Fotoğraf İndir
Erkek Sakal Modellerinden Örnek Resimler Galeri için tıklayın

Erkek Sakal Modellerinden Örnek Resimler

16 Eylül 2019

Erkek Sakal Modelleri ile ünlü erkeklerin birbirinden güzel sakal biçimleri sizler için galerimizde yer almaktadır. Sakal modelleri içinde oldukça farklı modeller ve çeşitleri yer almaktadır. Erkeklerin sakal bırakması son zamanlarda çok popüler haline gelmiştir. Özellik ile de son birkaç yıldır sakal bırakmayan erkek sayısı yok denecek kadar azdır.

Sakal Erkeğin Makyajıdır
“Sakal erkeğin makyajıdır” lafı toplumumuzun meşhur laflarından birisidir. Türk toplumu sakalı sever. Türk erkekleri sakal bırakmayı, türk kadınları ise eşlerinin ya da sevgililerinin sakallı olmasını tercih eder. Erkekler genellik ile hep sakal bıraksalar da sakal modası her yıl değişmektedir. Erkekler her yıl farklı modellerde sakal kullanımını tercih ederler.

Özellik ile de son yıllarda uzun sakal oldukça modadır. Son yıllarda Osmanlı temalı dizilerin popüler hale gelmesi ve dizilerdeki bütün karakterlerin uzun sakalı olması ve padişahları canlandırmasından sonra halk da bu modaya yönelmeye başlamıştır. Son birkaç yıldır devam eden bu uzun sakal modası popülerliğinden bir şey kaybetmemiştir. Erkekler hala uzun sakal kullanmayı tercih etmektedirler.

Her yıl yeni bir sakal modeli moda haline gelse de uzun sakal kullanımını tercih eden ve bu tercihlerinden vazgeçmeyen erkekler hala uzun sakal kullanmaya devam etmektedir. Uzun sakal kullanımı hala oldukça moda olsa da son zamanlarda kullanımı azalmıştır. Yeni sakal modelleri popüler hale gelmeye başlamıştır. Uzun sakal her ne kadar güzel görünse de kullanımı oldukça zordur ve kişilere rahatsızlık verebilmektedir. Ayrıca uzun sakalın bakımı çok daha fazla zaman alır ve uğraştırır. Herkes uzun sakalın bakımı ile mücadele edemez. Ayrıca uzun sakal modelleri her yüz tipine yakışmamak ile birlikte genç erkeklerde hiç de güzel görünmemektedir. Peki son yıllarda hangi sakal modelleri modadır ve erkekler yüz tiplerine göre hangi sakal modellerini tercih etmelidir? Bu erkeler için oldukça önemli ve tartışmalı bir konudur.

Hangi Sakal Modelleri Tercih Edilmeli?
Sakal kültürü için yıllardır değişmeyen tek bir gerçek vardır ki o da erkeklerin kirli sakal tercih etmelidir. Erkekler farklı modellerde sakalları tercih etseler ve hayatlarının belli bir döneminde kullansalar da genellik ile kirli sakalı tercih etmektedirler. Sakal da aynı saç gibi bakım ve ilgi ister ayrıca bakımı çok daha zordur. Özellikle de farklı sakal modelleri daha çok bakım ve ilgi istemektedir. Ancak kirli sakal modeli için böyle bir şey söylemek mümkün değildir.

Kirli sakal modelinde sadece sakal çok uzadığı zaman kısaltmak yeterli olacaktır. Bunun dışında herhangi bir bakım istemez. Ayrıca erkeklerin neredeyse hepsine yakışan bir modeldir kirli sakal modeli. Bu yüzden erkeklerin en popüler tercihidir. Bunun dışında top sakal da çok modadır. Özellik ile 90’lı yıllarda erkekler top salak modellerini çok tercih ediyorlardı. Günümüzde eski yıllardaki kadar popüler olmasa da hala tercih eden erkekler mevcuttur. Ancak top sakalın bakımı normal kirli sakallarınkinden ve uzun sakallarınkinden çok daha zordur. Hangi sakal modelini tercih edecekleri kişilerin keyfine kalmış bir durumdur.

Sakal fotoğrafları albümü

Sakal fotoğrafları albümü

Erkek Sakal Modelleri : Sakal Fotoğrafları Albümü
Sakallar artık son zamanlarda yeniden moda hale gelmeye başlamıştır. He ne kadar herkesin sakal bırakmayı sevdiğini söyleyemesek de, özellikle genç erkekler arasında sakallar ve bıyıklar tarzlarının bir parçası haline gelmeye başlamıştır. Sakal bırakmak erkeklikle özdeşleştirilmiyor bunun yanı sıra güzel saç kesimi ile birlikte kullanılması halinde havalı ve gösterişli gözükme felsefesi daha yatkın durumdadır.

Bıyıksız sakal

Bıyıksız sakal

Erkek Sakal Modelleri : Bıyıksız Sakal
Eskiden belki erkeklik içgüdüsü ile bırakılmış bu sakalların yerini artık tarz faktörü almış durumdadır. Trend olan saç ve sakal kesimleri de birbirinden farklı modellere ve tarzlara sahiptir. Erkekler eskiden aynı saç ve sakal modellerini tercih ederken günümüzde, daha çok model denenmekte ve genellikler erkekler tarzlarına ve yüz hatlarına en uygun seçenekleri tercih etmektedir.

Kirli sakal

Kirli sakal

Erkek Sakal Modelleri : Kirli Sakal
Erkekler için iyi kesilmiş bir saç ve sakaldan ziyada doğru kesilmiş bir saç ve sakal gerekmektedir. Saç ve sakalların kesilmeden önce kişinin yüz hatları analiz edilmeli ve ona göre doğru olan bir model tercih edilmelidir.

Tarz sakal modeli

Tarz sakal modeli

Erkek Sakal Modelleri : Tarz Sakal Modeli
Erkekler için bu sakal ve saç modeli çok güzel gözüküyor diyemeyiz. Erkekler için az önce de bahsetmiş olduğum gibi, doğru bir adım atmak için önce doğru kesim yapmak gerekir. Erkeklerin her birisinin yüz hattı ve kafa yapısı farklıdır. Bu nedenle de her kesim her erkek adaya gitmeyecektir. Bu nedenle, önce kara, dikdörtgen, oval ya da yuvarlak yüz hatları için kesilecek modeller dengelenerek kesilmelidir.

Uzun sakal fotoları

Uzun sakal fotoları

Erkek Sakal Modelleri : Uzun Sakal Fotoları
Ancak erkeklerin tercih ettikleri ya da yüz hatlarına uygun olan en doğru sakal modelini tercih ettikten sonra da iş bitmemektedir. Son zamanlarda erkekler giyimlerine ve bakımlarına çok dikkat etmektedir. Bu nedenledir ki erkekler sakallarının bakımlarına da bu kadar özenmelidir. Sakalların bakımsız ve özensiz olan kişilerde çok da etkili ve karizmatik bir görünüm oluşmadığını belirtmek isterim. Saç ve sakal modelleri her aday tarafından bırakılabilir.

Brad Pitt sakal modelleri

Brad Pitt sakal modelleri

Erkek Sakal Modelleri : Brad Pitt Sakal Modelleri
Özellikle yüz hatları küçük olan adaylar sakalları daha yoğun şekilde tercih etmektedir. Bu sayede yüz hatlarını daha büyük göstermek ve dolgun gözükmesini sağlamak isterler. Ayrıca saç ve sakal birlikte kullanılacağı durumlarda da doğru saç ve sakal kesiminin yapılması da gerekmektedir. Genellikle bu ikili arasında bir zıtlık oluşturmak doğru olacaktır.

Ünlülerin sakal stilleri

Ünlülerin sakal stilleri

Erkek Sakal Modelleri : Ünlülerin Sakal Stilleri
Saçlarını uzun kullanmayı tercih eden erkekler daha kısa sakallar tercih ederken, uzun sakal bırakmak isteyen erkek adaylar ise daha kısa saç modelleri kullanmalıdır. Burada saçın ya da sakalın modelini ortaya çıkartmalıdır. Karizmatik dediğimiz görüntü tarzını kazanmak isteyen erkekler her iki kesimi bir arada kullanırsa bu durumda kişinin kafa yapısında çok yoğun bir görünüm oluşacaktır.

İlginç ve değişik sakal modeli

İlginç ve değişik sakal modeli

Erkek Sakal Modelleri : İlginç ve Değişik Sakal Modeli
Bu nedenle bir kısmı yine popüler ancak daha az göz dolduran bir modeller desteklerken diğer yanda ki modeli ortaya çıkartmalıdır. Bu sayede daha dikkat çekici ve göz alıcı gözükecektir. Erkeklerin son zamanlarda salaş tarzda modeller tercih ettiklerini de bilmekteyiz. Genellikle uzun saatlerce saç bakımı yapmak istemeyen erkekler bulunabilir.

Tüm sakal modelleri

Tüm sakal modelleri

Erkek Sakal Modelleri : Tüm Sakal Modelleri
Bu kesinlikle bakım yapmıyorlar anlamına gelemesin. Çünkü kadınlardan daha çok dış görünüşlerine dikkat etmektedirler. Salaş ve hafif uzun aynı zamanda da kıvırcık bir model kullanan bir erkeğin kirli sakal kullanması ya da sakal tercih etmemesi daha doğru olacaktır. Bunun dışında yine uzun V yapılı bir sakal kullanan erkeklerde 3 numara saç kullanması daha tercih edilesi bir durumdur.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ