Fotoğraf İndir
Engin Altan Düzyatan Resimleri Galeri için tıklayın

Engin Altan Düzyatan Resimleri

24 Ocak 2018

26 Temmuz 1979 tarihin de, İzmir’de gözlerini dünyaya açmıştır. Lisede okumuş olduğu dönemlerde Tiyatroyla yakın bir ilişki kuran sanatçı, bu dönemden sonra tiyatroyla daha büyük bir bağ kurmuş ve bu alandan kopmamıştır. Liseden mezun olduktan sonra yakışıklı sanatçı Dokuz Eylül Üniversitesinde eğitim hayatına devam ederek, tiyatro üzerine eğitim almıştır. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nden mezun olan başarılı oyuncu İstanbul’a yerleşme kararı almış ve burada oyunculuk kariyerine yoğunlaşmıştır.

İlk olarak oyunculuk hayatına 2001 yılında yayımlanan Ruhsar adlı diziyle TV hayatına girmiş ve burada oyunculuk icra etme şansı yakalamıştır. Engin Altan Düzyatan, daha sonra Yeditepe İstanbul gibi çok başarılı bir dizide oynadıktan sonra dönemin en başarılı gençlik dizisi olan Koçum Benim’ de rol almıştır. Koçum Benim dizisinde hem çok sağlam bir kadroyla birlikte oynama şansı yakalamış hem de Tarık Akan gibi çok değerli ve başarılı bir sanatçıyla aynı projede yer alma fırsatı yakalamıştır. Ayrıca Alacakaranlık dizisinde de rol almıştır. Engin Altan, rol aldığı ilk sinema filmi ise, Mehmet Altıoklar tarafından yönetilen Beyza’nın Kadınları isimli film olmuştur. 2005 senesinde Beyza’nın Kadınları ve Kalbin Zamanı isimli sinema filminin kadrosunda da yer alan Düzyatan kariyerini hızla tırmanıyor ve başarılara imza atıyordu. Tüm bu projelerin ardında onu onlarca proje bekliyordu. 2008 senesinde Cennet ve Mezuniyet ve sonrasında 2010 yılında da çok güzel bir çıkış yakalayan Romantik Komedi filminde başrol oynadı.

Engin Altan Düzyatan oyunculuk kariyerinde en başarılı olduğu dönemse Hakan Algül tarafından yönetilen ve 2007 senesinde gösterime girmiş olan ve kadrosu çok başarılı olan Sevgili Dünürüm dizisidir. Dizi dönemin en başarılı dizileri olmasının yanında Haluk Bilginer, Sumru Yavrucuk ve Nevra Serezli gibi çok başarılı ve oyunculuk kariyerinde çok saygın kişiler yer almaktaydı.

2009 senesinde vizyonda yer alan Bir Bulut Olsam yapımıyla, Engin Altan Düzyatan en başarılı olduğu dizilerinden birisi olarak kariyerine yeni imzalara yer verdi. Merak Oktay’ın senaristliğini ve oyunculuğunu yaparak projeye katkı sunduğu dizide, Melissa Sözen ve Engin Akyürek gibi başarılı oyuncularla başrolde oynadı. Düzyatan bir başka projesini 2010 senesinde Kapalı Çarşı isimli diziyle sürdürdü. Bunun dışında bu dönemlerde bir televizyon programı sunmaya başladı ve ekranları yine kendisine hayran bıraktı. Yine 2010 yılında çok başarılı bir kadro ve senaryoya sahip olan Bir Avuç Deniz isimli sinema filmiyle kendisini gösteren ve kadrosuyla ve konusuyla seyirciyi ekrana kilitleyen bir proje oldu. Projede Berrak Tüzünağaç, Can Gürzap, Ayda Aksel, Zeynep Özder, Ahu Yağtu ve Tuğrul Tülek gibi ünlü isimler yer alıyordu.

2011 senesindeyse hem sinema sektöründe çok başarılı bir film olan hem de bu projede yer alan oyuncuların başarısı ve deneyimlerinin konuştuğu çok büyük ve başarılı bir film Anadolu Kartalları gösterime girdi. Filmin kadrosunda Engin Altan Düzyatan, Ekin Türkmen, Şevket Çoruh, Özge ÖZpirinçci, Çağatay Ulusoy, İsmail Filiz, Hande Subaşı, İlhan Şeşen ve Alpay Kemal Atalan yer aldı. Başarılı bir komutanı canlandıran Düzyatan filmde hem önemli bir karakter olarak yer aldı hem de güzel bir projeye imza attı.

Engin Altan Düzyatan!nın özel hayatında, kariyerinin ilk yıllarından itibaren bir birliktelikleri olan Özge Özpirinçci ile 12.04.2013 senesinde nişanlanmışlar yalnız bu nişan ilişkiye pek sağlıklı bir birliktelik getirmemiştir. Aynı yıl ayrılmaya karar verdiler. Engin Altan Düzyatan bunun sonucunda 28 Ağustos 2014 senesinde Neslihan Alkoçlarla evlendi. Bu evlilikten Emir adında bir çocukları dünyaya geldi.

Evlilikten sonra da hem çok konuşulan hem de çok tartışılan bir dizi de başrol oynamaya başladı. Hala televizyonda yer alan dizi TRT 1 kanallarında ki Diriliş Ertuğrul Gazi dizisidir.

Engin Altan Düzyatan Fotoğrafları


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ