Fotoğraf İndir
Fantastik Doğa Resimleri Galeri için tıklayın

Fantastik Doğa Resimleri

26 Eylül 2019

Fantastik Doğa resimleri sadece çizgi film, bilim kurgu ve fantastik filmlerde gördüğümüz doğa üstü resimlerinden oluşmaktadır. Fantastik Doğa fotoğrafları arasında birbirinden farklı hayvanlar, farklı farklı doğa resimleri yer almaktadır. Fantastik Doğa resmi içerisinde ki istediğiniz bir resmi siz de duvar kağıdı şeklinde ayarlayabilirsiniz.

Fantastik Doğa fotoları en çok dikkat çeken resimler arasında gelmektedir. Fantastik Doğa fotoğrafları ile kendi hayal dünyanızda ki resimleri ve doğa üstü bu şaheserleri inceleyebilirsiniz.

Alt tarafta bulunan resimlere tıklayarak “fantastik doğa fotoğraflarını” full hd kalitede inceleyebilirsiniz. Bu resimleri mobil, tablet, cep telefonu veya bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Doğa
Doğa bilinen diğer adları ile tabiat, çevre ve maddesel dünyadır. Doğa kendini sürekli olarak yeniler. Canlı ve cansız maddelerden oluşmaktadır. Doğa evrende bulunan tüm canlı ve cansız maddeleri kapsamaktadır. İnsani faktörler doğada etkili değildir. Doğanın maddeden ve diğer enerji unsurlarından oluştuğu düşünülür. Doğa kendini sürekli olarak yenilese de insan etkinlikleri doğa üzerinde değişikliğe sebep olabilir. İnsan elinin değdiği yerde ne yazık ki doğada bozuluyor. İnsan elinin değmediği yerlerde ise doğa bütün güzelliği ile kendini korumaya devam ediyor. Kısacası kent dışında kalan yani insan elinin ve inşaat makinelerinin girmediği alanlara doğa denir. Canlıların en geniş yaşam alanı doğa olarak adlandırılır.

Doğanın Öğeleri
Doğada bulunan belli başlı öğeler vardır. Bunlar;

Evren: bu öğe en geniş kapsamlı öğedir.
Uzay Zaman Enerji Madde Değişim: uzay sonsuz ve uçsuz bucaksız bir alandır
Dünya: insanların üzerinde yaşadıkları, yaşam olan bir gezegen
Yer bilimleri Tarih (jeolojik), Yerküre Jeoloji Levha hareketleri ve Okyanuslar Gaia hipotezi: dünyanın yer altında pek çok levha bulunmaktadır. magmanın etkisi ile harekete geçen bu levhalar deprem, tsunami ve volkanik hareketler gibi doğa olaylarına sebep olur
Hava durumu: dünya üzerinde dört mevsim bulunur ve hava durumu her gün değişmektedir.
Meteoroloji Atmosfer (Dünya), İklim Bulutlar Güneş ışığı, Gelgitler ve Rüzgâr: meteroloji her gün havanın nasıl olacağı konusunda tahminler yapar.
Doğal çevre: insan elinin değmediği tamamen kendi halinde kalmış olan alanlar
Ekoloji Ekosistem: canlı ve cansız varlıkların bulunduğu tüm sistem
Yaşam: canlı varlıklar ve insanlar

Canlı Ökaryotlar, floralar, bitkiler, fauna, hayvanlar,  mantarlar, protistler,  Prokaryotlar, arkea, bakteriler ve virüsler tüm canlılar alemini oluşturur.

Çevre; tüm canlıların ve cansız maddelerin ilişkilerini sürdürdükleri ve sürekli olarak karşılıklı birbirleri ile iletişim içinde oldukları biyolojik, fiziksek, sosyal, kültürel ve de ekonomik ortamlardır. Kısacası içinde yaşadığımız doğal ortama çevre denir. Canlı varlıklar üzerinde etkisi bulunan tüm dış unsurlar çevre olarak adlandırılır. Çevremize iyi bakmamız oldukça önemlidir. Çevremize kötü baktığımız taktir de onun da bize geri dönüşü hoş olmayacaktır. Çevremize kötü baktığımızda ilerleyen yıllarda çok büyük pişmanlıklar yaşayacağımız su götürmez bir gerçek. Yaşam ve çevre ögeleri birbirinden ayrılmayan bir bütündür. Ne yazık ki kentleşme adı altında çevremize büyük zararlar veriyoruz. Küresel ısınma çağımızdaki en büyük sorun haline geldi. Bu durumda da bize düşen çevremize çok dikkat etmek ve onu korumak oluyor.

Ünlü Doğa Tarihçileri
Çağımızdaki en büyük ve önemli keşif evrimdir. Bu ise ilk kez doğa tarihçisi olan Charles Darwin tarafından açıklandı. Charles Darwin bu açılıma doğa seçilim adını verdi. Bunun dışında da daha pek çok önemli isim doğa ile ilgili çalışmalar yapmıştır.

Ödüllü Muhteşem Fotoğraflar: Ödül Almış Doğa Fotoğrafları
Bilgisayarınız İçin Özel Doğa Resimleri: Masaüstü Doğa Fotoğrafları


PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ