Fotoğraf İndir
Doğal Saç Modelleri Fotoğrafları Galeri için tıklayın

Doğal Saç Modelleri Fotoğrafları

30 Eylül 2019

Bu haberimizde doğal saç modelleri örnekleri göreceksiniz. Doğal saç modellerinden en güzel fotoğraflar, bu modelleri örnek alarak kendi saçlarınızı doğal hale getirebilir ve harika bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Doğallık her zaman güzel bir görünüm sağlar ve doğal olan şeyler de her zaman sağlıklıdır. Saçınızı doğal hale getirmek hem doğal bir görünüm sağlar hem de sağlıklı bir saç anlamına gelir.

Alt kısımda yer doğal saç modelleri örneklerini tam sayfa tam kalitede görmek için ilk resme tıklayarak galeriyi gezebilirsiniz. Doğal saç modelleri resimlerini bilgisayarınıza indirmek için sağ tıklayın ve farklı kaydet deyin. Cep telefonu için resimlerin üzerine basık tutun.

Saçlarda doğallığı önemseyen bayanlar arasında iseniz renginden modeline birçok konuda seçimleriniz belirleyici olmaktadır. Bu seçileriniz doğal bir görüntü elde etmenize yardımcı olacaktır. Doğal saçlara sahip olmak istiyorsanız öncelikli olarak kendi fiziksel özelliklerinizin farkında olmalısınız. Başta ten renginiz ve yüz şekliniz bu konuda belirleyici olan iki ayrı parametredir. Bunlara dikkat ederek bir seçim yaptığınızda doğal bir görüntüyü daha kolay elde edebilirsiniz.

2018 Doğal Kısa Saç Modelleri Kadın

Doğal bir görüntü için saç renginizin seçimi ile ten renginiz birbiri ile uyum içerisinde olmalıdır. Örneğin esmer bir ten rengine sahip birinin sarı saçlarına doğal yollardan sahip olamayacağını hepimiz biliriz. Ya da patlıcan moru bir saç rengi ile doğallık elde etmek mümkün değildir. O yüzden bu konuya dikkat etmekte fayda var. Sahip olduğumuz ten rengi ve değiştiremeyeceğimiz özelliklerin bilincinde seçimler yapmamız gerekir. Bu da daha kısıtlı bir alanda seçim yapmamız anlamına geliyor.

Saç renginiz ile ten renginiz arasındaki uyumu sağladığınızı varsayarak size bazı model önerilerinde bulunacağız. Doğallık için renklerin uyumu önemli olsa da tek başına bu şekilde doğallığı vurgulamak mümkün değildir. İşlenmemiş bir doğallık bir noktadan sonra sıkıcılık ve bakımsızlık anlamına da kaçabilir. Bu yüzden sizin tercihiniz doğallığınızı vurgulamak ve bunu yaparken güzel seçimler yapmak yönünde olmalıdır.

Sizin için önerebileceğimiz modeller arasında ilk olarak örgülerden bahsedebiliriz. Örgülü modeller oldukça popüler olmakla birlikte birçok yaştan çok sayıda bayana yakışabilecek alternatifler sunuyor bize. Doğallığı doğru şekilde vurgulama konusunda da örgülü modeller tam olarak biçilmiş kaftandır diyebiliriz. Örgüyü nostaljik şekillerde kullanabilirsiniz. Saçlarınız buna müsaade ediyorsa başınızın üzerine bir krepe uygulaması yapın. Ancak bunu küçük tercih edin. Ardından bu krepeden küçük örgü parçalarını çıkararak aşağıya kadar uzatabilirsiniz. Özellikle hafif dalga verilmiş saçlarda bu model çok hoş bir sonuca götürür.

Diğer vereceğimiz modeller de örgülü topuzlar üzerine olacaktır. Sımsıkı toplanmış bir topuz sizi çok doğal bir görüntüye ulaştırmaz. Ancak daha salaş ama daha farklı bir model olan örgülü topuzlar bu açıdan ideal olacaktır. Ensede dağınık örgü topuzları ilk önerimiz. Bunun için başınızın şakak ya da kahkül kısımlarından istediğiniz kalınlıkta alacağınız saç tutamlarını arkaya kadar örerek götürün ve burada birleştirin. Eğer saçlarınız daha uzun ise burada bir kıvrım vermeniz gerekir. Bu şekilde çok natürel ve şık bir görüntü elde edersiniz. Daha spor bir model için ise ördüğünüz saçlarınızı başınızın üst kısmında daha salaş bir balerin topuzu şeklinde toplamanız. Bu da size çok farklı bir hava katacaktır.

Düz saçlara sahipseniz saçınıza hacim vererek de güzel bir sonuç elde edebilirsiniz. Saçlarınızı maşa uygulaması ile doğrudan doğal bir görüntüye ulaştırmanız zor olacaktır. Ancak bunun için de örgülerden faydalanabilirsiniz. Öncelikle saçlarınızın hafif nemli olması çok işe yarayacaktır. Duştan hemen sonra bunu tercih edebilirsiniz. Islak olmayan ama daha yeni kurutulmuş saçlarınıza o yumuşak hali ile dilediğiniz kalınlıkta örgüler örün. Daha sonra saçlarınızın şekil alma durumuna göre bir miktar bekleyin ve açın. Açtığınızda başınızı geniş bir açıda sallayın ve dalgalarınızı açın. En doğal görünen dalgalara bu şekilde ulaşabilirsiniz.

Doğal ama aynı zamanda şık olabilmeniz için diğer bir önerimiz ise kahkül ve perçem kullanımı yönünde olacaktır. Bu saç stilleri tek başına bir model algısı oluşturabilir. Ancak yüz şeklinize göre ve yaşınıza göre bir seçim yapmanız gerekiyor. Küçük yaşlarda iseniz kaş üstüne kadar inmeyen kısa saçlar kestirerek doğal ama farklı bir hava elde edebilirsiniz. Daha salaş bir görüntü için ise yapmanız gereken biraz daha uzun saçları şakaklarınıza doğru uzatmak olacaktır. Bu sayede hoş bir görünüme zahmetsiz şekilde kavuşabilirsiniz.


PAYLAŞ
İlgili Konular
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    çokgüzelbeyendimhemdeçok

BİR YORUM YAZ