Fotoğraf İndir
Esra Bilgiç Resimleri Galeri için tıklayın

Esra Bilgiç Resimleri

18 Ağustos 2018

Esra Bilgiç 14 Ekim 1992 Ankara doğumludur. Eğitim hayatı Ankara’da devam eden Esra Bilgiç üniversite eğitimini de yine Ankara’Da Havettepe Üniversitesi Arkeoloji bölümünde tamamlamıştır. Ayrıca Bilkent Üniversitesinde de Uluslararası İlişkiler bölümünde eğitim almıştır. Esra Bilgiç güzelliği ve düzgün fiziği ile dikkatleri üzerine çekmiştir. 177 cm boyunda olan oyuncu iri gözlere ve güzel bir yüze sahip. Özellikle gözleri ve karakteristik olan yüz hatları ile ekranda gayet güzel bir görüntü çizmektedir. Oyunculuk alanında eğitim almış olmamasına rağmen bir şekilde yolu setlere uzanmıştır. Ancak sahip olduğu doğal yeteneği, abartısız tavrı ve gösterdiği gelişme sayesinde çok kısa sürede gözleri üzerine çekmiş ve başarılı projeler çıkarma yolunda ilerlemektedir. Henüz çok fazla tecrübe sahibi olmamakla birlikte yine de yaptığı iş ile adından sık sık bahsedilir hale gelmiştir.

Esra Bilgiç ilk olarak bir tv dizisinde rol almıştır. Ancak bu son zamanların en çok izlenen ve beğenilen dizilerinden bir tanesi olan Diriliş Ertuğrul isimli Trt dizisi olmuştur. 2014 tarihinde yayınlanmaya başlayan Diriliş Ertuğrul isimli dizi projesinde Esra Bilgiç Halime Sultan Karakterini canlandırmaktadır. Halime Sultan ana karakter olan Ertuğrul Gazi’nin eşidir. Ertuğrul Gazi karakterini canlandıran isim ise yine son dönemin en başarılı oyuncularından bir tanesi olan Engin Altan Düzyatan olmaktadır. 2014 senesinden bu yana en çok izlenen dizi olmayı başaran Diriliş Ertuğrul için en önemli rollerden birini ilk kez oyunculuk yapan biri olarak en iyi şekilde canlandırmaktadır.

Esra Bilgiç ve Diriliş Ertuğrul Dizisi
Diriliş Ertuğrul dizisinde Esra Bilgiç çok zengin bir kadro ile birlikte çalışmaktadır. Bu kadroda Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Hakan Vanlı, Levent Ökdem, Turgut Tunçalp, Osman Soykut, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı gibi çok sayıda genç yaşlı oyuncu ile bir arada çalışmıştır.

Bir tarih dizisi olması ve başarısı ile dikkatleri üzerine çeken Diriliş Ertuğrul dizisinde  rol almış olduğu Halime Hatun karakterine bakacak olursak Ertuğrul Gazinin eşi ve Osman Bey’in annesi olduğunu görüyoruz. Halime Hatun Osmanlı Devletini kuran Osman Bey’in annesi olan büyük bir Türk kadınıdır. Esra Bilgiç de bu rolü buna uygun bir şekilde oynayarak olumlu tepkiler almaktadır. Halime Hatun 1281 senesinde vefat etmiştir ve mezarı ise Söğüt ilçesinde Ertuğrul Gazi türbesinin bahçesinde bulunmaktadır. Toplamda 3 adet erkek evlat dünyaya getiren Halime Hatun’un ilk oğlu Gündüz, ikincisi Savcı ve üçüncü oğlu ise Osman’dır.

Diriliş Ertuğrul dizisi 2014 senesinde yayınlanmaya başlamış ve 2017 sezonunda da devam etmiştir. Ancak son sezonun son bölümlerinde Halime Hatun vefat sahnesi yayınlanmıştır. Dizi ise önümüzdeki sezon ne şekilde devam edeceği bilinmemektedir. Dizi devam etse de dizideki rolü son bulan Esra Bilgiç’in ilerleyen zamanlarda farklı projeler ile ekranlarda görülüp görülmeyeceği merak konusu.

Esra Bilgiç’in özel hayatına değinecek olursak yakın zamanda bir evlilik yaptığını biliyoruz. 21 Ekim 2017 tarihinde ilk olarak nikah masasına oturmuştur. Evlendiği isim ise yine tanınan bir camiada bulunuyor. Beşiktaş futbol takımında futbolculardan olan Gökhan Töre ile evlenmiştir. Çiftin nikahları ise görkemli bir tören ile kıyıldı. Nikah törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmış ve nikah şahitliklerini de bizzat kendisi yapmıştır. Diğer nikah şahitleri ise Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve aynı zamanda diğer bir şahit de Beşiktaş kulübünün başkanı Fikret Orman olmuştur. Gayet görkemli olan törene katılan bu isimler de o dönem konuşulan bir evlilik ve düğün olmasını sağlamıştır.

Esra Bilgiç ve sevgilisi, eşi Gökhan Töre

Esra Bilgiç biyografisi

Esra Bilgiç en güzel ve yeni resimleri

Diriliş dizisiyle ünlenen Esra Bilgiç yeni fotosu

Esra Bilgiç yeni küpeleriyle poz veriyor

Esra Bilgiç yeni saç modelleri


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ