Fotoğraf İndir
Emre Kaya Resimleri Galeri için tıklayın

Emre Kaya Resimleri

Emre Kaya 1985 yılında İzmir’de doğdu. Türk söz yazarı, besteci ve müzisyendir.  Aynı zamanda yorumcu olan Emre Kaya, müziğe olan yeteneğini çok küçük yaşlarda keşfetti. Daha sadece 3 yaşında iken cura isimli müzik aletini çalmaya başladı. Emre Kaya müziğe sadece bir hobi olarak başlasa da zaman içerisinde bu hobi tamamen bir tutkuya dönüştü ve genç sanatçının hayatının merkezi haline geldi. Bundan sonra ise müzisyenlik onun için meslek haline geldi ve besteler yapmaya, söz yazarlığı yapmaya başladı.

Genç şarkıcı az değil yaklaşık olarak 14 yıldır Türk müzik sektöründe bulunmaktadır. Sanatçının müzik piyasasında önemli bir yeri vardır. Pop müzik türünde eserler veren şarkıcının her şarkısı hit olmaktadır. Ayrıca genç sanatçı bağlama, keman, gitar ve klarnet gibi müzik aletlerini de çalmaktadır. Bu müzik aletlerinin her birini çalmaktan ayrı ayrı zevk aldığını belirtmiştir. Sanatçı müzik piyasasındaki önemli sanatçılarla da pek çok ortak iş yapmıştır. Murat Dalkılıç, Bengü, Zeynep Dizdar, Yıldız Tilbe, Niran Ünsal gibi popüler isimler ile çalışmış ve bu isimlerin seslendirdiği zirvede yer alan şarkılar Emre Kaya tarafından oluşturulmuştur. Pek çok ünlü isime söz ve beste vermektedir.

Türkiye içerisinde en çok tercih edilen son nesil bestecilerden birisidir. Pek çok proje için müzik direktörlüğü yapmıştır. 2009 yılı içerisinde yılın en iyi bestecisi ödülünü kazandı. İlk albüm çalışması ise böyle gitmez isimli çalışmadır. Genellik ile söz yazarı ve besteci kimliği ile tanınan emre Kaya bu albüm ile birlikte artık bilinen bir yorumcu haline de geldi. Bundan sonra ise çıkardığı toz ve teşekkür ederim isimli single çalışmaları dinleyiciler tarafından çok beğenildi. Bu şarkıları oldukça popüler oldu. Ardından bu şarkılar ile yakaladığı başarı sayesinde yılın en iyi çıkış yapan sanatçısı seçildi.

Daha sonra yaptığı apayrı isimli albüm ile birlikte sektörün önde gelenlerinden olan doğan music company (DMC) ile çalışmaya başladı. Bu albüm genç sanatçıya pek çok ödül kazandırdı. Öncelik ile radyolarda en çok çalan erkek sanatçı ödülünü aldı. Daha sonraki zamanlarda ise yılın en iyi pop sanatçısı ödülünü kazandı. Genç şarkıcının başarıları günden güne artmaktadır. Yaptığı başarılı çalışmalar sebebi ile sektörün ve müzik piyasasının en çok aranan sanatçılarından birisi haline gelmiştir.

Bundan sonraki yıllarda da yine çok başarılı çalışmalar yapmaya devam etti. Yaptığı yapboz isimli şarkı ve bu şarkıya çektiği klip ile youtube isimli video potalında tıklanma rekorları kırdı. Bundan sonra ise Esaret isimli bir single çalışması yaptı. Her zaman olduğu gibi bu şarkısı da dinleyenler tarafından fazlası ile beğenildi ve haftalarca müzik listelerinde yer aldı. Bu çalışmadan sonra ise genç sanatçı hit makinası lakabını aldı.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ziba dedi ki:

    Sarkilarini cok seviyoruz sewerek dinliyoruz

  2. çok güzek dedi ki:

    Yorumunuz

BİR YORUM YAZ