Esmer tenlilere hangi saç renkleri yakışır

  • 17 Aralık 2017

Esmer tenlilere hangi saç renkleri yakışır fotoğrafları 

Esmer tenliler saç bakımından çok şanslı bayanlardır. Esmer tenliler ne kadar güzel saç modeli ve saç rengi seçerlerse o kadar şık ve havalı bir görünüm ortaya çıkacaktır. Esmer bayanlara her saç tonu gitmez, öyle bir saç rengi seçmelidir ki; her şeyi ile uyumlu olsun. Esmer bayanlar, eğer saç renginizi seçemiyorsanız yardımınıza yetişeceğiz. Esmer tenli bayanların kullanabileceği renkler bal kahve, kumral, siyah, karamel ve benzeri renkler en ideal olanıdır. Esmer olan bayanların bazıları ten renklerinden hoşlanmıyorlar, keşke buğday tenli olsaydım diyorlar, aynı şekilde buğday tenliler de keşke esmer olsaydım diyebiliyorlar. Yani herkeste bir memnuniyetsizlik söz konusu. Ama herkes yaratılışını sevmelidir, onu hangi yollarla daha havalı ve ihtişamlı bir görünüme kavuşturmalı ona bakılmalıdır. Esmer tenli olmanın birçok iyi noktası vardır. Bunlardan biri ise; buğday tenlilerin sivilceleri ortaya hemen çıkar, yani yüz kusurlarını çabuk belli eder. Ama  esmer tenlilerin çıkmaz. Bunun nedeni ise; esmerlerin yüzü kapatıcı özelliği vardır. Esmer tenlilere her renk yakışmaz. Şimdi bazı saç renklerin özelliklerini görelim;

Bal kahve saç rengi: bu renk esmerlere yakışan çok zarif bir renktir. Yüzünü yumuşatıp havalı bir görümüne kavuşturan bir renk, ayrıca ten rengi koyu olduğu için rahatsız olan bayanlar için idealdir.

Kumral saç rengi: herkesin son dönemlerde kullandığı saç renklerinden en iyisidir. Esmerleri yine açan bir renk olarak kullanılır. Bu rengin birçok çeşitleri vardır. Saçınıza hangi ton daha yakışırsa onu uygulayabilirsiniz.

Siyah saç rengi: saçınız açık renk ise bu saç rengini veya esmerin açık tonu ise uygulayabilirsiniz. Çünkü size daha fazla yakışacaktır. Siyah asil bir renktir ve her bayana yakışmaz. Ama esmer tenlileri havalı ve şık bir görünüm katar.

Karamel: bu saç tonu tenleri kapalı olan bayanlara yakışır, onları açar, seksi bir görünüme kavuşturur. Yani esmer olan bayanların ideal saç rengi diyebiliriz. Bu saç rengi de son dönemlerde oldukça trenddir.

Altın kahve saç rengi: bu saç rengi oldukça esmer bayanlara yakışan bir renktir. Saçı açık renkli olmasını isteyen bayanlar, kesinlikle bu rengi kullanmalıdır. Bu renk tam uyumlu, çok şık bir görünüme sahip, ayrıca ışıltı veya ombra ekleyerek çok daha muhteşem bir görünüm alır.

Açık kızıl kahverengi: bu saç açık renkli hem buğday hem de esmere yakışan bir renk. Oldukça trend olan bu rengi de rahatlıkla saçınızda uygulayabilirsiniz ve böylece zarif bir görünüm elde edersiniz.

Açık kızıl kahverengi: bu saç açık renkli, hem buğday, hem de esmere yakışan bir renk. Oldukça trend olan bu rengi de rahatlıkla saçınızda uygulayabilirsiniz ve böylece zarif bir görünüm alır.

Esmer tenlere çok iyi saç renkleri seçilmelidir buna dikkat ediniz. Esmer tenliler çok açık renkleri kullanmak uygun olmayabilir. Çünkü zaten ten rengin koyu, birde çok açık bir renk hiç birbirlerini görmezler. Bu durumda bayanların tüm şıklığı kaçar ve kötü bir görünüm yer alır. Saç seçimi bir türlü karar veremiyorsanız bizden önerileri dikkate alınız ki sonra pişman olmayınız. Ten renginiz çok koyu ise açık renkli saçları tercih etmelisiniz, ten renginiz açık ise koyu renkli saçlar kullanabilirsiniz. Bu sizin tercihiniz ten renk yapınıza göre seçin. Bizden de öneriler alın saçınızı ona göre şekillendirin güzel, ihtişamlı ve şık bir görünüm kazansın. Günümüzde de esmer ünlülerde dâhil kumral rengini çok kullanıyorlar. Size yakışmayabilir duruma göre bakın. Yani her şey moda diye kullanılmamalı size yakışan ne ise onu uygulamalısınız. Olması gereken budur. Ayrıca saç rengini seçerken ten rengi ile de uyumlu olmasına dikkat edin. Bu çok önemli bir kriterdir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ