Erkek Sakal Modellerinden Örnek Resimler

Erkek Sakal Modelleri ile ünlü erkeklerin birbirinden güzel sakal biçimleri sizler için galerimizde yer almaktadır. Sakal modelleri içinde oldukça farklı modeller ve çeşitleri yer almaktadır. Erkeklerin sakal bırakması son zamanlarda çok popüler haline gelmiştir. Özellik ile de son birkaç yıldır sakal bırakmayan erkek sayısı yok denecek kadar azdır.

Sakal Erkeğin Makyajıdır
“Sakal erkeğin makyajıdır” lafı toplumumuzun meşhur laflarından birisidir. Türk toplumu sakalı sever. Türk erkekleri sakal bırakmayı, türk kadınları ise eşlerinin ya da sevgililerinin sakallı olmasını tercih eder. Erkekler genellik ile hep sakal bıraksalar da sakal modası her yıl değişmektedir. Erkekler her yıl farklı modellerde sakal kullanımını tercih ederler. Özellik ile de son yıllarda uzun sakal oldukça modadır. Son yıllarda Osmanlı temalı dizilerin popüler hale gelmesi ve dizilerdeki bütün karakterlerin uzun sakalı olması ve padişahları canlandırmasından sonra halk da bu modaya yönelmeye başlamıştır. Son birkaç yıldır devam eden bu uzun sakal modası popülerliğinden bir şey kaybetmemiştir. Erkekler hala uzun sakal kullanmayı tercih etmektedirler.

Her yıl yeni bir sakal modeli moda haline gelse de uzun sakal kullanımını tercih eden ve bu tercihlerinden vazgeçmeyen erkekler hala uzun sakal kullanmaya devam etmektedir. Uzun sakal kullanımı hala oldukça moda olsa da son zamanlarda kullanımı azalmıştır. Yeni sakal modelleri popüler hale gelmeye başlamıştır. Uzun sakal her ne kadar güzel görünse de kullanımı oldukça zordur ve kişilere rahatsızlık verebilmektedir. Ayrıca uzun sakalın bakımı çok daha fazla zaman alır ve uğraştırır. Herkes uzun sakalın bakımı ile mücadele edemez. Ayrıca uzun sakal modelleri her yüz tipine yakışmamak ile birlikte genç erkeklerde hiç de güzel görünmemektedir. Peki son yıllarda hangi sakal modelleri modadır ve erkekler yüz tiplerine göre hangi sakal modellerini tercih etmelidir? Bu erkeler için oldukça önemli ve tartışmalı bir konudur.

Hangi Sakal Modelleri Tercih Edilmeli?
Sakal kültürü için yıllardır değişmeyen tek bir gerçek vardır ki o da erkeklerin kirli sakal tercih etmelidir. Erkekler farklı modellerde sakalları tercih etseler ve hayatlarının belli bir döneminde kullansalar da genellik ile kirli sakalı tercih etmektedirler. Sakal da aynı saç gibi bakım ve ilgi ister ayrıca bakımı çok daha zordur. Özellikle de farklı sakal modelleri daha çok bakım ve ilgi istemektedir. Ancak kirli sakal modeli için böyle bir şey söylemek mümkün değildir.

Kirli sakal modelinde sadece sakal çok uzadığı zaman kısaltmak yeterli olacaktır. Bunun dışında herhangi bir bakım istemez. Ayrıca erkeklerin neredeyse hepsine yakışan bir modeldir kirli sakal modeli. Bu yüzden erkeklerin en popüler tercihidir. Bunun dışında top sakal da çok modadır. Özellik ile 90’lı yıllarda erkekler top salak modellerini çok tercih ediyorlardı. Günümüzde eski yıllardaki kadar popüler olmasa da hala tercih eden erkekler mevcuttur. Ancak top sakalın bakımı normal kirli sakallarınkinden ve uzun sakallarınkinden çok daha zordur. Hangi sakal modelini tercih edecekleri kişilerin keyfine kalmış bir durumdur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ