Fotoğraf İndir
Erkan Kolçak Köstendil Galeri için tıklayın

Erkan Kolçak Köstendil

25 Ocak 2018

Erkan Kolçak Kimdir: Erkan Kolçak Köstendil şimdilerde Show TV ekranlarında yayınlanan ve çok ses getiren  “Çukur” dizisinde “Vartolu “ karakteriyle gönüllerde yer aldı. Renkli oyunculuğuyla her zaman kendisinden söz ettiren Erkan Kolçak Köstendil son projeyle de hızlı bir şekilde iddialı bir girişte bulundu. Erkan Kolçak Köstendil kimdir? Hayatında neler olup bitmiş biraz göz atalım…

Erkan Kolçak Köstendil, 1983 senesinde Bursa’da dünyaya gözlerini açmıştır. Üniversite hayatına Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesinde, Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim hayatına devam ederek, mezun olmuştur. Yakışıklı oyuncunun ilk projesi 2008 senesinde ki “ Güz Sancısı” filmi olmuştur ve film hayatına bu şekilde bir giriş yapmıştır. İlk olarak Facebook dizisi olarak giriş yapan Mukadderat dizisini yazmış ve yönetmiş olan oyuncu 2009 senesinde “ M.A.T “ dizisinde, 2012 yılında Babalar ve Evlatları dizisinde rol almıştır.

Erkan Kolçak Köstendil 2017 senesinde uzun bir zaman diliminden bu yana ilişkisi olan Cansu Tosun’la adım atarak nişanlanmıştır. Erkan Kolçak, Sakarya Fırat, Merhamet ve Ulan İstanbul dizisinde karakterlere can vermiştir. TRT 1 Ekranlarında yayınlanmış olan Sakarya Fırat dizisinde rol alan Erkan Kolçak, Er Mahmut Karakum karakterine can vermiştir. Sakarya Fırat projesi de askeri bir diziye konu olmuştur. Bunun yanı sıra yine kendisinde çok fazla söz ettiren projelerden birisi olan ve kadro olarak da çok sağlam olan Ulan İstanbul dizisinde rol almıştır. Uğur Polar, Şebnem Bozoklu, Sevtap Özaltun, Kaan Yıldırım ile aynı seti paylaşan oyuncu Karlos karakteriyle tüm Türkiye tarafından konuşulmuştur. Özellikle Şebnem Bozoklu ile düet yaptıkları “Yanarım” şarkısıyla kendilerinden çok söz ettirmişler ve çok dinlenen bir şarkı haline gelmiştir.

Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisiyle de Şahin Giray Han’ı canlandırarak bu dizi setinde de kendisinden konuşturur. Ayrıca Erkan Kolçak Köstendil’in hem yazdığı hem yönettiği hem de oynadığı “ Karşı Cinsle Tanışma Sanatı” isimli tiyatro oyununu Isparta’da sanal cafe’de oynamıştır. Şu dönemlerde de ekranlarda olan Çukur dizisiyle Vartolu olarak gündeme oturmuştur.

Erkan Kolçak Köstendil’in Rol Aldığı Dizileri
Çukur / Vartolu
Familya / Toprak
Muhteşem Yüzyıl: Kösem / Şahin Giray Han
Ulan İstanbul / Karlos
Merhamet / Mehmet
Sakarya Fırat / Mahmut Karakum
Çukur / Vartolu

Erkan Kolçak Köstendil’in Rol Aldığı Filmler
Kara Bela / Güven
İtirazım Var / Süpermen
Güz Sancısı / Nümayişçi

Aldığı Ödüller
GQ Men of the Year / Yılın Yükselen Yıldızı
Magazin Gazetecileri Derneği / Jüri Özel Ödülü / Ulan İstanbul
17. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri / Genç Oyuncu Özel Ödülü
Galatasaray Üniversitesi 4. Sinepark Kısa Film Yarışması / En İyi Senaryo, En iyi Görüntü / Vakit
Kral Midas Kısa Film Yarışması / En İyi Yönetmen ve En iyi Film Ödülü / Vakit
Vakit 2010 senesinde 47. Antalya Altın Portakal Film Festivali Özel Gösterim, En iyi senaryo, En iyi görüntü, En iyi yönetmen ve en iyi film ödülüne layık görülmüştür.
Tobav Tiyatro Çırakları Ödülü / En iyi Genç Erkek
Tiyatro Dergisi Tiyatro Ödülleri / En iyi Erkek

Erkan Kolçak Köstendil’in Oynadığı Tiyatrolar
Kalp Düğümü, Aut, 4+4, GözKapYap, Aşkın Gözüne Gözlük

Yazdığı Senaryolar
Karşı Cins ile Tanışma Sanatı / Tiyatro Oyunu
Mukadderat / Türkiye’nin ilk Facebook Dizisi
Vakit / Kısa Film
Torbacının Esrarı / Orta Metraj Film
Tırnık / DVD Dizisi

Erkan Kolçak Köstendil’in Yönetmenliği
Karşı Cins ile Tanışma Sanatı
Mukadderat
Vakit
Torbacının Esrarı
Tırnık


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ