Fotoğraf İndir
Donald Trump Resimleri

Donald Trump Resimleri

29 Haziran 2019

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump kimdir? Donald Trump emlakçılıktan nasıl zengin olmuştur? Donald Trump’ın hayat hikayesini okurken aynı zamanda en ilginç fotoğraflarını ve resimlerini inceleyebilirsiniz.

Trump, New York’ta doğmuştur. Zamanında dedesi ve büyükannesi Baden’den Amerika’ya göç etmiştir. Babasının işleri zamanında çok iyi gitmemesi sebebiyle 1960’lı yıllarda High School’dan ayrılmak zorunda kalmıştır Trump. Emlakçılık yapan babasının o dönemli işleri bayağı bir kötü gitmiştir ve bu işler sebebiyle de Trump’un eğitim hayatı sekteye uğramıştır. Bunun neticesinde asker akademiye giren Trump, 1968 yılından sonra Pennsylvania’da bulunan Wharton Institute’de işletme bilimleri eğitimi almıştır. Daha sonra babası tek ve iki ailelik evlerin yapımında uzmanlaşmış ve Trump’ta babasının yanında işe başlayarak ona yardımcı olmuştur.

Zamanla işleri iyi giden Trump ailesinin oğulları Trump 1973 senesinde New York’ta 290 dairelik 18 kaltı bir gökdelen inşa ettirmiştir. Finansmanı ise devletten sağlayarak inşaat arazilerinin kendilerine ucuz bırakılması ve çeşitli vergilerden indirim sağlayarak konut yapımı işlerini devam ettirdi.

Tramp Nasıl Zengin Oldu?
Asıl büyük işini 1975 yılıdna yapmıştır. 10 milyon USD gibi bir rakama Grand Central Station’a bitişik bulunan harabe şeklindeki Commodore otelini satın alarak zengib olmanın ilk adımlarını gerçekleştirdi. 80 milyon dolarlık değişiklikler yaparak bu oteli lüks bir otel haline getirdi. Toplamda 1.400’den fazla odası olan bu otel eski ihtişamına kavuşacaktı.

New York o yıllarda kötü yönetim sebebiyle oldukça sıkıntılı günler yaşamaktaydı. Trump ise belediyeden sağlamış olduğu bu destekle yapmış olduğu bu camdan sarayın yüzde 50’lik kısmını 100 milyon dolara Hyatt Oteller Zinciri’ne satmıştır. Toplamda harcamış olduğu 90 milyon doların 10 milyon fazlasını cebine koymuş ve otelin yüzde 50’lik hissesini de cebinde bulunduruyordu. 1980 yılında açılan Grand Hyatt Otel çok kısa sürede New York’un en büyük oteli olmayı başarmıştı.

1980’li Yıllar ve Trump
80’li yıllarda New York’un en büyük projelerinden bir tanesini yapmayı kafaya koymuştu. Çok büyük bir imar projesi hazırladı. Hudson Nehri’nin batı yakasında yer alan Television City projesiyle 11 tane 45 katlı kule ve 400 metreden daha yüksek olacak olan 145 katlı dünyanın en büyük gökdelenini inşa etmeyi planlıyordu. Ancak bu sadece hayalde kaldı ve bu projeyi gerçekleştiremedi.

Bu olaydan sonra Trump Lufthansa ile rekabete girdi ve 420 milyon dolar vererek Plaza Otelini satın aldı. Akabinde kendi havayolları şirketini kurmak için iflas durumunda bulunan Eastern Airlines havayollarının uçaklarını satın aldı. Toplamda 37 Boeing 727’ye 350 milyon dolar para ödedi.

4 Milyar Dolar Servet
1990 yılında Adantic City şehrinde tac Mahal Otel-Casino ile kumarhane açtı. 41 yaşında açmış olduğu bu kumarhane ile toplamda 4 milyarlık bir servetin sahibi oldu.

Amerika’nın ünlü Forbes ve Wall Street Journal gazeteleri “Trump’un ödenemeyecek inşaat borçları” olduğu şeklinde haberler yayınladı. O dönemlerde çok fazla kendini zorlayan Trump, maddi olarak çöküşe geçmeye başladı. Bunun üzerine Çekoslavakyalı kayak şampiyonu eşi ile de arasında sorunlar yaşanmaya başlandı. Karısı kendisine aldatma sonucunda boşama davası açtı ve her ne kadar bir ara durumları düzeldiyse de sonradan boşandılar ve karısına 15 milyon dolar tazminat ödemek zorunda kaldı.

1990’lı Yıllar
Bu yıllarda toplamda yıllık faiz ödemeleri bile 120 milyon doları aşan Trump, bankalar tarafından büyük yaptırımlara maruz kaldı. Lüks yaşamı bile kısıtlanma altına alındı. Yılda sadece 350.000 dolar harcamasına izin vardı.

Her ne kadar maddi durumu kötüye gitse de yeni finansörler tarafından borçlarının çoğu ödendi ve 90’lı yılların ortasında Avusturya ve Berlin’de yapmak istediği büyük çapta inşaat planlarını açıkladı ve yaptığı projelerle eski şaşalı günlerine geri dönmeyi başardı.

Trump Amerika Başkanlık Seçimleri
2012 yılında ABD başkanlık seçimlerine aday olmayacağını açıklayan Trump, 2016 yılında Cumhuriyetçi Partiden aday olacağını açıkladı. Seçim kampanyaları için her hafta 2 milyon dolar harcayağını belirtti. Donald Tramp seçim sloganı için Make America Great Again sloganıyla yola çıktı. Bu sloganı 1980 senesinde Ronald Reagan’da kullanmıştı. Seçim vaatlerinde ise göçmenler, müslümanlar, güvenlik ve İŞİD ile mücadele vereceğini belirtmiştir. ABK ile Meksika arasına bir duvar örme gibi projeside vardır.

Donald Trump Komik Fotoğraflar

Donald Trump Komik Fotoğraflar

Donald Trump ve Karısı

Donald Trump ve Karısı

Donald Trump Genç Haliı

Donald Trump Genç Hali

Donald Trump Gençlik Resmi

Donald Trump Gençlik Resmi

Trump Avrupayla Kavga Ediyor

Trump Avrupayla Kavga Ediyor

Trump ve Recep Tayyip Erdoğan Resimleri

Trump ve Recep Tayyip Erdoğan Resimleri

Trump Resim

Trump Resim

Trump Resimleri

Trump Resimleri


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ