Fotoğraf İndir
Farklı Whatsapp Arka Plan & Duvar Kağıdı Resimleri Galeri için tıklayın

Farklı Whatsapp Arka Plan & Duvar Kağıdı Resimleri

01 Mayıs 2017

WhatsApp uygulaması WhatsApp Inc. tarafından geliştirilmiş olan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulamanın yayınlanma tarihi 2010 senesinin Ocak ayıdır. Android, Windiws Phone ya da İOS yazılımına sahip olan tüm telefonlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Uygulamanın programlama dili Erlang olarak bilinmektedir. İşletim sistemi İOS, Android, BlackBerry OS, BlackBerry 10, Windows Phone, Nokia Series 40, Symbian, Tizen, Firefox OS gibi bilindik sistemlerdir. Uygulama anlık mesajlaşma işlemini yerine getirmektedir.

Sahipli yazılım kategorsinde yer almaktadır. Resmi sitesine ulaşmak için www.whatsapp.com adresine tıklamak yeterlidir. WhatsApp uygulaması akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan ve birçok platformun birbiri ile iletişim halinde olmasını sağlayan bir uygulamadır. Uygulamanın mesajlaşma özelliği dışında arama özelliği de bulunmaktadır. Hem Android telefonlarda hem de iPhone, BlackBerry, Windows Phone, Nokia gibi telefonlar uygulamanın kullanılması için uygundur. Kullanım için internet bağlantısı şartı bulunan WhatsApp 2G, 3G, 4G ve 4.5G bağlantıları ile aktif bir şekilde kullanılabilmektedir. Bu bağlantılar ile WhatsApp kullanıcıları birbirlerini arayabilmekte, görüntülü konuşabilmekte, sesli mesaj, fotoğraf , belge ve video gönderebilmektedir. Uygulama ile aynı isimde bir şirket de bulunmaktadır.

18 Muhteşem Whatsapp Duvar Kağıdı için tıklayınız: Whatsapp duvar kağıdı

Şirket Yahoo’nun eski çalışanları tarafından kurulmuştur. Bu çalışanlar Biran Acton ile Jan Koum’dur. Şirketin kuruluş yeri Amerika Birleşik Devletleri’dir. Kurulduğu eyalet Kaliforniya, kurulduğu şehir ise Santa Clara’dır. Uygulama oldukça kısa bir sürede ciddi bir popülariteye kavuşmuştur. Bunun en önemli sebebi mesaj uygulamasının yanında ses, video ve belge gönderilebilmesi gibi durumlardır.

WhatsApp uygulamasının kullanım oranı günden güne artmaktadır. 2012 senesinin Ağustos ayı ile 2013 senesinin Ocak ayı arasında WhatsApp kullanım oranı %75 artış göstermiştir. Bu şekilde %500 oranında kullanıcıya sahip olmuştur. Uygulama, dünya üzerinde en sık kullanılan ve en fazla kullanıcısı olan siber hizmet olarak bilinmektedir. Özellikle gençler arasında oldukça yaygın olan uygulama son zamanlarda her yaş aralığından insan tarafından kullanılmaktadır.

WhatsApp herhangi bir ücret talep etmemesi ve sadece internet bağlantısı aracılığı ile iletişim kurulması nedeni ile de birçok kişinin tercihi olmaktadır. Uygulama Facebook tarafından 19 milyar USD’ye satın alınmıştır. Özellikle mahremiyet ve özel hayatın gizliliği açısından birçok insanın tepki gösterdiği bu satın alma işlemi Mark Zuckerberg’in güvenlik açıklaması ile sorun olmaktan çıkmıştır. Günümüzde uygulamanın 1 milyar kullanıcısı bulunmaktadır.

WhatsApp uygulamasının bilgisayarda kullanılma gibi bir avantajı da vardır. Bu durum en çok işletmeler ve şirketlerin işine yaramıştır. Çünkü bilgisayar üzerinden WhatsApp ile iletişim kurmak telefon üzerinden WhatsApp ile iletişim kurmaktan daha kolaydır. WhatsApp Web kullanabilmek için WhatsApp’ın internet sitesine girilerek ekranda yer alan QR kodu taratılmaktadır. Daha sonra oturum açılarak WhatsApp kullanımına başlanabilir.

WhatsApp Web uygulaması kullanıldığı ilk zamanlarda sadece Google Chrome için uyumlu iken daha sonra Opera ve Mozilla Firefox’a da uyum sağlamıştır. WhatsApp uygulamasını telefonda kullanmaya başlamak için de Google Play ya da App Store gibi mağazalardan uygulamanın indirilmesi gerekiyor. Daha sonra telefon numaranız ile giriş yaparak uygulamayı kullanabilirsiniz. Ayrıca mesajlarınızı belirli aralıklarla yedekleyerek silinmesini de engelleyebilirsiniz.

WhatsApp uygulamasının avantajları kadar görünümü de oldukça önemlidir. Özellikle kişilerle mesajlaşırken arka planları seçebilme özelliği uygulamanın çok sevilen bir özelliğidir. WhatsApp arka planı için kişisel görünüm oluşturulabildiği gibi arka plan satın alma özelliği de kullanılabilir.

WhatsApp arka planı için özel bir resim ya da galeriden bir fotoğraf seçilebilmektedir. Bunun için öncelikle galeriden fotoğraf seçmek ve “WhatsApp arka planı olarak ayarla” seçeneğine tıklamak yeterlidir. Telefonların modeline göre bu işlem farklı şekilde de yapılabilir. Hazır WhatsApp arka planları iPHone’da en fazla satın alınan uygulamalar arasında yer almaktadır.

WhatsApp arka planları içinde en fazla tercih edilen arka plan çeşitleri astroloji temalı resimlerdir. Bu resimler genellikle ay, uzay, yıldızlar ve parçacıklar içeren ve siyah, mavi, uçuk pembe gibi tonları olan resimlerdir. Bunun dışında anime karakterleri ya da çizgifilm kahramanları da arka plan olarak sık tercih edilmektedir.

WhatsApp arka plan değişimini iPhone’da yapmak isteyen kişiler WhatsApp uygulamasının ayarlar kısmına girmelidir. Daha sonra sohbet ayarları yazan kısma tıklanmalıdır. Sohbet ayarlarına girildiği zaman çıkan ekranda sohbet duvar kağıdı kısmına tıklanır. Daha sonra da galeriye tıklayarak resim seçilip uygulanabilir.

Android telefonlarda ise WhatsApp arka plan ayarlamak için WhatsApp uygulamasının ayarlar kısmından sohbet ayarlarına girilir. Sohbet ayarlarında yer alan duvar kağıdı kısmına tıklandıktan sonra android sistemi yazısına tıklanır. Bu aşamadan sonra resim seçilmek istenen klasör bulunarak istenilen arka plan uygulanabilir.

WhatsApp arka plan değişimi diğer telefonlarda da sohbet ayarları bölümünden yapılabilmektedir. Bunun dışında WhatsApp arka planları ile ilgili bilinmesi gereken başka bir detay da arka planların kişiye özel olarak değiştirilebileceğidir. WhatsApp uygulamasının yeni güncellemesinde bu özelliğin de olması beklenmektedir. Siz de WhatsApp ve WhatsApp arka planları ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ