Fotoğraf İndir
Eser Yenenler Resimleri Galeri için tıklayın

Eser Yenenler Resimleri

01 Şubat 2018

Eser Yenenler 14 Şubat 1984 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir. 11 yaşında tiyatro ile yakından bir ilişki kurmaya başlamıştır. İlk okul ve orta okul dönemini, doğduğu şehir olan Bursa’da devam etmiş ve lise eğitimini de Bursa Gazi Anadolu Lisesi’nde okumuştur. Daha sonrasında Marmara Üniversitesinde İşletme bölümünü kazanmış ve eğitimini burada devam ettirmiştir. Eser Yenenler Eğitim Hayatını Marmara Üniversitesinde bitirmiştir. Ünlü oyuncunun iki ablası vardır ve babasını 6 yaşındayken kaybetmiştir.

Eser Yenenler’in Çakırkeyf adında bir rock grubu vardır ve her yıl bu grupla lisenin mezuniyet törenine katılmaktadırlar. Sırasıyla saymak gerekirse ilk olarak Bursa Belediyesi Gençlik Tiyatrosu, Sonra Bursa Devlet Tiyatrosunda, Üçüncü adımında İstanbul Akademi Hayatında ve son döneminde ise hepimizin belki de burada tanıdığı 2006 yılında ki Yılmaz Erdoğan tarafından yönetilen BKM Mutfak diğer adıyla Beşiktaş Kültür Merkezinde sahne almaya başladı.

Ancak Eser Yenenler’in küçük bir rolünün olduğu ve sağlam bir kadroyla ekranları kitleyen bir kadroda gençlik dönemlerinde rol almıştı. O zamanlar ATV’ de yayınlanan Aliye dizisinde komşu oğlunu canlandıran Yenenler, burada kariyeri için güzel adımlar atmıştı.

Çok Güzel Hareketler Bunlar isimli programında skeç yazarlarından birisi olarak yer almıştır. Bunun dışında oldukça da yetenekli olan oyuncu Eser Yenenler, Bursa’da çok küçük yaşlarından itibaren tiyatrolarda yer almıştır. Bu ilk okul ve orta okul dönemlerinde ve Lise hayatında da süregelmiştir. Küçük yaşta sahne tozu yutan oyuncu, çok komik ve hayatı dalgaya almayı seven birisidir. Çok Güzel Hareketler Bunlar isimli eğlence ve skeç üzerine kurulu bir televizyon programı olan bu yapımda sunuculuk, skeç yazarlığı ve bunların yanında oyunculuk yaparak tüm Türkiye’yi kendisine hayran bırakmıştır. Oyuncu o dönemlerde Pelin Öztekin ile birlikte ortak skeçler çekerek kendileriyle dalga geçerek hem eğlenmişler hem de eğlendirmişlerdir. İkisinin de o dönemlerde fazla kiloları hem skeçlerde dalga konusu olmuş hem de kendileriyle barışık olmanın ne kadar değerli olduğunu biz izleyicilere aktarmışlardır. Başarısını farklı karakterlerde ki oyunlarla bir anda farklı farklı rollere bürünebildiğini göstererek geliştirmiştir. Yapımın arkasında güçlü bir isim olan Yılmaz Erdoğan’ın olması da güven vermektedir.

Kariyerinin ilk dizisi Aliye ile tanınarak, kendisini tanıtma fırsatı yakalamıştır. Bunun dışında Star TV ekranlarına yayınlanan Eyvah üşüyorum adlı yarışma programında da başarı yakalamıştır.

Acun Ilıcalı ile yakın ilişkiler kuran oyuncu Yetenek Sizsiniz Programında jüri üyeliği yapmış daha sonra ayrılamadığı arkadaşları Oğuzhan ve İbrahim ile 3 Adam isimli televizyon programına başlamıştır. Aynı zamanda müzikle de ilgilenen Eser, on parmağında on marifet.

Oyuncumuzun yer aldığı oyunlar, diziler ve programlar ise; 2010 Çok Film Hareketler Bunlar, 2009 Neşeli Hayat, 2003 Aliye, 2006 Fırtına, 2006 / 2007 Bir Demet Tiyatro, 2008 / 2011 Çok Güzel Hareketler Bunlar, Eyvah Düşüyorum, Benzemez Kimse Sana, Yetenek Sizsiniz, 3 Adam.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ