Fotoğraf İndir
En Güzel Kapak Fotoğrafları Galeri için tıklayın

En Güzel Kapak Fotoğrafları

20 Ağustos 2019

Fotoğraflar hayatımızın her alanını süsleyen görsel parçalardır. Özellikle sosyal medyanın ve internet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte birçok insan profilini çeşitli fotoğraflarla süslemektedir. Kişilerin günlükleri haline gelen sosyal medya hesapları profil fotoğrafları haricinde kapak fotoğrafları da barındırmaktadır. Kapak fotoğrafları kişilerin profillerinin üst kısmında yer alan fotoğraflardır.

Bu şekilde profil fotoğrafı ile uyumlu bir fotoğraf seçilerek profilin daha güzel bir görünüme sahip olması sağlanmaktadır. Hem Facebook, hem Twitter hem de WhatsApp için bu uygulama kullanılabilmektedir. Fakat WhatsApp uygulamasında kapak fotoğrafı yerine arka plan fotoğrafı kullanılmaktadır ve bu arka plan kişiye özeldir, diğer insanlar tarafından görülmez. Yazımızın devamında sosyal medyada kullanılan ve kullanılabilecek olan en güzel kapak fotoğraflarından bahsedeceğiz.

Alt kısımda gördüğünüz resimlere tıklayarak tam boyutlarını görebilir ve bilgisayarınıza ya da cep telefonunuza indirebilirsiniz. İlk resme tıklayarak resimleri tam boyut ve hd kalitede inceleyebilirsiniz.

Facebook Kapak Fotoğrafları: Facebook’da kullanılan kapak fotoğrafları iki şekilde olabilmektedir. Bunlardan ilki kişilerin kendi fotoğraflarını ya da arkadaşları ile çekinmiş oldukları bir fotoğrafı kapak fotoğrafı olarak kullanmalarıdır. İkincisi ise internet ortamında bulunan hazır fotoğraflardır. Genellikle internet ortamında yer alan hazır fotoğraflar Facebook kapak fotoğrafı olarak tercih edilmektedir. Kapak fotoğrafları kişilerin yaşları doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Küçük yaştaki Facebook kullanıcıları genellikle çizgiflim karakterleri, masal kahramanları gibi fotoğrafları kapak fotoğrafı olarak tercih etmektedir. Gençler ise kitap sayfaları, tumblr fotoğrafları, şarkı sözü tasarımları gibi fotoğraflar kullanmaktadır. Orta yaşlı insanların en fazla kullanıdğı ve internet ortamında en fazla aradığı kapak fotoğrafları manzara fotoğraflarıdır.

Facebook’un insanların yaşamlarından kesitleri barındıran bir site olduğu göz önünde bulundurulduğu zaman bu kapak fotoğraflarının kişilerin iç dünyası ile olan ilişkiyi yansıttığı da söylenebilir. Facebook için tercih edilebilecek en güzel kapak fotoğrafları genellikle aynı formda olmaktadır. Yukarıdan çekilmiş manzara resimleri, kahve ile yanyana koyulmuş kitap, şiirlerden alınmış ve eski kağıtlara yazılmış olan yazılar en sık tercih edilen kapak fotoğraflarıdır. Bunun dışında en güzel kapak fotoğrafları olarak yapılan internet aramaları da bulunmaktadır. Bu aramada genellikle manzara resimleri ve felsefi yazılar çıkmaktadır. Bu şekilde insanların büyük bir kısmının nasıl kapak fotoğrafları ve profil düzenlemelerinden hoşlandığı da görülmektedir.

Twitter Kapak Fotoğrafları: Twitter da Facebook gibi insanların yaşamlarından kesintiler paylaştığı ya da hissettiklerini paylaştığı bir sosyal mecradır. Twitter ile Facebook’un farkı Twitter’da 140 karakterlik bir sınır olması ve beğeni yerine favori butonunun bulunmasıdır. Ayrıca Twitter’da bir başkasının paylaştığını re-tweet yaparak kendi profilinde paylaşma gibi bir özellik de bulunmaktadır. Facebook’un yorum uygulaması Twitterda mention olarak kendisini göstermektedir. Bunun dışında ortak olan özellikleri de bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi kapak fotoğrafı ve profil fotoğrafı düzenlemesidir. Kapak fotoğrafı Twitter’ın profil düzenlemesinde en önemli olan kısımlardan birisidir.

Kişilerin profillerinin en başında yer alan kapak fotoğrafı profil fotoğrafı ile uyum sağladığında oldukça güzel bir görünüm elde edilmektedir. Twitter en güzel kapak fotoğrafları içerisinde yer alan birçok fotoğraf bulunmaktadır. Bu fotoğraflardan ilki mesajların ekran fotoğraflarıdır. Kişiler herhangi bir mesajı ya da kendilerine gelmiş olan ve beğendikleri bir mesajı ekran fotoğrafı alarak Twitter kapak fotoğrafı olarak kullanmaktadır. İkincisi sayfaların ya da kişilerin beğenilen durumlarını ekran fotoğrafı alarak kapak fotoğrafı yapma durumudur. Bunun dışında Twitter’da kullanılan en güzel kapak fotoğrafları uzay temalı fotoğraflar olmaktadır. Genellikle gençler tarafından yaygın olarak kullanılan bu tarzdaki kapak fotoğrafları profile oldukça ilginç ve hoş bir görünüm kazandırmaktadır. Bir başka kapak fotoğrafı ise çiçekle süslü evler ve çiçekle süslü bahçe fotoğraflarıdır. Özellikle renkli profillerde bu tarz kapak fotoğraflarına rastlamak mümkündür.

WhatsApp Kapak Fotoğrafları: WhatsApp uygulamasında kapak fotoğrafı yerine arka plan fotoğrafı kullanılmaktadır. WhatsApp anlık mesajlaşma uygulamasıdır ve günümüzde akıllı telefonu olan herkes tarafından kullanılmaktadır. Uygulama mesaj iletimi yanında ses, video, belge gönderimi özelliklerine de sahiptir. Bunun dışında WhatsApp aracılığı ile arama yapmak ve görüntülü konuşmak da mümkündür. WhatsApp’ın en beğenilen özelliklerinden birisi de herhangi bir ek ücret istemiyor olmasıdır. Sadece telefonun uygulama mağazasından indirmek ve telefon numarasını girmek yeterlidir. WhatsApp uygulamasının arka planlarına gelecek olursak şunları söyleyebiliriz: WhatsApp arka planları mesajlaşma esnasında ekranın arkasında yer alan fotoğraflardır. Bu fotoğraflar kişilerin isteğine göre seçilebildiği gibi hazır olarak da satın alınabilir.

Genellikle iPhone kullanıcıları arasında yaygın olan WhatsApp arka planı satın alma durumu Android kullanıcılarında daha az görülmektedir. WhatsApp arka planları içerisinde hazır olan arka planlar kedi, köpek, kuş gibi evcil hayvan fotoğrafları ya da kurt, kartal gibi vahşi hayvan fotoğrafları, uzay temalı fotoğraflar, güneş ve yıldız temalı fotoğraflar, aşk temalı fotoğraflar, manzara temalı fotoğraflar olabilmektedir. Hazır olmayan ve kişilerin kendi isteklerine göre seçtiği arka planlar da galeride yer alan resimler olmaktadır. WhatsApp arka planınıon bir sohbete değil birçok sohbete uygulanması ise bir yönden avantajlı diğer yönden dezavantajlıdır. Yeni güncellemede bu sorunun çözüleceği söylenmektedir. Siz de en güzel kapak fotoğrafları ile lgili bilgi edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Facebook Kapak Resimleri İndir

Facebook Kapak Resimleri İndir

Facebook Piskopat Kapak Fotoğrafları

Facebook Piskopat Kapak Fotoğrafları

Twitter Kapak Fotoğrafı İndir

Twitter Kapak Fotoğrafı İndir

Twitter Kapak Resimleri İndir

Twitter Kapak Resimleri İndir

Twitter Kedili Kapak Fotoğrafları

Twitter Kedili Kapak Fotoğrafları

Whatsapp Kapak Fotoğrafı

Whatsapp Kapak Fotoğrafı

Whatsapp Kapak Resimleri İndir

Whatsapp Kapak Resimleri İndir

Romantik Kapak Fotoğrafları

Romantik Kapak Fotoğrafları

Trend Kapak Fotoğrafları

Trend Kapak Fotoğrafları


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ