bulunmaktadır. Fenerbahçe 1907 yılından bu yana 100 yıldan fazla bir geçmişe sahiptir. Ancak esas kuruluş temelleri bu tarihten de daha önceleri atılmıştır. 1899 senesinde çalışmalar ve alt yapı kurulumu başlamış, 1907 yılında resmi olarak temelleri atılmıştır. İlk kurulduğu tarihte Fenerbahçe futbol kulübü olarak kurulmuş olsa da bundan tam 3 sene sonra daha da genişleyerek 1910 senesinde bir spor kulübü olarak devam etmiştir. Spor kulübü olması ile birlikte birçok yeni spor dalı Fenerbahçe çatısı altında takımlar oluştursa da asıl profesyonel olduğu alan her zaman için futbol olmaya devam etmiştir.

Fenerbahçe futbol takımı iç saha maçlarına Şükrü Saraçoğlu stadında devam etmektedir. Fenerbahçe’nin bu stadı UEFA’nın 5 yıldızlı statları arasında yer alır. Son olarak 2007 senesinde bir yenilenme sürecinden geçmiştir ve bu yeni hali ile çok daha nitelikli bir stat olmuştur. Ayrıca UEFA kupasının 2009 senesinde yapılan finali de bu Şükrü Saraçoğlu stadında oynanmıştır.

Fenerbahçe Amblemi Forma Üzerinde

Fenerbahçe Amblemi Forma Üzerinde

Fenerbahçe Resimleri : Fenerbahçe Amblemi Forma Üzerinde
Bu bahsi geçen isimler ise Reşat Denyal ve Mehmet Ali’dir. Bu hayalin sonucu olarak ise Türk gençleri Black Stockings FC’nin kurulmasında rol almıştır. Daha sonrasında ise bahsi geçen kulübün dağıtılmasında etkili olan sebep ise monarşi rejiminin engellememesi amacı iledir. Daha sonrasında ilave birkaç genç isim daha eklenerek 1902’de kurulan isim ise Kadıköy Futbol Kulübü olarak geçmektedir. Aynı şekilde bu oluşuma hafiye baskını engel koymuştur.

Fenerbahçe Günaydın Mesajlı Resim

Fenerbahçe Günaydın Mesajlı Resim

Fenerbahçe Resimleri : Fenerbahçe Günaydın Mesajlı Resim
1907’nin ilkbaharında gerçekleşen bir maç dönüşü ise Ziya, Ayetullah ve Necip ismindeki gençler aynı şekilde bu isteği başarma noktasında adım attılar. Diğer oluşumlara baskı koyan monarşi oluşumu ise bu sefer daha gevşek bir halde olmasından ötürü artık engel olunması da söz konusu olmadı. Bu sayede Fenerbahçe Futbol Kulübü adı altında kurulan topluluk hala daha hayatta olması ile de önem kazanmaktadır. Bu bahsi geçen kulüp adına ilk yönetim kurulunun isimleri ise şu şekilde sıralanmaktadır: “ Ziya Bey başkan, Ayetullah Bey genel sekreter ve Necip Bey ise genel kaptan ve veznedar” olarak geçmektedir.

Fenerbahçe Ülker Stadyumu

Fenerbahçe Ülker Stadyumu

Fenerbahçe Resimleri : Fenerbahçe Ülker Stadyumu
O zamanların kısıtlı imkanlarından ötürü de kuruluş aşaması kolay bir şekilde gerçekleşmemiştir. En temel sorunlardan biri de futbolcu bulmaktır. Hatta sırf bu nedenden ötürü de çoğu kez gemilerden futbolcu satın alınarak bu ihtiyaç karşılanmıştır. Daha sonrasında 1909’a gelindiğinde ise kulübün ismi Fenerbahçe Spor Kulübü olarak değişmiştir.

Fenerbahçe Alex & Lugano & Roberto Carlos Efsane Futbolcuları

Fenerbahçe Alex & Lugano & Roberto Carlos Efsane Futbolcuları

Fenerbahçe Resimleri : Fenerbahçe Alex & Lugano & Roberto Carlos Efsane Futbolcuları
İlk önceleri renkleri sarı ile beyazdan oluşmakta iken bugün kullanılan renkler yanı sarı ve lacivert tercih edilmiştir. İlerleyen dönemler için özellikle de 1909 ile 1911 sezonu Fenerbahçe adına çok zorlu yıllar olarak geçmektedir. Hatta bu dönem içinde dağılma tehlikesi dahi yaşanmıştır. Bu duruma engel olan ise Elkatipzade Mustafa diye geçen üye sayesinde olmuştur.

Fenerbahçe Basketbol Takımı Resimleri

Fenerbahçe Basketbol Takımı Resimleri

Fenerbahçe Resimleri : Fenerbahçe Basketbol Takımı Resimleri
Bu tarihlerde kulübe ait olan bir lokal dahi olmamasının yanı sıra kulüpte yer alan takımlar nitelik olarak kötü durumda idi. Bu sebepten ötürü de St. Joseph, Robert College ve Kadıköy Numune Mektebi’nden elde edilen genç futbolcular sayesinde kulübe adeta kan pompalayacak genç takımlar kurulmuş ve alt yapısını oluşturmak adına adım atılmıştır. Bu sayede elde edilen getiri ise 2 yıl geçtikten sonra yenilgi almadan bir şampiyonluk olmuştur.

Fenerbahçe Ali Koç Resimleri

Fenerbahçe Ali Koç Resimleri

Fenerbahçe Resimleri : Fenerbahçe Ali Koç Resimleri
Bahsi geçmekte olan bu şampiyonluk ise Fenerbahçe için yaşama umudu niteliğindedir. Bu sayede kulüp Altıyol ağzında 2 odalı bir lokali de bünyesine katmıştır. Bu yıllar esnasında Balkan Savaşları devam etmesinden ötürü de 1912 ile 1913 sezonu yapılmamıştır. Bunun yanı sıra devamında oynanan maçlarda yenilgi almadan üst üste iki kez şampiyonluk elde etmiştir. Bu sayede artık Fenerbahçe camiası şekil almaya başlamıştır. Bunların yanı sıra 1914’te gerçekleştirilmiş olan Gen takımlar şampiyonluğunu da elde etmesi neticesinde 10 yıllık süre içinde en çok şampiyon olan takım başarısını da kendine katmıştır. Bu unvan İngilizler tarafından verilen tarihsel öneme sahip olması ile de dikkat çekmektedir.

Fenerbahçe 2018 Formaları

Fenerbahçe 2018 Formaları

Fenerbahçe Resimleri : Fenerbahçe 2018 Formaları
Şimdi de gelelim renkleri amblem hakkında bilgi vermeye. Hepimizin bildiği gibi takımı oluşturan renkler sarı ve lacivertten oluşmaktadır. Kulübün ilk amblemi burnunda ışık saçan beyaz fenerdir. Renk olarak ise ilk renkler daha evvel belirttiğimiz üzere sarı ve beyaz idi. Değişim yaşanmasında etkili olan sebepler ise kulüp üyelerine göre bunların tatmin edici olmamasıdır. Bunun yanı sıra monarşi rejimine tehdit edici bir unsur olarak algılanması da bunda rol oynadı. Bu sebeplerle de bunların kısa süre içinde değişim yaşamasına neden oldu. Bugünkü amblemin ortaya çıkması ise 1910’da kulüp içinde yer alan solaçık oyuncularından olan Hikmet (Topuz)’in resimdeki yeteneği sayesinde olmuş oldu. O gün beğenilen bu amblem günümüz itibari ile hala daha kullanılmaktadır.

Fenerbahçe Kupa Resimleri

Fenerbahçe Kupa Resimleri

Fenerbahçe Resimleri : Fenerbahçe Kupa Resimleri
Hepimizin yakından tanıdığı bir takım olan Fenerbahçe hakkında bilgi vereceğiz bugün. Genel anlamı ile bu yazıda spor kulübü hakkında bilgi edinmiş olacaksınız. Bunun yanı sıra amblem ve renkleri hakkında da sizlere detaylı bilgi vermeyi ümit ediyoruz. Gelin şimdi yazımızın devamına bir göz atalım.

Fenerbahçe Bayrağı Resmi

Fenerbahçe Bayrağı Resmi

Fenerbahçe Resimleri : Fenerbahçe Bayrağı Resmi
Kuruluş yılı olarak Fenerbahçe 1907’de hayata geçmiş olan bir takımdır. Kuruluş yeri ise Moda’da yer almakta olan Beşbıyık Sokak’taki 3 numaralı dairenin alt katı diye geçmektedir. 1895 sularında Moda’da ikamet etmekte olan İngilizlerin modern futbola olan ilgileri neticesinde Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kurulmasına vesile olan bir hadise olarak geçmektedir. Fuat Hüsnü Kayacan bir deniz öğrencisi olmasının yanı sıra 1899’a gelindiğinde Fenerbahçe Stadı’na yakın bir konumda olan çayırda futbol topuna yapmış olduğu vuruşlar neticesinde bir grup arkadaşı ile futbol takımının hayalini kurmuşlardır.

Fenerbahçe Mesut Özil Resimleri

Fenerbahçe Mesut Özil Resimleri

Fenerbahçe Resimleri : Fenerbahçe Mesut Özil Resimleri
Fenerbahçe taraftarlarının takımında görmek istediği dünyaca ünlü yıldız Mesut Özil Fenerbahçe formasıyla.

Komik Galatasaray Kedi Resimleri

Komik Galatasaray Kedi Resimleri

Fenerbahçe Resimleri : Komik Galatasaray Kedi Resimleri
Galatasaray’a Aslan göndermesi. Fenerbahçe taraftarlarının Galatasaray’a komik kedi göndermesi.

Fenerbahçe 2019 2020 Formaları

Fenerbahçe 2019 2020 Formaları

Fenerbahçe Resimleri : Fenerbahçe 2019 2020 Formaları
Fenerbahçe’nin 2019 – 2020 sezonunda giyeceği formaları. 2019 2020 Fenerbahçe forması almak için Fenerium mağazalarını ziyaret edebilir ya da online olarak Fenerium üzerinden satın alabilirsiniz.

Fenerbahçe Telefon Kağıdı

Fenerbahçe Telefon Kağıdı

Fenerbahçe Telefon Kağıdı : Fenerbahçe Ekran Resmi
Cep telefonlarınızın ekranlarına koyabileceğiniz güzel bir Fenerbahçe ekran resmi. Eğer Fenerbahçem her yerde olsun diyorsanız bu resmi indirerek ekran kağıdı yapabilirsiniz. Resmi indirmek için üzerine basılı tutun ve kaydet demeniz yeterli. Bilgisayardan giriyorsanız sağ tıklayın ve farklı kaydet seçeneğini seçin.

Fenerbahçe Logosu
Fenerbahçe’nin logosu ilk olarak sarı beyaz renklerde ve aynı zamanda Fenerbahçe burnunda bulunan beyaz fener ile elde edilmişti. Ancak spor kulübü daha sonra bu logoyu tatmin edici bulmadılar. Ayrıca anlamı olarak da bu logo çok fazla beğenilmedi. Daha sonra ise bu günkü Fenerbahçe logosu ortaya çıktı. Bu günkü logo Fenerbahçe camiasında tanınan ve aynı zamanda çizim konusunda da yetenekli bir isim olan bir futbolcu Hikmet Topuz tarafından çizildi. Daha sonra çizilen bu yeni logo ise çok fazla beğenildi ve bugüne kadar gelmeyi başardı. Logo içerisinde 5 ayrı renk bulunuyor. Bu günkü logo üzerinde bulunan her bir figür ve rengin kendi içerisinde bir anlamı bulunmaktadır. Bu şekilde hem anlamlı olan hem de renkleri ve şekli ile nitelikli bir figür olan Fenerbahçe amblemi halen daha her Fenerbahçeli tarafından beğenilen bir amblem olarak kullanılmaya devam edilmektedir.

İçinde yer alan renkler sarı ve lacivertin ağırlıkta olmasının yanı sıra 5 tane rengi içinde barındırmakta idi. Bunların yanı sıra şu anlamlarda amblem için öne çıkmakta idi:

 • Fenerbahçe Spor Kulübü 1907 yazana beyaz yuvarlak çerçevenin simgelediği detay ise temizlik ve açıklığı ele alması idi.
 • Kırmızı fonla anlatılmak istenen safiyetin yanı sıra takıma gönül verenler adına sevgi bağlılık manasına gelmesinden ötürü idi. Bunun yanı sıra bayrağımızı sembolize etmesi de önem kazanmıştır.
 • Ortada yer almakta olan sarı renk ise bu takıma yönelik gıpta ve kıskançlığı temsil ediyordu.
 • Lacivert renk ise asalet manasına gelmekte idi.
 • Sarı ve lacivert renkler içinde olan palamut dalı ise güç ve kudret manasında önemi olan bir semboldeydi.
 • Yeşil renk ise kudretli olmak adına başarı elde edilmesi gerektiğini çağrıştıran bir öneme sahip idi.

Bu şekilde oluşan amblem hala kullanılması sebebi ile de önem kazanmaktadır. Bunun yanı sıra kulüp için renk noktasında belirleyici olan bir özelliğe sahiptir.

Fenerbahçe Renkleri
Fenerbahçe logosunda 5 ayrı renk yer almaktadır. Bunları anlamları ile açıklamak gerekirse öncelikle içerisinde bulunan yuvarlak beyaz çerçeve açık ve temiz yürekli bir tavrı simgeler. Arka fonda bulunan kırmızı renk ise Türk bayrağının bir simgesidir. Ortada ise sarı bir renk bulunur. Bu renk ise Fenerbahçe’ye karşı duyulan hayranlığı ve gıpta edişi simgeler. Kalp şeklinde olan lacivert kısım asaletin bir simgesi olmaktadır. Sarı ve lacivertin içerisinde yükselen bir de palamut dalı bulunur. Bu da yeşil renkli  bir daldır ve anlamı Fenerbahçe içerisinde bulunan gücün bir simgesi olarak amblemin orta yerine yerleştirilmiştir. Bu logo ve renkler zaman içerisinde çok küçük değişikliklerden geçse de o günden bu yana beğenilerek kullanılmaya devam edilir.

Fenerbahçe Fotoğrafları : Ülke Stadyumu

Fenerbahçe Fotoğrafları : Ülke Stadyumu

Fenerbahçe Fotoğrafları : Sen Mohikan

Fenerbahçe Fotoğrafları : Sen Mohikan

Fenerbahçe Resimleri : Fenerbahçe Bayrağı

Fenerbahçe Resimleri : Fenerbahçe Bayrağı

Fenerbahçe Resimleri : Fenerbahçe Yıkılmaz

Fenerbahçe Resimleri : Fenerbahçe Yıkılmaz

Fenerbahçe Resimleri : Luis Gustavo

Fenerbahçe Resimleri : Luis Gustavo

Fenerbahçe Resimleri : Erol Bulut

Fenerbahçe Resimleri : Erol Bulut

Fenerbahçe Resimleri : Gçkhan Gönül & Caner Erkin

Fenerbahçe Resimleri : Gçkhan Gönül & Caner Erkin

Fenerbahçe Resimleri : Hasta Fenerli

Fenerbahçe Resimleri : Hasta Fenerli

Fenerbahçe Resimleri : Günaydın Mesajı Küçük Kız

Fenerbahçe Resimleri : Günaydın Mesajı Küçük Kız

Fenerbahçe Resimleri : Futbolcuların Kenetlenmesi

Fenerbahçe Resimleri : Futbolcuların Kenetlenmesi

Fenerbahçe Resimleri : Stad Atatürk

Fenerbahçe Resimleri : Stad Atatürk

Fenerbahçe Resimleri : Fenerbahçe Forma Amblem

Fenerbahçe Resimleri : Fenerbahçe Forma Amblem

Fenerbahçe Resimleri : Fenerbahçe Forma Amblem
Fenerbahçe formasına çeşitli photoshop efektleri verilmiş. 2020 forması uzun yıllardır taraftarın beklediği şekilde tasarlandı ve özlem duyulan öubuklu forma ortaya çıktı.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. ECE dedi ki:

  SÜPER FOTOĞRAFLAR

 2. Anonim dedi ki:

  Fenerbahçe ne olursa olsun her zaman en büyük takım dır. Şampiyon fenerbahçe

 3. Anonim dedi ki:

  ece kralsın bea

BİR YORUM YAZ