Fotoğraf İndir
En Güzel Winx Club Fotoğrafları Galeri için tıklayın

En Güzel Winx Club Fotoğrafları

27 Eylül 2019

Birbirinden güzel Winx Club fotoğrafları. Winx Club fotoları içerisinde oyuncak Winx bebeklerinin resimleri, boyama fotoğrafları da bulunmaktadır.

Winx Club; Tür olarak fantastik, animasyon, romantik, macera olan bir İtalyan animasyonudur. Ülkemizde ve birçok ülkede televizyon dizisidir. Özellikle kız çocukları tarafından izlenmektedir. Yapımcıları Rainbow S.P.A olup ilk kez 28 Ocak 2004’te gösterime girmiştir. Yönetmeni Ignio Straffi, İtalyanca’ dan seslendirenler; Letizia Ciampa, Perla Liberatori, Ilaria Latini, Gemma Donati, Domitilla D’Amico, Laura Lenghi ,Debora Magnaghi’dir.

Winx Club fotoğraflarını tam boyutta görmek ve Winx Club hakkında bilgiler edinmek için alt kısımdaki resimlere tıklayabilir ve resim galerisini hem gezip hem de Winx Club hakkında çeşitli bilgiler alabilirsiniz.

Winx Club Türkçe Seslendirenler; Figen Sümeli, Elif Acehan, Serpil Saraç, Didem Atlıhan, D. Zeynep Ateşer, Canan Özacun ‘ dur. Tema müziğini yapan Giovanna Cera, bestecisi ise Angelo Poggi‘ dir. Animasyonun sezon sayısı 8 olup bölüm sayısı 182‘ dir. Dizinin gösterim süresi 23-24 dakikadır. Dizinin yayınlandığı kanallar; Kanal D/D Çocuk/Smart Çocuk’da 1, 2,3 ve 4. Sezonlar yayınlanmıştır.

Winx Club Karakterleri Hakkında Bilgiler
Star TV, Show TV’de 4,5. sezonlar, Disney Channel’da 1 ve 2. Özel Bölümden sonra 5 ve 6. Sezonlar, Nickelodeon’da 3,4,5 ve 6. Sezon; 1,2,3 ve 4. Özel Bölüm, Planet Çocuk’ da 6. Sezon ve 7. Sezonlar yayınlanmıştır. Winx Club’ ın ana karakterlerini sıralayacak olursak; Bloom, Stella, Flora, Miusa, Tecna, Layla, Roxy, Daphne, Eldora’ dır. Animasyonun başkarakteri olan Bloom 17 yaşında olarak diziye başlamıştır. Ablası Daphne onu üç eski çağ cadısından korumak amacıyla dünyaya, Gerganda adlı bir şehre yollamak zorunda kalır.

Aslında Domino prensesidir. Bloom’u iyi bir aile yanına almış onu kendi kızlarıymış gibi bakmışlardır. Gücü ‘Ejder Ateşi’ olarak bilinmektedir. Ablası Daphne su perisi olup Bloom evrenin en güçlü sihri olan Ejder Ateşi’ne sahiptir. Bloom’un karakterinden bahsedecek olursak; iyi kalpli, sevecen, insanlara yardım etmeyi seven, sadık, arkadaş canlısı, güzel ve tatlı bir kızdır. Gerçek ebeveynlerine Winx Kayıp Krallığın Sırrı isimli sinema filminde kavuşmuştur. Evcil hayvanı Kiko olup Pixie’si Lockette ve Selkie’si Serena’dır.

En yakın arkadaşı Stella’dır. Bloom’ un Stella’ yı kurtarmasıyla Bloom’un sihre sahip olduğunu öğrenirler. Bloom’un dönüşümlerini sıralarsak; 1, 2, ve 3. Sezonlarda Magic Winx, 2. Sezonda Charmix, 3. ve 4. Sezon ve 1. Film Enchantix, 3. Sezonda Peri tozu, 4.sezonda mini Winx, 4. , 5. Sezon ve 2.film Believix, 4.sezondakiler Speedix, Tracix, Zoomix, Shophix, Lovix, 5.sezonda Harmonix, 5. ve 6. Sezonlarda Sirenix, 6. Ve 7. Sezonlarda Bloomix, 6. sezonda Mythix, 7. sezonlarda Butterflix ve Tynix’tir.

Stella, Flora, Miusa ve Techna ise diğer ana perilerdir. Stella Güneş ile Ay’ın gücünü kullanmaktadır. Flora’nın özelliği ise doğa gücünü kullanıyor olmasıdır. Miusa için müzik oldukça önemlidir ve güç olarak da müzik gücünü kullanmaktadır. Techna’nın en iyi olduğu konu ise teknolojidir ve güç olarak da teknoloji gücünü kullanmaktadır. Dizideki diğer periler Layla, Roxy, Daphne ve Eldora’dır. Layla dizinin ikinci sezonunda diziye dahil olmuştur. Kullandığı güç Morfix sıvısıdır. En sevdiği etkinlik ise spordur.

Nişanlısı olan Nabu dizinin dördüncü sezonunda ölmüştür. Ölüm sebebi ise Karaçember Büyücüleri tarafından açılan geçidi kapatmasıdır. Layla nişanlısı öldükten sonra Roy ile duygusal anlamda bir bağ kurmuştur fakat bu esnada Nex de Layla’ya aşıktır. Layla Andros adlı gezegenin prensesidir. En yakın dostu Flora, pixiesi ise Piff’dir. Layla’nın dönüşümleri ilk üç sezonda Magic Winx olmuştur. İkinci sezonda Charmix, üçüncü ve dördüncü sezonda Enchantix, Mini Winx, üçüncü sezonda Peri tozu, dördüncü ve beşinci sezonda Believix, dördüncü sezonda Speedix, Tracix, Zoomix, Lovix ve Sophix, beşinci sezonda Harmonix, altıncı sezonda Mythix, beşinci ve altıncı sezonda Sirenix, yedinci sezonda Hatıralar taşı, Tynix ve Butterflix Layla’nın dönüşümleridir.

Bir diğer karakter Roxy’dir. Roxy’nin diziye katılması dördüncü sezonda gerçekleşmiştir. Kullandığı güç hayvan gücüdür. Roxy yeryüzünde yer alan son peridir. Bu durum Karaçember Büyücüleri’ninn Roxy’i yok etmek istemesinin asıl sebebidir. Roxy Tir Nan Og’un prensesidir. Beşinci sezonda diziden ayrılmış yesinci sezonda tekrar geri dönmüştür. Bu ayrılışın nedeni eğitimdir. Roxy Winx Club içerisinde yer alan en güçsüz peri olarak bilinmektedir. Fakat irade gücü onun periliğini yürütmesine yardımcı olmaktadır. Roxy’nin en yakın arkadaşı Flora’dır. Dönüşümü sadece Candix, Hatıralar Taşı ve Believix olarak yaşamıştır.

Candix’e dönüşümü sekizinci sezonda, Believix’e dönüşümü dördüncü sezon ve yedinci sezonda, Hatıralar Taşı’na dönüşümü ise yedinci sezonda olmuştur. Winx Club’un diğer perisi Daphne’dir. Daphne’nin dizideki rolü Bloom’un kız kardeşidir. Fakat Daphne lanetli bir kız kardeştir. Kullandığı güç su gücüdür. Dizinin her sezonunda yer almıştır. Beşinci sezonda Daphne’nin laneti kaldırılmıştır. Bunun sebebi Sirenix gardiyanı olan Tritannus’a karşı zafer kazanmış olmalarıdır. Diğer kişilere Sihir Tarihi dersini vermektedir. Dönüşümü sadece Sirenix olarak yaşamıştır. Bu dönüşüm altıncı sezonda yaşanmıştır. Winx Clun içinde yer alan son peri ise Eldora’ır. Eldora diziye altıncı sezonda dahil olmuştur. Dizide sebep olduğu en önemli olay ise Mythix’in kazanılması için Winx’e öncülük etmesidir. Eldora’nın dizideki rolü Mythix perisi ve gardiyanlıktır. Mythix’in güçlerinin kazanılması ve Efsaneler Dünyası’na girilmesi Eldora sayesinde olmuştur. Eldora’nın dizideki bir diğer görevi ise Selina’nın koruyucu perisi olmaktır. Selina Eldora’nın hem çırağı hem de öğrencisi olmuştur. Siz de Winx Club ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan faydalanabilirsiniz.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  Abların

 2. zeynep dedi ki:

  Winx cluba bayiliyorum .
  En sevdigim de flora.

  1. admin dedi ki:

   Flora Efsanedir. 🙂

   1. Nisa dedi ki:

    Evet

  2. Aylin dedi ki:

   Evet bende cınsı

 3. Pınar dedi ki:

  Miusa bir harika

 4. Nisa dedi ki:

  Vinksi çok severim😉😉

 5. Anonim dedi ki:

  winx e bayılırım

BİR YORUM YAZ